Yours Gallery - wystawa w Łazienkach i przenosiny

0
Łukasz Kacperczyk
29 Grudzień 2005
Artykuł na: 2-3 minuty
Na płocie Łazienek Królewskich można od niedawna oglądać wystawę prac artystów, których zdjęcia były prezentowane w warszawskiej Yours Gallery. Yours Gallery, która już w styczniu zmienia siedzibę.
Od 19 grudnia na ogrodzeniu Łazienek Królewskich jest prezentowana wystawa prac fotografów, których zdjęcia można było oglądać w warszawskiej Yours Gallery. Jak zapewniają organizatorzy, jest to przegląd "dokonań i zamierzeń" galerii przed planowaną zmianą siedziby, która ma nastąpić już styczniu 2006.


Na wystawie, która potrwa do końca stycznia 2006, można zobaczyć prace takich artystów jak: Pascal Maître, Sebastiao Salgado, Thomas Hoepker, Alex Webb, Elliott Erwitt i oczywiście Tomasz Gudzowaty. Dodatkowo prezentowane są trzy fotografie Weroniki Łodzińskiej-Dudy i Andrzeja Kramarza z cyklu "Dom" - to przedsmak tego, co nas czeka już w styczniu. Wraz ze zmianą adresu (z budynku Metropolitan na Pl. Piłsudskiego na Krakowskie Przedmieście 33) zmienia się bowiem nieco charakter galerii. Będą to teraz w zasadzie trzy galerie - poza przestrzenią prezentującą dokonania wybitnych twórców światowej fotografii (dotychczasowa działalność Yours Gallery) znajdzie się też miejsce na prezentacje artystów związanych z miesięcznikiem "Pozytyw" i młodych twórców znajdujących się dopiero na początku drogi artystycznej.

Przedstawiciele galerii zdradzają, że w przyszłym roku zaprezentują prace takich fotografów jak Larry Towell czy Geoffrey James (zresztą kilka ich zdjęć można już oglądać na ogrodzeniu Łazienek), więc zapowiada się bardzo ciekawie. Zwłaszcza że w planach jest też pokazywanie twórców mniej znanych, ale bardzo perspektywicznych.

Dodatkową zachętą do odwiedzenia "nowej" Yours Gallery będzie również księgarnia fotograficzna, w której ofercie mają się znaleźć wyselekcjonowane albumy wydawnictw z całego świata. Galeria będzie też organizowała warsztaty, pokazy i spotkania z autorami.

Działalność Yours Gallery w nowej siedzibie zainauguruje wystawa "Shipwreckers", na którą składa się 50 zdjęć z podróży Tomasza Gudzowatego do Bangladeszu latem 2004 roku. Czekamy na pierwszy wernisaż!

Poniżej nieustannie aktualne internetowe namiary na Yours Gallery:

gallery@yours.pl
www.gallery.yours.pl
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
“Inne problemy, potrzeby, marzenia”. Codzienność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka
“Inne problemy, potrzeby, marzenia”. Codzienność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka
Wraz z początkiem sierpnia w Leica 6x7 Gallery Warszawa startuje wystawa fotografa i podróżnika, laureata konkursu DEBUTS 2016, Patryka Bułhaka. “Zamknięte” to...
0
0
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Reportaż to coraz bardziej popularny trend w fotografii ślubnej. Jeżeli chcielibyście rozwijać się w tym kierunku, zarezerwujcie w swoim kalendarzu datę 20...
0
0
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
Fujifilm rusza z wakacyjną promocją na modele X-T3 i X-T30. Do 22 września, kupując aparat w zestawie z wybranymi szkłami możemy otrzymać 430 zł rabatu.
0
0
Powiązane artykuły