Ostatni dzień zgłoszeń do World Press Photo 2022

Autor: Maciej Luśtyk

10 Styczeń 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeśli macie w zanadrzu świetny reporterski projekt, nie czekajcie dłużej. Tylko do południa 11 stycznia można nadsyłać zgłoszenia na konkurs World Press Photo 2022, który będzie odbywać się w zupełnie nowej formule.

Konkurs World Press Photo od kilkudziesięciu lat nagradza najlepsze zdjęcia prasowe z całego globu i dorobił się miana najważniejszego wydarzenia fotograficznego na świecie. Oprócz prezentowania świetnych zdjęć daje też możliwość pokazania swojego reporterskiego dorobku większej publiczności. A w tym roku bardziej niż kiedykolwiek, gdyż wraz z edycją na rok 2022 kompletnie zmieniła się formuła konkursu.

Organizatorzy m.in. kompletnie zrywają z kategoriami i dzielą konkurs na kilka regionów, co w założeniu pomóc ma z zwiększeniu różnorodności prezentowanych prac i pomóc odkrywać talenty z „niedoreprezentowanych” miejsc. Więcej na temat tegorocznych zmian możecie przeczytać w poniższym artykule.

Przeczytaj także:
World Press Photo zmieni się nie do poznania - kultowy konkurs rozbity na regiony i bez kategorii

Nowa dyrektor wykonawcza WPP wprowadza fundamentalne zmiany w funkcjonowaniu konkursu. Nowy system konkursu sprawić ma, że wydarzenie będzie lepiej odpowiadać swojej misji, ale czy nie są to przypadkiem zmiany wprowadzane na siłę? [Czytaj więcej]

Nabór prac do WPP 2022 tylko do 11 stycznia

Swoje zgłoszenia w postaci zdjęcia pojedynczego, cyklu, projektu długoterminowego czy też formy multimedialnej możecie bezpłatnie zgłaszać do wtorku, 11 stycznia 2022 roku do godziny 12:00 za pomocą formularza w serwisie Picter.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości 1000 euro (nagroda regionalna) i 5000 euro (nagroda międzynarodowa.

Więcej informacji, szczegółowy regulamin i warunki zgłoszeń znajdziecie na stronie worldpressphoto.org.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Jury tegorocznej edycji GPP nominowało do finału 233 fotografie, wykonane przez 56 autorów. Od dzisiaj możecie głosować na ulubione zdjęcia w ramach głosowania internautów.
1
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Premiery projektów Weroniki Gęsickiej i Magdy Hueckel, powrót na scenę artystyczną Przemka Dzienisa i podsumowanie 13 lat pracy Wełnickiego z tematem śmierci; wystawa wybitnej...
5
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Galeria B&B w Bielsku-Białej zaprasza na jedną z pierwszych indywidualnych polskich wystaw „zdjęć” stworzonych przy pomocy AI. Projekt Macieja Cieślaka to wizja świata harmonii...
8
Powiązane artykuły