Skofot 2020 - festiwal fotografii analogowej będzie transmitowany online. Start w sobotę

Autor: Redakcja Fotopolis

13 Listopad 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

W najbliższą sobotę startuje 6. edycja Festiwalu Fotografii Analogowej „Skofot”. Tym razem wszyscy miłośnicy analoga będą mogli w nim uczestniczyć zdalnie. W planach prelekcje z 5 znanymi polskimi fotografami.

SKO­FOT (Skoc­zowski Fes­ti­wal Fotografii Anal­o­gowej) jest pier­wszym w Polsce wydarze­niem, które prezen­tuje współczesną fotografię anal­o­gową. Zade­bi­u­tował w 2015 roku w Skoc­zowie z inic­jatywy fotografa i ani­ma­tora kul­tury Jerzego Rzechanka.

Główną ideą festiwalu jest spotkanie i dyskusja. Ludzie którzy współt­worzą fes­ti­wal to pasjonaci fotografii i sztuki. Zapraszani goście podczas autorskich prezentacji dzielą się z publicznością swoją "filozofią" analoga. Skofot to nie lekcja historii czy technologii... to odkrywanie współczesnej fotografii analogowej.

Tym razem Skofot w całości odbędzie się online

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną festiwal odbędzie się w zmienionej formie. Wszystkie spotkania z artystami będą transmitowane online, na żywo na profilu facebookowym Skofot.

Transmisje zaplanowano na sobotę, 14 listopada 2020 roku. Tegoroczny Skofot będzie okazją do zapoznania się z 5 popularnymi polskimi twórcami. Harmonogram transmisji Skofot 2020 prezentujemy poniżej:

  • 10:00 - Jakub Dziewit
  • 11:30 - Kamil Myszkowski
  • 13:00 - Krysztof Szlapa
  • 14:30 - Michał Patroń
  • 16:00 - Titus Popławski

Skoczowski Festiwal Fotografii Analogowej

Festiwal organizowany jest już od sześciu lat w Skoczowskim Teatrze Elektrycznym. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Jerzy Rzechanek oraz Stowarzyszenie "Wrzos" z Skoczowa. Festiwal finansowany jest z budżetu Miasta Skoczów. Jest objęty patronatem Burmistrza Miasta Skoczów oraz Związku Polskich Artystów Fotografików - Okręg Śląski. 

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na stronie skofot.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Ada Zielińska, „Frutti di Mare” - nowa wystawa w Muzeum Współczesnym Wrocław
Ada Zielińska, „Frutti di Mare” - nowa wystawa w Muzeum Współczesnym Wrocław
MWW startuje z nową wystawą jednej z najciekawszych fotografek młodego pokolenia. „Frutti di Mare” będzie można oglądać aż przez 3 miesiące. Otwarcie 9...
2
Rusza Leica Street Photo 2021 - do wygrania Leica Q2
Rusza Leica Street Photo 2021 - do wygrania Leica Q2
Startuje kolejna edycja konkursu fotografii ulicznej Leica Street Photo.Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografek i fotografów...
23
Rolke, Niedenthal, Sikora, Świetlik, Grzybowska - Warszawa oczami wybitnych fotografów
Rolke, Niedenthal, Sikora, Świetlik, Grzybowska - Warszawa oczami wybitnych fotografów
Wystawa „Moje Miasto” to wyjątkowa okazja na zobaczenie stolicy przez obiektyw 5 znanych, reprezentujących różne nurty polskich fotografów. Część prac przygotowana...
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)