Wojciech Plewiński

Wszystkie artykuły z tagiem: "Wojciech Plewiński" w serwisie fotopolis.pl:
Spotkaj się z Vanessą Winship i zobacz premierową w naszym kraju wystawę cyklu „she dances on Jackson“
W ramach jubileuszowej 10. edycji projektu Wszyscy Jesteśmy Fotografami odbędzie się wystawa cenionej brytyjskiej artystki Vanessy Winship. Ekspozycja „she dances on Jackson“ będzie pierwszą prezentacją dzieł fotografki w Polsce.
7 Lis 2018
Redakcja Fotopolis
0
„Plewiński. Na scenie“ - już niebawem premiera albumu jednego z najbardziej wszechstronnych polskich fotografów
„Plewiński. Na scenie“ to wyjątkowy album z około dwustoma fotografiami prezentującymi polskie życie teatralne od 1959 roku. Premiera tej jedynej w swoim rodzaju publikacji odbędzie się 15 września w ramach Dni Otwartych Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.
10 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
„Plewiński. Na scenie“ - premiera albumu jednego z najbardziej wszechstronnych polskich fotografów
„Plewiński. Na scenie“ to wyjątkowy album z około dwustoma fotografiami prezentującymi polskie życie teatralne od 1959 roku. Premiera tej jedynej w swoim rodzaju publikacji odbędzie się 15 września w ramach Dni Otwartych Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.
13 Sie 2018
Redakcja Fotopolis
0
Włochy lat 50. w obiektywie Wojciecha Plewińskiego na wystawie w Galerii Fotografii Ratusz
Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wystawę zdjęć legendy polskiej fotografii powojennej, Wojciecha Plewińskiego. Wernisaż wystawy “Italia, 1957” już w najbliższy piątek, 6 lipca.
3 Lip 2018
Redakcja Fotopolis
0
To był styl. Moda lat 50. i 60. w obiektywie Rolke, Plewińskiego i Greena
Przy okazji nadchodzącego Cracow Fashion Week będziemy mieli wyjątkową okazję wejrzeć w świat stylu lat 50. i 60 XX wieku. W krakowskiej Galerii BB zobaczymy jak różniło się podejście do fotografii modowej w powojennej Ameryce i Polsce okresu PRL.
14 Mar 2017
Maciej Luśtyk
0
Zobaczcie mniej znane oblicze Wojciecha Plewińskiego
Wojciechem Plewińskim to legenda polskiej fotografii powojennej, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Kojarzony przed wszystkim z tygodnikiem „Przekrój”, jednak sednem jego twórczości okazała się fotografia reportażowa. I takie właśnie oblicze artysty podjęła się przedstawić Fundacja Sztuk Wizualnych, która na specjalnej platformie zaprezentuje blisko 2 tys. niepublikowanych zdjęć stanowiących unikalne świadectwo rzeczywistości powojennej Polski.
5 Gru 2016
Michał Chrzanowski
0
Wystawa zdjęć Wojciecha Plewińskiego w Starej Galerii ZPAF
Wczoraj wystartowała najnowsza wystawa fotografii Wojciecha Plewińskiego, zorganizowana z okazji przyznania artyście Nagrody ZAiKS-u w dziedzinie sztuk wizualnych. Wystawa potrwa do 22 marca 2015 roku.
3 Mar 2015
Maciej Luśtyk
0
Wojciech Plewiński / Ronit Porat w Galerii Asymetria
Zapraszamy do Galerii Asymetria, gdzie już w najbliższy piątek, 27 września o godz. 19:00 będziemy świadkami konfrontacji dwóch materiałów fotograficznych autorstwa Wojciecha Plewińskiego z Krakowa oraz Ronit Porat z Tel Awiwu, artystów z różnych kręgów kulturowych i różnych generacji.
25 Wrz 2013
Marcin Grabowiecki
0
Wystawa "Czas wolny. Fotografie" w Zachęcie
Już w najbliższy poniedziałek, 12 sierpnia o godz. 19:00 w Zachęcie odbędzie się otwarcie wystawy "Czas wolny. Fotografie", na której zobaczymy prace Romualda Broniarka, Aleksandera Jałosińskiego, Bogdana Łopieńskiego, Jana Morka, Wojciecha Plewińskiego i Tadeusza Rolke. Fotografowie pokażą nam, jak spędzali czas wolny "obywatele" PRL-u.
7 Sie 2013
Marcin Grabowiecki
0
(Miasto). Masa. Maszyna. Fotodizajn 2 - wystawa w Galerii Asymetria
Warszawska Galeria Asymetria zaprasza na drugą odsłonę Fotodizajnu. Na wystawie "(Miasto). Masa. Maszyna" pokazane zostaną prace Tadeusza Sumińskiego, Mikołaja Grospierre'a, Zbigniewa Dłubaka, Wojciecha Plewińskiego, Wiktora Pentala oraz Tomasza Szerszenia. Wernisaż w sobotę, 21 kwietnia w godz. 19:00-21:00.
18 Kwi 2012
Marcin Grabowiecki
0