Ostatni dzień zgłoszeń do World Press Photo 2022

Autor: Maciej Luśtyk

10 Styczeń 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeśli macie w zanadrzu świetny reporterski projekt, nie czekajcie dłużej. Tylko do południa 11 stycznia można nadsyłać zgłoszenia na konkurs World Press Photo 2022, który będzie odbywać się w zupełnie nowej formule.

Konkurs World Press Photo od kilkudziesięciu lat nagradza najlepsze zdjęcia prasowe z całego globu i dorobił się miana najważniejszego wydarzenia fotograficznego na świecie. Oprócz prezentowania świetnych zdjęć daje też możliwość pokazania swojego reporterskiego dorobku większej publiczności. A w tym roku bardziej niż kiedykolwiek, gdyż wraz z edycją na rok 2022 kompletnie zmieniła się formuła konkursu.

Organizatorzy m.in. kompletnie zrywają z kategoriami i dzielą konkurs na kilka regionów, co w założeniu pomóc ma z zwiększeniu różnorodności prezentowanych prac i pomóc odkrywać talenty z „niedoreprezentowanych” miejsc. Więcej na temat tegorocznych zmian możecie przeczytać w poniższym artykule.

Przeczytaj także:
World Press Photo zmieni się nie do poznania - kultowy konkurs rozbity na regiony i bez kategorii

Nowa dyrektor wykonawcza WPP wprowadza fundamentalne zmiany w funkcjonowaniu konkursu. Nowy system konkursu sprawić ma, że wydarzenie będzie lepiej odpowiadać swojej misji, ale czy nie są to przypadkiem zmiany wprowadzane na siłę? [Czytaj więcej]

Nabór prac do WPP 2022 tylko do 11 stycznia

Swoje zgłoszenia w postaci zdjęcia pojedynczego, cyklu, projektu długoterminowego czy też formy multimedialnej możecie bezpłatnie zgłaszać do wtorku, 11 stycznia 2022 roku do godziny 12:00 za pomocą formularza w serwisie Picter.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości 1000 euro (nagroda regionalna) i 5000 euro (nagroda międzynarodowa.

Więcej informacji, szczegółowy regulamin i warunki zgłoszeń znajdziecie na stronie worldpressphoto.org.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
IKEA i Annie Leibovitz uruchamiają program mentorski dla młodych fotografów. Nie, nie chodzi o meble
IKEA i Annie Leibovitz uruchamiają program mentorski dla młodych fotografów. Nie, nie chodzi o meble
Chciałbyś uczyć się fotografii od Annie Leibovitz? Tę okazję możesz mieć dzięki… Ikea. Firma ogłosiła program mentorski, w ramach którego 5 aspirujących fotografów będzie współtworzyć...
4
Kup obiektyw Viltrox i odbierz kartę Angelbird SD
Kup obiektyw Viltrox i odbierz kartę Angelbird SD
Foto-Technika, wyłączny dystrybutor produktów marki Viltrox, uruchamia nową promocję. Po zakupie obiektywu Viltrox można odebrać kartę Angelbird AV PRO SD MK2 64GB V60 za złotówkę.
26
Spotkanie z Tomaszem Lazarem w Muzeum Powstania Warszawskiego
Spotkanie z Tomaszem Lazarem w Muzeum Powstania Warszawskiego
W ramach cyklu „Decydujący moment”, 6 czerwca 2023 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się spotkanie ze znanym fotografem Tomaszem Lazarem. Wstęp wolny.
1
Powiązane artykuły