HP Photosmart Premium C310a - test drukarki

Nieodłącznym elementem fotografii cyfrowej są wydruki zdjęć. W tym teście sprawdziliśmy jak radzi sobie z przenoszeniem zdjęć na papier nowe urządzenie wielofunkcyjne HP Photosmart Premium C310a.
0
Damian Bednarzak
4 Luty 2011
Artykuł na: 9-16 minut

4. Podsumowanie

HP Photosmart Premium C310a to przede wszystkim dobrze wyposażone urządzenie. I nie mamy tutaj na myśli obecności skanera, czy funkcjonalności kopiarki - cechy te posiadają wszystkie urządzenia wielofunkcyjne A4. Zaletami nowego Photosmarta jest intuicyjna, dotykowa obsługa oraz możliwość pracy w sieci Wi-Fi. Ciekawym rozwiązaniem jest automatyczne drukowanie wysłanych do drukarki treści i załączników poczty e-mail. Urządzeniem możemy też sterować z poziomu smartfonu. W nowym Photosmarcie nie zabrakło czytnika kart SD/MMC, a zdjęcia z nośnika możemy przeglądać i wybierać do druku przy pomocy dużego LCD.

Jeśli chodzi o możliwości druku, to HP wypada zaskakująco dobrze - na pewno jak na urządzenie bazujące na 4 kolorowym układzie CMYK. Za świetną jakość czerni odpowiada dodatkowy tusz Photo Black. Photosmart drukuje z dużą precyzyzją, co owocuje bogatymi w szczegóły fotografiami. Najsłabszą, chociaż nie budzącą większych zastrzeżeń, stroną jest tonalność wydruków, czyli możliwości reprodukcji delikatnych przejść tonalnych. W naszym teście drukarka otrzymała 82/100 punktów, co jest naprawdę niezłym wynikiem. Mniej istotne parametry, takie jak szybkość oraz głośność podczas druku, także wypadają dobrze na tle konkurencji.

Za Photosmarta musimy zapłacić około 800 zł. Na cenę w znacznym stopniu wpływa bogate wyposażenie urządzenia, gdyż podobnie możliwości wydruku znajdziemy także w niższych modelach urządzeń HP. Wybierając C310a musimy przemyśleć, jak bardzo zależy nam na skanerze, wygodnej obsłudze przez dotykowy LCD oraz bezprzewodowym połączeniu z internetem i siecią.


+ duży, dotykowy LCD
+ intuicyjna obsługa
+ precyzyjne, szczegołowe wydruki foto
+ czytnik kart SD/MMC
+ praca w sieci Wi-Fi oraz połączenie z internetem
+ ciche drukowanie
+ kopiarka, skaner i drukarka w jednym

- reprodukcja delikatnych przejść tonalnych
- przeciętna cena
- dosyć wysokie ceny materiałów eksploatacyjnych

Następna

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
BenQ SW270C - test monitora
BenQ SW270C - test monitora
To kolejny szerokogamutowy monitor z serii SW. Teraz o rozdzielczości QHD, przekątnej 27” i z unowocześnioną technologią równomierności wyświetlanego obrazu. Testujemy...
78
3
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
W nasze ręce trafił nowy szerokogamutowy monitor o rozdzielczości QHD i przekątnej 27”. Sprawdzamy jego możliwości w praktyce!
8
1
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
197
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)