Wystawa

Ciekawe czasy - wystawa Okręgu Krakowskiego ZPAF w Warszawie

Autor: Redakcja Fotopolis

14 Styczeń 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Stara Galeria ZPAF zaprasza na zbiorową wystawę Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Artystów Fotografików – „Ciekawe czasy". Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 15 stycznia o godz. 19.

„Obyś żył w ciekawych czasach" – to znane, chińskie przekleństwo, które dzisiaj materializuje się w formie wszelakich negatywnych zjawisk, które nas otaczają. W tym kontekście potrzeba twórczego wyrażania emocji przez artystów staje się silniejsza.

18 spojrzeń na zmieniającą się rzeczywistość

Wystawa jest spojrzeniem osiemnastu uznanych, krakowskich fotografików na temat aktualnych około-covidowych i społecznych wydarzeń. Jest osobistą refleksją artystów na dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość. Czy różnorodność jednostkowych spojrzeń może przybrać formę spójnej narracji?

fot. Gregory Michenaud

Wśród prezentowanych na wystawie cykli prac możemy wyłonić kilka zasadniczych tematów. Łączą się one w opowieść o człowieku poszukującym nieokreślonego novum, a także stanowią komentarz do bieżących wydarzeń – społecznych, politycznych, religijnych. Nie brakuje także projektów konceptualnych oraz fotografii naznaczonych symbolizmem. Cechą wyróżniającą większość prac jest brak dosłowności. Umiejętne posługiwanie się przez autorów cytatem daje widzom możliwość reinterpretacji przedstawionych motywów. Mnogość sposobów widzenia rozszerza się na odbiorcę.

fot. Wojciech Kobylański

Na wystawie „Ciekawe czasy” swoje prace zaprezentują: Anita Andrzejewska, Beata Długosz, Danuta Węgiel, Marek Gardulski, Stanisław Jawor, Henryk Tomasz Kaiser, Wojciech Kobylański, Przemek Krzakiewicz, Wiktor Kubica, Marcin Limanowski, Grégory Michenaud, Wacław Nowacki, Andrzej Pilichowski-Ragno, Maciej Plewiński, Wojciech Plewiński, Konrad Pollesch, Jacek Maria Stokłosa i Grzegorz Zygier.

fot. Przemek Krzakiewicz

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy „Ciekawe czasy” odbędzie się w sobotę, 15 stycznia 2022 roku o godz. 19:00 w Starej Galerii ZPAF przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie.

Zdjęcia będzie można oglądać do 18 lutego.

Więcej informacji znajdziecie na stronie zpaf.pl.

(fot. okładkowa: Anita Andrzejewska)

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Galeria Pop-Up Ogrodowa 8 zaprasza na wystawę i spotkanie z autorem projektu „Porzucone córki Tygrysa” Patrykiem Bułhakiem. Fotograf zaprezentuje swoją ostatnią książkę i pokaże...
7
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza zdjęć wojennych
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza...
Co się stanie, gdy każe się modelowi generatywnemu poszerzyć kadr archiwalnego zdjęcia wojennego, nie podając mu żadnej podpowiedzi? Czy dowiemy się, co działo się poza...
5
Rok 2023 w obiektywach polskich fotografek - wystawy w 10 polskich miastach
Rok 2023 w obiektywach polskich fotografek - wystawy w 10 polskich miastach
Twórcy inicjatywy Polish Women Photographers zapraszają na wystawy podsumowujące tegoroczną edycję projektu mającego na celu ukazanie minionego roku w interpretacji polskich...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)