Konkurs

Ostatnie dni na zgłoszenie do Leica Street Photo 2021 - do wygrania Leica Q2

Autor: Redakcja Fotopolis

29 Listopad 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Startuje kolejna edycja konkursu fotografii ulicznej Leica Street Photo. Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografek i fotografów poszukujących decydującego momentu. Na zwycięzcę czeka aparat Leica Q2. Zgłoszenia przyjmowane są do końca roku.

„Ruszamy 29 listopada i czekamy na wasze zdjęcia do 30 grudnia 2021 roku. Tematyka konkursu jest już świetnie znana - fotografia uliczna. Jak co roku nie możemy się doczekać waszych najlepszych, niepozowanych zdjęć ilustrujących teorię decydującego momentu.” - zachęcają organizatorzy.

Zdjęcia laureatów zawisną na wystawie w Leica 6x7 Gallery Warszawa. Główny zwycięzca otrzyma aparat Leica Q2

W tym roku, poza przedstawicielami Leica 6x7 Gallery Warszawa, Digital Camera Polska i LFI, jury będzie składać się także z utytułowanych fotoreporterów, laureatów World Press Photo: Wojciecha Grzędzińskiego i Alexandra Zemlianichenko. Zemlianichenko, to nie tylko laureat WPP, ale także dwukrotny zdobywca nagrody Pulitzera.

Oprócz tradycyjnej nagrody, którą jest wystawa prac w Leica 6x7 Gallery Warszawa przewidzieliśmy dodatkową nagrodę Grand Prix – aparat Leica Q2. Autor bądź autorka najlepszego zdjęcia otrzyma wyśmienite narzędzie do fotografii ulicznej.

Przeczytaj także:
Leica Q2 na ulicach Londynu - test autorski

Szybka i kompaktowa Leica Q to dziś jeden z ulubionych aparatów fotografów ulicznych. W drugiej generacji udoskonalono ergonomię i podwojono rozdzielczość matrycy. Jak przełożyło się to na możliwości Q2? Sprawdziłem podczas kilkudniowego testu. [Czytaj więcej]
Leica Street Photo 2020 - wyniki

Ponad 2500 zgłoszeń i 10 tys. zdjęć z całego świata. Poznaliśmy wyniki pierwszej międzynarodowej edycji konkursu fotografii ulicznej, organizowanego przez Leica Polska. [Czytaj więcej]

Jak aplikować?

Zdjęcia na konkurs nadsyłać można do 30 grudnia 2021 roku, do godziny 19:59 czasu polskiego za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie leicastreetphoto.pl. Każdy uczestnik może zgłosić do 5 zdjęć. Zdjęcia muszą być wykonane po 1 stycznia 2021 roku, a ich łączny rozmiar nie może przekraczać 4 MB.

Więcej informacji, pełny regulamin i zdjęcia nadesłane przez uczestników znajdziecie na stronie leicastreetphoto.pl.

(fot. okładkowa: Nayeem Siddiquee, laureat Leica Street Photo 2020)

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Poznaj Zofię Rydet - wykład Czytelni Sztuki o jednej z najważniejszych polskich dokumentalistek
Poznaj Zofię Rydet - wykład Czytelni Sztuki o jednej z najważniejszych polskich dokumentalistek
Muzeum Sztuki w Gliwicach zaprasza na wykład online poświęcony sylwetce jednej z najważniejszych polskich fotografek. Spotkanie poświęcone Zofii Rydet odbędzie się w...
11
Leica Street Photo 2021 - poznaliśmy wyniki
Leica Street Photo 2021 - poznaliśmy wyniki
Spośród niemal 3 tysięcy zgłoszeń i 12 tysięcy zdjęć z całego świata, Jury 11. edycji konkursu Leica Street Photo wybrało 20 finałowych prac, oraz zdobywcę Grand Prix, w ręce którego powędrowała...
30
Jak w domowych warunkach stworzyć profesjonalne studio streamera? Zapisz się na warsztaty.
Jak w domowych warunkach stworzyć profesjonalne studio streamera? Zapisz się na warsztaty.
Next77, oficjalny dystrybutor marki Godox w Polsce wraz z domem produkcyjnym Klik Film organizują warsztaty dla wszystkich, którzy chcą tworzyć lepsze streamy i materiały filmowe.
1
Powiązane artykuły