Ireneusz Zjeżdżałka

Wszystkie artykuły z tagiem: "Ireneusz Zjeżdżałka" w serwisie fotopolis.pl:
"Portrety" Ireneusza Zjeżdżałki w Muzeum Regionalnym we Wrześni
W Muzeum Regionalnym we Wrześni trwa wystawa zdjęć Ireneusza Zjeżdżałki "Portrety". Wczorajszy wernisaż odbył się w piątą rocznicę śmierci artysty.
26 Lip 2013
Michal Grzegorczyk
0
Wystawa "Ireneusz Zjeżdżałka (1972-2008) Fotografie" w Galerii Fotografii "pf"
W środę, 2 września w poznańskiej Galerii Fotografii "pf" odbędzie się wernisaż wystawy Ireneusza Zjeżdżałki. Zobaczymy fotografie przedwcześnie zmarłego artysty.
28 Sie 2009
Marcin Grabowiecki
0
Wystawa Ireneusza Zjeżdżałki w pierwszą rocznicę śmierci artysty
Przyjaciele Ireneusza Zjeżdżałki zapraszają na wystawę fotografii przedwcześnie zmarłego artysty. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek w Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni. Zjeżdżałka był niezwykle utalentowanym dokumentalistą, który wykształcił swój niepowtarzalny, autorski styl. Był silnie związany ze swoim miastem rodzinnym - Wrześnią.
23 Lip 2009
Marcin Grabowiecki
0
Dziś Wszystkich Świętych
1 listopada to Wszystkich Świętych. Tego dnia odwiedzamy groby najbliższych, spotykamy się z rodziną, wspominamy. Pamiętajmy też o osobach, które tworzyły, a których już nie ma wśród nas.
1 Lis 2008
Marta Sinior
0
Zmarł Ireneusz Zjeżdżałka
Z żalem informujemy, że 25 lipca wieczorem zmarł znany polski dokumentalista, Ireneusz Zjeżdzałka. Artysta od dłuższego czasu zmagał się z ciężką chorobą. Niestety walkę przegrał.
28 Lip 2008
Marta Sinior
0
"Strefa buforowa" Ireneusza Zjeżdżałki w Green Gallery
Ireneusz Zjeżdżałka, redaktor naczelny "Kwartalnika Fotografia" w warszawskiej Green Gallery zaprezentuje swój najnowszy cykl zatytułowany "Strefa buforowa". Projekt powstał podczas pobytu Zjeżdżałki w marcu br. we wsi Haidemuehl, której mieszkańcy zostali przesiedleni do nowej miejscowości położonej kilkanaście kilometrów dalej. Na terenie opustoszałej wsi stworzono strefę buforową.
16 Lis 2007
Michał Sułkiewicz
0
"Mała rzeczywistość" - wystawa Zjeżdżałki i Śliwczyńskiego
25 maja 2007 roku w Galerii "Wieża Ciśnień" w Kaliszu zostanie otwarta wystawa dwójki dokumentalnych artystów związanych z "Kwartalnikiem Fotografia". Pierwszy z nich to redaktor naczelny - Ireneusz Zjeżdżałka, drugi zaś to Waldemar Śliwczyński, wydawca pisma. Na ekspozycji "Mała rzeczywistość" będzie można zobaczyć znany cykl Zjeżdżałki "Sedymentacja" oraz projekt "Cisza" Śliwczyńskiego realizowany od 2001 roku.
24 Maj 2007
Marta Sinior
0
Fotografia miejsca - miejsce fotografii czyli spotkanie ze Zjeżdżałką
Zachęta zaprasza na spotkanie z Ireneuszem Zjeżdżałką, artystą biorącym udział w wystawie "Efekt rzeczywistości. Fotografia i wideo z Polski. Stypendyści MKiDN". Zjeżdżałka - krytyk i redaktor naczelny "Kwartalnika Fotografia" należy do grona fotografów dokumentalistów, którzy w swoich pracach odwołują się do tradycji polskiej fotografii lat 80. i 90. z kręgu fotografii elementarnej. Na spotkaniu w warszawskiej Zachęcie opowie o specyfice fotografii miejsca.
22 Mar 2007
Marta Sinior
0
Nowi dokumentaliści w CSW
Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie zaprasza 12 czerwca 2006 roku na otwarcie wystawy prezentującej oblicze polskiego dokumentu. Wystawa ta ukazuje aktualne tendencje i widzenie polskich twórców nazwanych "nowymi dokumentalistami".
7 Cze 2006
Marta Sinior
0
Zjeżdżałka i Żurek
MFF 2006 W ramach łódzkiego Fotofestiwalu w Galerii Akademickiej WSSiP eksponowana jest podwójna wystawa autorów Ireneusza Zjeżdżałki i Leszka Żurka. Dla obydwu artystów jest to pierwsza prezentacja twórczości w Łodzi.
23 Maj 2006
Marta Sinior
0