Zbigniew Dłubak

Wszystkie artykuły z tagiem: "Zbigniew Dłubak" w serwisie fotopolis.pl:
Niewidzia(l)ne. Fotografie aktów z archiwów FAF
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na wystawę aktów ze swoich archiwów. Otwarcie prezentacji, na której zobaczymy prace Zofii Chomętowskiej, Zbigniewa Dłubaka, Tadeusza Sumińskiego i Wojciecha Zamecznika już w najbliższy czwartek, 12 lutego o godz. 18.00.
11 Lut 2015
Marcin Grabowiecki
0
(Miasto). Masa. Maszyna. Fotodizajn 2 - wystawa w Galerii Asymetria
Warszawska Galeria Asymetria zaprasza na drugą odsłonę Fotodizajnu. Na wystawie "(Miasto). Masa. Maszyna" pokazane zostaną prace Tadeusza Sumińskiego, Mikołaja Grospierre'a, Zbigniewa Dłubaka, Wojciecha Plewińskiego, Wiktora Pentala oraz Tomasza Szerszenia. Wernisaż w sobotę, 21 kwietnia w godz. 19:00-21:00.
18 Kwi 2012
Marcin Grabowiecki
0
Stadion Zbigniewa Dłubaka w Kordegardzie
Gdy trwa odliczanie dni do rozpoczęcia Euro 2012 Fundacja Archeologia Fotografii i Narodowe Centrum Kultury postanowiły sięgnąć do historii stadionu. Od 9 marca będzie można oglądać w galerii Kordegarda w Warszawie niepokazywany wcześniej cykl fotografii Zbigniewa Dłubaka, dokumentujących ostatnią fazę budowy Stadionu Dziesięciolecia z 1955 roku.
28 Lut 2012
Marcin Grabowiecki
0
"Geometrie" Zbigniewa Dłubaka w Galerii Fundacji Archeologia Fotografii
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na wystawę Zbigniewa Dłubaka "Geometrie". Wernisaż we wtorek, 7 lutego o godz. 19:00. Wystawa jest nową interpretacją dwóch znanych cykli fotograficznych Zbigniewa Dłubaka - serii eksperymentalnej z końca lat 40. XX wieku oraz Asymetrii, zaprezentowanych w dialogu z niepokazywanymi i niepublikowanymi dotąd rysunkami i szkicami do obrazów. W ramach pokazu będzie można także zobaczyć kilka nieznanych wcześniej fotografii z 1948 roku.
2 Lut 2012
Marcin Grabowiecki
0
Spotkanie z cyklu "Czytanie Dłubaka" w Galerii Asymetria
Zapraszamy do Galerii Asymetria na rozmowę zatytułowaną "Marksizm i Nowocześni". Drugie spotkanie z cyklu "Czytanie Dłubaka" odbędzie się w środę 20 października o godz. 19:00, a wezmą w nim udział prof. Waldemar Baraniewski oraz dr Maciej Szymanowicz.
15 Paź 2010
Marcin Grabowiecki
0
Zbigniew Dłubak "Wewnątrz - fotografie z lat 1959-1966" na Puławskiej w Warszawie
"Wewnątrz" to wyjątkowa wystawa zaaranżowana w miejscu dawnej pracowni warszawskiego malarza i fotografa Zbigniewa Dłubaka. Strych, gdzie kiedyś mieściła się pracownia zostanie udostępniony publiczności na dziewięć dni (5-13 czerwca). Pokazane zostaną fotografie z cyklu "Egzystencje", który w dużej mierze wykonany był właśnie w pracowni przy Puławskiej. Wystawie towarzyszyć będą liczne wydarzenia: czytanie "Chamowa" Mirona Białoszewskiego w wykonaniu Zygmunta Malanowicza, warsztaty...
1 Cze 2010
Marcin Grabowiecki
0
Wystawa Krzysztofa Pijarskiego "Dłubak - Źródła"
W najbliższy piątek, o godz. 19:00 w Galerii Asymetria odbędzie się wernisaż wystawy Krzysztofa Pijarskiego zatytułowanej "Dłubak - Źródła". To próba zmierzenia się z nieuporządkowanym archiwum Zbigniewa Dłubaka, polskiego fotografa, malarza, teoretyka sztuki i krytyka.
10 Sie 2009
Marcin Grabowiecki
0
"Krajobraz peryferyjny" Zbigniewa Dłubaka w galerii Asymetria
Warszawska galeria Asymetria wraz z fundacją "Archeologia Fotografii" zapraszają na wystawę dokumentalnych fotografii Zbigniewa Dłubaka. Prace powstały przed ponad półwieczem na peryferiach Warszawy i w małych polskich miasteczkach. "Krajobraz peryferyjny" to pierwszy projekt realizowany przez fundację "Archeologia Fotografii".
3 Gru 2008
Michal Grzegorczyk
0
Artyści galerii Foto-Medium-Art w Radomiu
W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu prezentowana jest wystawa "Teraz! Artyści galerii Foto-Medium-Art.". Ekspozycja powinna zainteresować wszystkich interesujących się fotografią, bowiem na wystawie można obejrzeć prace twórców, których działania artystyczne wpłynęły na sztukę współczesną jak i projekty młodych, dobrze zapowiadających się artystów.
12 Lis 2008
Marta Sinior
0