Wacom Intuos 5 Touch - test

Intuos 5 Touch to najnowsza odsłona tabletu graficznego firmy Wacom. Wśród najważniejszych nowinek należy wymienić obsługę dotykiem - muliti touch, dotykową tarczę i panel sterownia - express view, który umożliwia wybieranie przycisków bez potrzeby zerkania na tablet. Poza tym Intuos 5, jak jego poprzednicy, jest czuły na nacisk i odchylanie piórka.

Autor: Marcin Falana

30 Marzec 2012
Artykuł na: 9-16 minut

4. Podsumowanie

Wacom Intuos 5 Touch to bardzo ciekawe narzędzie, które w nowej wersji zyskało kilka przydatnych rozwiązań. Tablet jest dobrze wykonany i widać dbałość producenta o jak najlepszą ergonomię. Miękkie plastiki w miejscach gdzie opieramy dłonie, programowalne przyciski ExpressKeys i panel Express View tworzą bardzo przyjazną dla użytkownika kompozycję.

Gdy dodamy do tego dotykową tarczę, z czterema obsługiwanymi funkcjami i zakładkę - Radial Menu dostajemy urządzenie, które pozwala na obróbkę bez potrzeby zerkania na tablet i korzystania ze skrótów klawiaturowych. Jednym słowem wystarczy tablet i komputer, i jesteśmy gotowi do pracy.

Warto przy tym zaznaczyć, że Intuos 5 Touch umożliwia zaprogramowanie przycisków pod konkretne programy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy korzystać ze wszystkich przycisków i menu radialnego w różny sposób, zależnie od programu.

Tablet umożliwia wykonywanie dokładnych ruchów w czym pomaga także tryb Precision mode. Poza tym do dyspozycji mamy stopnie nacisku, które mogą obsługiwać rozmiar pędzla lub jego przeźroczystość.

Intuos 5 Touch umożliwia także dotykową obsługę Multi touch, dzięki czemu staje się przyjaźniejszym urządzeniem przy codziennym używaniu komputera. Możemy korzystać z niego w podobny sposób jak z gładzika laptopa.

+ nowoczesne wzornictwo

+ wygodny, miękki plastik wokół przestrzeni roboczej

+ oznaczenie przestrzeni roboczej diodami

+ bezprzewodowe sterowanie

+ osiem programowalnych przycisków ExpressKeys

+ dotykowa tarcza

+ obsługa funkcji multi touch

+ panel Express View

+ Radial Menu

+ możliwość przypisania funkcji do konkretnego programu

+ tryb Precision Mode

- sporadyczne, ale jednak, zawieszanie się funkcji multi touc

Następna

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite to nowa, plasująca się w segmencie premium marka oświetleniowa, która za cel stawia sobie wszechstronność zastosowań. Możliwości nowych lamp przetestowaliśmy...
41
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)