Skofot 2021 - Skoczkowski festiwal fotografii analogowej rusza 1 października

Autor: Redakcja Fotopolis

22 Wrzesień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Jak skutecznie pracować analogiem we współczesnym cyfrowym świecie? Przekonajcie się już za tydzień podczas spotkań organizowanych w ramach festiwalu Skofot. Start w piątek 1 października.

SKO­FOT (Skoc­zowski Fes­ti­wal Fotografii Anal­o­gowej) jest pier­wszym w Polsce wydarze­niem, które prezen­tuje współczesną fotografię anal­o­gową. Zade­bi­u­tował w 2015 roku w Skoc­zowie z inic­jatywy fotografa i ani­ma­tora kul­tury Jerzego Rzechanka.

Główną ideą festiwalu jest spotkanie i dyskusja. Ludzie którzy współt­worzą fes­ti­wal to pasjonaci fotografii i sztuki. Zapraszani goście podczas autorskich prezentacji dzielą się z publicznością swoją "filozofią" analoga. Skofot to nie lekcja historii czy technologii... to odkrywanie współczesnej fotografii analogowej.

Okazja na bliższe poznanie 5 interesujących polskich fotografów

W tym roku spotkamy się z pięcioma bardzo interesującymi fotografkami: Agnieszką Rayss, Dianą Bagińską, Joanną Mariak, Michaliną Hendrys oraz Iwoną Germanek. Spotkania z artystami odbędą się w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie, ale wszyscy chętni będą mogli obejrzeć je także w formie wersji online na facebookowym profilu Skofot.

Skofot 2021 - harmonogram spotkań:

1 Październik – Piątek

  • 18.00 - Gala Otwarcia
  • 18.30 - Agnieszka Rayss

2 październik – Sobota

  • 10.30 - Diana Bagińska
  • 12.00 - Joanna Mariak
  • 13.30 - Michalina Hendrys
  • 15.00 - Iwona Germanek

Skoczowski Festiwal Fotografii Analogowej

Festiwal organizowany jest już od sześciu lat w Skoczowskim Teatrze Elektrycznym. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Jerzy Rzechanek oraz Stowarzyszenie "Wrzos" z Skoczowa. Festiwal finansowany jest z budżetu Miasta Skoczów. Jest objęty patronatem Burmistrza Miasta Skoczów oraz Związku Polskich Artystów Fotografików - Okręg Śląski. 

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na stronie skofot.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wystartował zimowy Cashback Sony (2021/2022) - do 7 listopada połączysz go z dodatkowymi promocjami
Wystartował zimowy Cashback Sony (2021/2022) - do 7 listopada połączysz go z dodatkowymi promocjami
Sony startuje z kolejnymi świetnymi promocjami. W najnowszym zimowym cashbacku do 15 stycznia kupisz ponad 40 aparatów i obiektywów z dużymi upustami. 
17
Rusza 13. edycja konkursu VIVA! Photo Awards
Rusza 13. edycja konkursu VIVA! Photo Awards
Wystartował nabór zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu organizowanego przez magazyn ViVA! Najlepsze zdjęcia w pięciu kategoriach wybiorą m.in. Ryszard Horowitz, Gosia Baczyńska, Marlena Bielińska...
13
Geologia w obiektywie - weź udział w konkursie fotograficznym
Geologia w obiektywie - weź udział w konkursie fotograficznym
Pasjonujesz się lub zajmujesz zawodowo geologią, a przy tym fotografujesz lub filmujesz? Nie przegap Konkursu Ministra Klimatu i Środowiska „Geologia w obiektywie 2021”. Na zwycięzców czekają...
19
Powiązane artykuły