Yours Gallery - trzy wystawy w nowej siedzibie

Po dwóch latach działalności w budynku Metropolitan w Warszawie, Yours Gallery zmienia swoją siedzibę. Od lutego 2006 roku zajmie kamienicę przy Krakowskim Przedmieściu 33, gdzie na trzech piętrach mieścić się będzie nie tylko galeria, ale również księgarnia fotograficzna. Nie zabraknie także miejsca na spotkania ze znanymi fotografami, warsztaty i wykłady. Już od piątku, 10 lutego w nowej siedzibie galerii będzie można oglądać trzy wystawy: "Shipwreckers" Tomasza Gudzowatego, "Dom" Weroniki Łodzińskiej-Duda i Andrzeja Karmarza oraz "Mroki i uroki" Mirelli von Chrupek i Szymona Świętochowskiego.
"Mroki i uroki" - fotografie Mirelli von Chrupek i Szymona Świętochowskiego

Różnorodność technik, wyobraźni, indywidualnego manifestu twórczego i warsztatu dwójki młodych artystów - ta wielopłaszczyznowa wystawa jest zapowiedzią tego, co chcemy pokazywać, zestawiać i promować w Galerii.

Kurator wystawy: Jacek Kołodziejski
Ekspozycja czynna do 15 marca 2006 r.

MIRELLA VON CHRUPEK


fot. Mirella von Chrupek, "Mroki i uroki"


Urodzona w 1980 roku.
Przedstawicielka generacji "panienek_z_pixelka". Żyje i działa w Internecie pod rożnymi wcieleniami i niechętnie daje się skusić na prezentację swoich prac w "realu".
Jej mini światki wykreowane są przez nią samą począwszy od naciśnięcia spustu migawki, poprzez obróbkę i finalny "wrzut" na stronę. Żyje w net-zamku pod adresem www.mirella.prv.pl, jest członkinią prężnie działającej łódzkiej grupy lomuj.sie.pl, czynnie oddana służbie Lomo www.lomohomes.com/vonchrupek, www.lomo.art.pl), matka armii bunny_terminatorow (www.amomirella.com) a pod postacią bunny_killer współtworzy bad taste projekt czyli www.martwica.blog.pl.

Oprócz zdjęć wydzierganych na touchpadzie swojego laptopa, Mirella oddaje się relaksującej czynności szycia i klejenia. Swoje magiczne święcące pudełeczka robi na wzór wcześniej wykonanych zdjęć. Pudełeczka te pełnią funkcję futrzanych mini światków a sama Mirella w ten sposób przenosi to, co netowo nienamacalne w realny trójwymiar.

Ma niepohamowaną słabość do pozytywek i kalejdoskopów. "Fight Club" zna na pamięć. Nie lubi siedzieć w samolocie od okna a wyjeżdżając najbardziej tęskni za swoim biurkiem.

Ważniejsze wystawy
2005 - Cafe Karma, Warszawa
2005 - Instalacje na Free Form Festiwal, Warszawa

SZYMON ŚWIĘTOCHOWSKI]

fot. Szymon Świętochowski "Mroki i uroki"


Urodzony w 1983 roku.
Pochodzi z Mińska Mazowieckiego. Studiuje na wydziale fotografii w WSSiP w Łodzi. Pomimo młodego wieku już wykształcił charakterystyczny styl i konsekwentnie podąża obraną drogą. Każdy projekt, każdą fotografię postrzega jako możliwość stworzenia "świata nierealnego w świecie realnym" balansując przy tym na krawędzi kiczu. Autor edytoriali dla firm, takich jak: Diverse, House, Teac, Creative i innych. Współpracował miedzy innymi z redakcją magazynu Fluid i Dosdedos. Zrzeszony w agencji fotograficznej Photoby.

We wszystkich jego pracach zauważalna jest precyzja w dopracowaniu najmniejszych detali, bo jak sam mówi "to właśnie detal podświadomie oddziałuje na pozytywne wrażenia estetyczne odbiorcy". Indywidualny klimat zdjęć tworzy eliminując światło zastane zastępując je oświetleniem sztucznym, nawet podczas pracy plenerowej. Jedną z jego ostatnich realizacji jest kampania reklamowa dla firmy "Top Secret". Jest także jednym z pięciu fotografów publikowanych w tegorocznej "Antologii polskiej kreacji - Kreatura".

Wybrane wystawy:
2005 - Galeria DAP "Biennale Sztuki Mediów 2005 w Warszawie"

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8