Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

HP Photosmart Premium C310a - test drukarki

Nieodłącznym elementem fotografii cyfrowej są wydruki zdjęć. W tym teście sprawdziliśmy jak radzi sobie z przenoszeniem zdjęć na papier nowe urządzenie wielofunkcyjne HP Photosmart Premium C310a.

0

Autor: Damian Bednarzak

4 Luty 2011
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

Nowa drukarka HP wyróżnia się nie tylko solidną budową, ale również eleganckim wyglądem. Górna oraz część bocznych ścianek wykonana jest z czarnego, pokrytego błyszczącym "fortepianowym" lakierem, plastiku. Dosyć regularne kształty ułatwiają ustawienie nawet w ciasnych miejscach. Waga jest typowa dla urządzeń wielofunkcyjnych A4 i wynosi 7,45 kg.

set11
set11
set11
set11

Podajnik papieru znajduje się na przedniej ściance, tuz nad nim odbieramy wydrukowane zdjęcia lub dokumenty. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy zapewniać drukarce przestrzeni ani z tyłu, ani po bokach. Nośniki mniejszych rozmiarów, jak np. papier 10x15 cm, wkładamy na drugim poziomie podajnika.

set12

Urządzenie bazuje na pięciu zasobnikach z tuszami: dwóch czarnych (do wydruku dokumentów lub fotografii) oraz trzech kolorowych, które tworzą razem tradycyjny układ CMYK. Głowica drukująca nie jest na stałe połączona z pojemnikami. W naszym teście korzystaliśmy z zasobników XL (HP 364 XL), co oznacza powiększoną zawartość tuszu. Według producenta powinny one wystarczyć na wydrukowanie 180 fotografii formatu A4. Liczba ta wynika jednak z teoretycznych wyliczeń, w praktyce część tuszu zostanie zużyta na czynności serwisowe. Komplet oryginalnych zasobników kosztuje w granicach 300 zł, za pojedynczy kolor musimy zapłacić około 60 zł.

pojemniki z tuszem

Do obsługi urządzenia służy podświetlany przycisk On/Off oraz dotykowy wyświetlacz LCD. Dotykowa obsługa drukarki jest bardzo intuicyjna i wygodna. Łatwo skonfigurujemy urządzenie do pracy w sieci (również tych zabezpieczonych hasłem), zmienimy parametry wydruku oraz sprawdzimy aktualny stan pojemników z tuszem.

ekran główny
poziom pojemników z tuszem

Duży ekran LCD nieźle sprawuje się podczas przeglądania zdjęć, choć pod względem rozdzielczości i kolorystyki nie dorównuje monitorom montowanym w dzisiejszych aparatach cyfrowych.

przeglądanie i bezpośredni wydruk zdjęć z karty SD

Oczywiście drukarką możemy sterować z poziomu komputera, a nawet, w pewnym stopniu, z wielu smartfonów. Na ekranie komputera także sprawdzimy poziom pojemników z tuszami, dokonamy czynności serwisowych (jak czyszczenie czy wyrównane zasobników) oraz zdefiniujemy parametry dotyczące jakości wydruku.

narzędzia serwisowe oraz kalibracyjne
Spis treści
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
WD My Passport SSD (2020) - test dysku przenośnego
WD My Passport SSD (2020) - test dysku przenośnego
Najnowszy dysk Western Digital ma oferować rekordowy w serii My Passport przesył sięgający nawet 1000 Mb/s. Czy to faktycznie „paszport” do wydajnej edycji prosto z...
4
0
SanDisk Extreme PRO Portable SSD - test dysku przenośnego
SanDisk Extreme PRO Portable SSD - test dysku przenośnego
Sandisk Portable SSD to dobrze znana linia wytrzymałych i kompaktowych dysków. Najnowszy model z linii PRO ma być również rekordowo szybki. Postanowiliśmy to...
14
2
BenQ SW321C - test monitora
BenQ SW321C - test monitora
Pełne 32 cale przy rozdzielczości 4K UHD, 99% Adobe RGB, sprzętowa kalibracja obrazu, a do tego nowy system stabilizacji koloru i jasności ekranu. Sprawdzamy, jak w praktyce spisuje się BenQ...
136
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)