Yours Gallery - wystawa w Łazienkach i przenosiny

Na płocie Łazienek Królewskich można od niedawna oglądać wystawę prac artystów, których zdjęcia były prezentowane w warszawskiej Yours Gallery. Yours Gallery, która już w styczniu zmienia siedzibę.
Od 19 grudnia na ogrodzeniu Łazienek Królewskich jest prezentowana wystawa prac fotografów, których zdjęcia można było oglądać w warszawskiej Yours Gallery. Jak zapewniają organizatorzy, jest to przegląd "dokonań i zamierzeń" galerii przed planowaną zmianą siedziby, która ma nastąpić już styczniu 2006.


Na wystawie, która potrwa do końca stycznia 2006, można zobaczyć prace takich artystów jak: Pascal Maître, Sebastiao Salgado, Thomas Hoepker, Alex Webb, Elliott Erwitt i oczywiście Tomasz Gudzowaty. Dodatkowo prezentowane są trzy fotografie Weroniki Łodzińskiej-Dudy i Andrzeja Kramarza z cyklu "Dom" - to przedsmak tego, co nas czeka już w styczniu. Wraz ze zmianą adresu (z budynku Metropolitan na Pl. Piłsudskiego na Krakowskie Przedmieście 33) zmienia się bowiem nieco charakter galerii. Będą to teraz w zasadzie trzy galerie - poza przestrzenią prezentującą dokonania wybitnych twórców światowej fotografii (dotychczasowa działalność Yours Gallery) znajdzie się też miejsce na prezentacje artystów związanych z miesięcznikiem "Pozytyw" i młodych twórców znajdujących się dopiero na początku drogi artystycznej.

Przedstawiciele galerii zdradzają, że w przyszłym roku zaprezentują prace takich fotografów jak Larry Towell czy Geoffrey James (zresztą kilka ich zdjęć można już oglądać na ogrodzeniu Łazienek), więc zapowiada się bardzo ciekawie. Zwłaszcza że w planach jest też pokazywanie twórców mniej znanych, ale bardzo perspektywicznych.

Dodatkową zachętą do odwiedzenia "nowej" Yours Gallery będzie również księgarnia fotograficzna, w której ofercie mają się znaleźć wyselekcjonowane albumy wydawnictw z całego świata. Galeria będzie też organizowała warsztaty, pokazy i spotkania z autorami.

Działalność Yours Gallery w nowej siedzibie zainauguruje wystawa "Shipwreckers", na którą składa się 50 zdjęć z podróży Tomasza Gudzowatego do Bangladeszu latem 2004 roku. Czekamy na pierwszy wernisaż!

Poniżej nieustannie aktualne internetowe namiary na Yours Gallery:

gallery@yours.pl
www.gallery.yours.pl
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0