Yours Gallery - wystawa w Łazienkach i przenosiny

Na płocie Łazienek Królewskich można od niedawna oglądać wystawę prac artystów, których zdjęcia były prezentowane w warszawskiej Yours Gallery. Yours Gallery, która już w styczniu zmienia siedzibę.
Od 19 grudnia na ogrodzeniu Łazienek Królewskich jest prezentowana wystawa prac fotografów, których zdjęcia można było oglądać w warszawskiej Yours Gallery. Jak zapewniają organizatorzy, jest to przegląd "dokonań i zamierzeń" galerii przed planowaną zmianą siedziby, która ma nastąpić już styczniu 2006.


Na wystawie, która potrwa do końca stycznia 2006, można zobaczyć prace takich artystów jak: Pascal Maître, Sebastiao Salgado, Thomas Hoepker, Alex Webb, Elliott Erwitt i oczywiście Tomasz Gudzowaty. Dodatkowo prezentowane są trzy fotografie Weroniki Łodzińskiej-Dudy i Andrzeja Kramarza z cyklu "Dom" - to przedsmak tego, co nas czeka już w styczniu. Wraz ze zmianą adresu (z budynku Metropolitan na Pl. Piłsudskiego na Krakowskie Przedmieście 33) zmienia się bowiem nieco charakter galerii. Będą to teraz w zasadzie trzy galerie - poza przestrzenią prezentującą dokonania wybitnych twórców światowej fotografii (dotychczasowa działalność Yours Gallery) znajdzie się też miejsce na prezentacje artystów związanych z miesięcznikiem "Pozytyw" i młodych twórców znajdujących się dopiero na początku drogi artystycznej.

Przedstawiciele galerii zdradzają, że w przyszłym roku zaprezentują prace takich fotografów jak Larry Towell czy Geoffrey James (zresztą kilka ich zdjęć można już oglądać na ogrodzeniu Łazienek), więc zapowiada się bardzo ciekawie. Zwłaszcza że w planach jest też pokazywanie twórców mniej znanych, ale bardzo perspektywicznych.

Dodatkową zachętą do odwiedzenia "nowej" Yours Gallery będzie również księgarnia fotograficzna, w której ofercie mają się znaleźć wyselekcjonowane albumy wydawnictw z całego świata. Galeria będzie też organizowała warsztaty, pokazy i spotkania z autorami.

Działalność Yours Gallery w nowej siedzibie zainauguruje wystawa "Shipwreckers", na którą składa się 50 zdjęć z podróży Tomasza Gudzowatego do Bangladeszu latem 2004 roku. Czekamy na pierwszy wernisaż!

Poniżej nieustannie aktualne internetowe namiary na Yours Gallery:

gallery@yours.pl
www.gallery.yours.pl
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8