Ostatni dzień zgłoszeń do World Press Photo 2022

Autor: Maciej Luśtyk

10 Styczeń 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeśli macie w zanadrzu świetny reporterski projekt, nie czekajcie dłużej. Tylko do południa 11 stycznia można nadsyłać zgłoszenia na konkurs World Press Photo 2022, który będzie odbywać się w zupełnie nowej formule.

Konkurs World Press Photo od kilkudziesięciu lat nagradza najlepsze zdjęcia prasowe z całego globu i dorobił się miana najważniejszego wydarzenia fotograficznego na świecie. Oprócz prezentowania świetnych zdjęć daje też możliwość pokazania swojego reporterskiego dorobku większej publiczności. A w tym roku bardziej niż kiedykolwiek, gdyż wraz z edycją na rok 2022 kompletnie zmieniła się formuła konkursu.

Organizatorzy m.in. kompletnie zrywają z kategoriami i dzielą konkurs na kilka regionów, co w założeniu pomóc ma z zwiększeniu różnorodności prezentowanych prac i pomóc odkrywać talenty z „niedoreprezentowanych” miejsc. Więcej na temat tegorocznych zmian możecie przeczytać w poniższym artykule.

Przeczytaj także:
World Press Photo zmieni się nie do poznania - kultowy konkurs rozbity na regiony i bez kategorii

Nowa dyrektor wykonawcza WPP wprowadza fundamentalne zmiany w funkcjonowaniu konkursu. Nowy system konkursu sprawić ma, że wydarzenie będzie lepiej odpowiadać swojej misji, ale czy nie są to przypadkiem zmiany wprowadzane na siłę? [Czytaj więcej]

Nabór prac do WPP 2022 tylko do 11 stycznia

Swoje zgłoszenia w postaci zdjęcia pojedynczego, cyklu, projektu długoterminowego czy też formy multimedialnej możecie bezpłatnie zgłaszać do wtorku, 11 stycznia 2022 roku do godziny 12:00 za pomocą formularza w serwisie Picter.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości 1000 euro (nagroda regionalna) i 5000 euro (nagroda międzynarodowa.

Więcej informacji, szczegółowy regulamin i warunki zgłoszeń znajdziecie na stronie worldpressphoto.org.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Poznaj Zofię Rydet - wykład Czytelni Sztuki o jednej z najważniejszych polskich dokumentalistek
Poznaj Zofię Rydet - wykład Czytelni Sztuki o jednej z najważniejszych polskich dokumentalistek
Muzeum Sztuki w Gliwicach zaprasza na wykład online poświęcony sylwetce jednej z najważniejszych polskich fotografek. Spotkanie poświęcone Zofii Rydet odbędzie się w...
11
Leica Street Photo 2021 - poznaliśmy wyniki
Leica Street Photo 2021 - poznaliśmy wyniki
Spośród niemal 3 tysięcy zgłoszeń i 12 tysięcy zdjęć z całego świata, Jury 11. edycji konkursu Leica Street Photo wybrało 20 finałowych prac, oraz zdobywcę Grand Prix, w ręce którego powędrowała...
30
Jak w domowych warunkach stworzyć profesjonalne studio streamera? Zapisz się na warsztaty.
Jak w domowych warunkach stworzyć profesjonalne studio streamera? Zapisz się na warsztaty.
Next77, oficjalny dystrybutor marki Godox w Polsce wraz z domem produkcyjnym Klik Film organizują warsztaty dla wszystkich, którzy chcą tworzyć lepsze streamy i materiały filmowe.
1
Powiązane artykuły