Yours Gallery - wystawa w Łazienkach i przenosiny

Na płocie Łazienek Królewskich można od niedawna oglądać wystawę prac artystów, których zdjęcia były prezentowane w warszawskiej Yours Gallery. Yours Gallery, która już w styczniu zmienia siedzibę.
Od 19 grudnia na ogrodzeniu Łazienek Królewskich jest prezentowana wystawa prac fotografów, których zdjęcia można było oglądać w warszawskiej Yours Gallery. Jak zapewniają organizatorzy, jest to przegląd "dokonań i zamierzeń" galerii przed planowaną zmianą siedziby, która ma nastąpić już styczniu 2006.


Na wystawie, która potrwa do końca stycznia 2006, można zobaczyć prace takich artystów jak: Pascal Maître, Sebastiao Salgado, Thomas Hoepker, Alex Webb, Elliott Erwitt i oczywiście Tomasz Gudzowaty. Dodatkowo prezentowane są trzy fotografie Weroniki Łodzińskiej-Dudy i Andrzeja Kramarza z cyklu "Dom" - to przedsmak tego, co nas czeka już w styczniu. Wraz ze zmianą adresu (z budynku Metropolitan na Pl. Piłsudskiego na Krakowskie Przedmieście 33) zmienia się bowiem nieco charakter galerii. Będą to teraz w zasadzie trzy galerie - poza przestrzenią prezentującą dokonania wybitnych twórców światowej fotografii (dotychczasowa działalność Yours Gallery) znajdzie się też miejsce na prezentacje artystów związanych z miesięcznikiem "Pozytyw" i młodych twórców znajdujących się dopiero na początku drogi artystycznej.

Przedstawiciele galerii zdradzają, że w przyszłym roku zaprezentują prace takich fotografów jak Larry Towell czy Geoffrey James (zresztą kilka ich zdjęć można już oglądać na ogrodzeniu Łazienek), więc zapowiada się bardzo ciekawie. Zwłaszcza że w planach jest też pokazywanie twórców mniej znanych, ale bardzo perspektywicznych.

Dodatkową zachętą do odwiedzenia "nowej" Yours Gallery będzie również księgarnia fotograficzna, w której ofercie mają się znaleźć wyselekcjonowane albumy wydawnictw z całego świata. Galeria będzie też organizowała warsztaty, pokazy i spotkania z autorami.

Działalność Yours Gallery w nowej siedzibie zainauguruje wystawa "Shipwreckers", na którą składa się 50 zdjęć z podróży Tomasza Gudzowatego do Bangladeszu latem 2004 roku. Czekamy na pierwszy wernisaż!

Poniżej nieustannie aktualne internetowe namiary na Yours Gallery:

gallery@yours.pl
www.gallery.yours.pl
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0