Yours Gallery - wystawa w Łazienkach i przenosiny

Na płocie Łazienek Królewskich można od niedawna oglądać wystawę prac artystów, których zdjęcia były prezentowane w warszawskiej Yours Gallery. Yours Gallery, która już w styczniu zmienia siedzibę.
Od 19 grudnia na ogrodzeniu Łazienek Królewskich jest prezentowana wystawa prac fotografów, których zdjęcia można było oglądać w warszawskiej Yours Gallery. Jak zapewniają organizatorzy, jest to przegląd "dokonań i zamierzeń" galerii przed planowaną zmianą siedziby, która ma nastąpić już styczniu 2006.


Na wystawie, która potrwa do końca stycznia 2006, można zobaczyć prace takich artystów jak: Pascal Maître, Sebastiao Salgado, Thomas Hoepker, Alex Webb, Elliott Erwitt i oczywiście Tomasz Gudzowaty. Dodatkowo prezentowane są trzy fotografie Weroniki Łodzińskiej-Dudy i Andrzeja Kramarza z cyklu "Dom" - to przedsmak tego, co nas czeka już w styczniu. Wraz ze zmianą adresu (z budynku Metropolitan na Pl. Piłsudskiego na Krakowskie Przedmieście 33) zmienia się bowiem nieco charakter galerii. Będą to teraz w zasadzie trzy galerie - poza przestrzenią prezentującą dokonania wybitnych twórców światowej fotografii (dotychczasowa działalność Yours Gallery) znajdzie się też miejsce na prezentacje artystów związanych z miesięcznikiem "Pozytyw" i młodych twórców znajdujących się dopiero na początku drogi artystycznej.

Przedstawiciele galerii zdradzają, że w przyszłym roku zaprezentują prace takich fotografów jak Larry Towell czy Geoffrey James (zresztą kilka ich zdjęć można już oglądać na ogrodzeniu Łazienek), więc zapowiada się bardzo ciekawie. Zwłaszcza że w planach jest też pokazywanie twórców mniej znanych, ale bardzo perspektywicznych.

Dodatkową zachętą do odwiedzenia "nowej" Yours Gallery będzie również księgarnia fotograficzna, w której ofercie mają się znaleźć wyselekcjonowane albumy wydawnictw z całego świata. Galeria będzie też organizowała warsztaty, pokazy i spotkania z autorami.

Działalność Yours Gallery w nowej siedzibie zainauguruje wystawa "Shipwreckers", na którą składa się 50 zdjęć z podróży Tomasza Gudzowatego do Bangladeszu latem 2004 roku. Czekamy na pierwszy wernisaż!

Poniżej nieustannie aktualne internetowe namiary na Yours Gallery:

gallery@yours.pl
www.gallery.yours.pl
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7