Yours Gallery - trzy wystawy w nowej siedzibie

0
Marta Majewska
7 Luty 2006
Artykuł na: 4-5 minut
Po dwóch latach działalności w budynku Metropolitan w Warszawie, Yours Gallery zmienia swoją siedzibę. Od lutego 2006 roku zajmie kamienicę przy Krakowskim Przedmieściu 33, gdzie na trzech piętrach mieścić się będzie nie tylko galeria, ale również księgarnia fotograficzna. Nie zabraknie także miejsca na spotkania ze znanymi fotografami, warsztaty i wykłady. Już od piątku, 10 lutego w nowej siedzibie galerii będzie można oglądać trzy wystawy: "Shipwreckers" Tomasza Gudzowatego, "Dom" Weroniki Łodzińskiej-Duda i Andrzeja Karmarza oraz "Mroki i uroki" Mirelli von Chrupek i Szymona Świętochowskiego.
"Mroki i uroki" - fotografie Mirelli von Chrupek i Szymona Świętochowskiego

Różnorodność technik, wyobraźni, indywidualnego manifestu twórczego i warsztatu dwójki młodych artystów - ta wielopłaszczyznowa wystawa jest zapowiedzią tego, co chcemy pokazywać, zestawiać i promować w Galerii.

Kurator wystawy: Jacek Kołodziejski
Ekspozycja czynna do 15 marca 2006 r.

MIRELLA VON CHRUPEK


fot. Mirella von Chrupek, "Mroki i uroki"


Urodzona w 1980 roku.
Przedstawicielka generacji "panienek_z_pixelka". Żyje i działa w Internecie pod rożnymi wcieleniami i niechętnie daje się skusić na prezentację swoich prac w "realu".
Jej mini światki wykreowane są przez nią samą począwszy od naciśnięcia spustu migawki, poprzez obróbkę i finalny "wrzut" na stronę. Żyje w net-zamku pod adresem www.mirella.prv.pl, jest członkinią prężnie działającej łódzkiej grupy lomuj.sie.pl, czynnie oddana służbie Lomo www.lomohomes.com/vonchrupek, www.lomo.art.pl), matka armii bunny_terminatorow (www.amomirella.com) a pod postacią bunny_killer współtworzy bad taste projekt czyli www.martwica.blog.pl.

Oprócz zdjęć wydzierganych na touchpadzie swojego laptopa, Mirella oddaje się relaksującej czynności szycia i klejenia. Swoje magiczne święcące pudełeczka robi na wzór wcześniej wykonanych zdjęć. Pudełeczka te pełnią funkcję futrzanych mini światków a sama Mirella w ten sposób przenosi to, co netowo nienamacalne w realny trójwymiar.

Ma niepohamowaną słabość do pozytywek i kalejdoskopów. "Fight Club" zna na pamięć. Nie lubi siedzieć w samolocie od okna a wyjeżdżając najbardziej tęskni za swoim biurkiem.

Ważniejsze wystawy
2005 - Cafe Karma, Warszawa
2005 - Instalacje na Free Form Festiwal, Warszawa

SZYMON ŚWIĘTOCHOWSKI]

fot. Szymon Świętochowski "Mroki i uroki"


Urodzony w 1983 roku.
Pochodzi z Mińska Mazowieckiego. Studiuje na wydziale fotografii w WSSiP w Łodzi. Pomimo młodego wieku już wykształcił charakterystyczny styl i konsekwentnie podąża obraną drogą. Każdy projekt, każdą fotografię postrzega jako możliwość stworzenia "świata nierealnego w świecie realnym" balansując przy tym na krawędzi kiczu. Autor edytoriali dla firm, takich jak: Diverse, House, Teac, Creative i innych. Współpracował miedzy innymi z redakcją magazynu Fluid i Dosdedos. Zrzeszony w agencji fotograficznej Photoby.

We wszystkich jego pracach zauważalna jest precyzja w dopracowaniu najmniejszych detali, bo jak sam mówi "to właśnie detal podświadomie oddziałuje na pozytywne wrażenia estetyczne odbiorcy". Indywidualny klimat zdjęć tworzy eliminując światło zastane zastępując je oświetleniem sztucznym, nawet podczas pracy plenerowej. Jedną z jego ostatnich realizacji jest kampania reklamowa dla firmy "Top Secret". Jest także jednym z pięciu fotografów publikowanych w tegorocznej "Antologii polskiej kreacji - Kreatura".

Wybrane wystawy:
2005 - Galeria DAP "Biennale Sztuki Mediów 2005 w Warszawie"

Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Alexandr Glyadyelov - fotograf trudnych spraw…
Alexandr Glyadyelov - fotograf trudnych spraw…
Już w najbliższy poniedziałek (22 lipca) w Starej Galerii ZPAF wernisaż projektu „LOS” Alexandra Glyadyelova, cenionego reportażysty i dokumentalisty. „ U autora tej...
0
0
Jeszcze tylko dziś aparat Fujifilm X-T30 kupisz 1200 zł taniej
Jeszcze tylko dziś aparat Fujifilm X-T30 kupisz 1200 zł taniej
Zastanawiasz się nad kupnem X-T30? Nie ma na co czekać. Dziś dobiega końca wyjątkowa promocja Fujifilm, dzięki której aparat możesz kupić z rabatem wynoszącym aż 1200...
0
0
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na gościnną wystawę “Wieczór panieński” kolektywu VEHA, badającą tradycje i pamięć zbiorową białoruskiego...
0
0