Wacom Intuos 5 Touch - test

Intuos 5 Touch to najnowsza odsłona tabletu graficznego firmy Wacom. Wśród najważniejszych nowinek należy wymienić obsługę dotykiem - muliti touch, dotykową tarczę i panel sterownia - express view, który umożliwia wybieranie przycisków bez potrzeby zerkania na tablet. Poza tym Intuos 5, jak jego poprzednicy, jest czuły na nacisk i odchylanie piórka.

Autor: Marcin Falana

30 Marzec 2012
Artykuł na: 9-16 minut

4. Podsumowanie

Wacom Intuos 5 Touch to bardzo ciekawe narzędzie, które w nowej wersji zyskało kilka przydatnych rozwiązań. Tablet jest dobrze wykonany i widać dbałość producenta o jak najlepszą ergonomię. Miękkie plastiki w miejscach gdzie opieramy dłonie, programowalne przyciski ExpressKeys i panel Express View tworzą bardzo przyjazną dla użytkownika kompozycję.

Gdy dodamy do tego dotykową tarczę, z czterema obsługiwanymi funkcjami i zakładkę - Radial Menu dostajemy urządzenie, które pozwala na obróbkę bez potrzeby zerkania na tablet i korzystania ze skrótów klawiaturowych. Jednym słowem wystarczy tablet i komputer, i jesteśmy gotowi do pracy.

Warto przy tym zaznaczyć, że Intuos 5 Touch umożliwia zaprogramowanie przycisków pod konkretne programy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy korzystać ze wszystkich przycisków i menu radialnego w różny sposób, zależnie od programu.

Tablet umożliwia wykonywanie dokładnych ruchów w czym pomaga także tryb Precision mode. Poza tym do dyspozycji mamy stopnie nacisku, które mogą obsługiwać rozmiar pędzla lub jego przeźroczystość.

Intuos 5 Touch umożliwia także dotykową obsługę Multi touch, dzięki czemu staje się przyjaźniejszym urządzeniem przy codziennym używaniu komputera. Możemy korzystać z niego w podobny sposób jak z gładzika laptopa.

+ nowoczesne wzornictwo

+ wygodny, miękki plastik wokół przestrzeni roboczej

+ oznaczenie przestrzeni roboczej diodami

+ bezprzewodowe sterowanie

+ osiem programowalnych przycisków ExpressKeys

+ dotykowa tarcza

+ obsługa funkcji multi touch

+ panel Express View

+ Radial Menu

+ możliwość przypisania funkcji do konkretnego programu

+ tryb Precision Mode

- sporadyczne, ale jednak, zawieszanie się funkcji multi touc

Następna

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Canon Speedlite EL-10 - pierwsze wrażenia
Canon Speedlite EL-10 - pierwsze wrażenia
Najnowsza lampa błyskowa do systemu EOS R to propozycja ekonomiczna. Charakteryzuje się liczbą przewodnią 40, jest zasilana akumulatorkami i ma nową cyfrową stopkę. Jakie zrobiła na nas...
19
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Czy ten stosunkowo mały plecak z wyjmowanym wkładem, to idealne rozwiązanie dla fotografów z podstawowym zestawem foto? Plecak fotograficzny Wandrd All-new Prvke 21 sprawdziliśmy podczas...
30
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
To pełnowymiarowy ale nadal kompaktowy i stosunkowo lekki karbonowy statyw o uniwersalnym zastosowaniu. Być może najlepszy w swojej klasie, choć mamy pewne zastrzeżenia. Oto nasze wnioski po...
38
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)