Skofot 2023 - Skoczowski Festiwal Fotografii Analogowej startuje już za tydzień

Autor: Redakcja Fotopolis

10 Listopad 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

W piątek 17 listopada startuje tegoroczny Skofot - festiwal fotografii analogowej, który już od 9 lat prezentuje i promuje współczesną fotografię analogową. Jak poprzednio, wszystkie spotkania festiwalowe będą także transmitowane online.

„Czy w świecie opanowanym przez cyfrowe media istnieje możliwość analogowego szaleństwa? Tak! W piątek i sobotę 17-18 listopada zapraszamy do skoczowskiego Teatru Elektrycznego na festiwal, którego głównym zainteresowaniem jest tradycyjna fotografia we współczesnym wydaniu!” - zachęcają organizatorzy.

SKOFOT – Skoczowski Festiwal Fotografii Analogowej – to pierwsze w Polsce wydarzenie, które od dziewięciu lat prezentuje i promuje współczesną fotografię analogową. Festiwal zadebiutował w 2015 roku z inicjatywy Jerzego Rzechanka. Główną ideą jest spotkanie i dyskusja a zapraszani goście podczas spotkań autorskich dzielą się z publicznością swoją „filozofią” analoga.

W tym roku do Skoczowa przyjadą: Kasia Kalua Kryńska, Sonia Firlej, Konrad Janowski, Natalia Gołębiewska i Waldemar Markiewka. Każdy z artystów prezentuje inną dziedzinę fotografii, ale ich wspólnym mianownikiem jest praca na analogowych materiałach. Jak zawsze będzie więc bardzo różnorodnie!

Kiedy i gdzie?

IX festiwal Skofot odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2023 roku w Teatrze Elektrycznym, przy ul. Adama Mickiewicza 3 w Skoczowie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, a każde z nich będzie także transmitowane online na profilu wydarzenia w serwisie Facebook.

Program wydarzenia:

Piątek, 17 listopada 2023

  • godz. 18.00 - Gala otwarcia IX Festiwalu Fotografii Analogowej „Skofot"
  • godz. 18.30 - Kasia Kalua Kryńska

Sobota, 18 listopada 2023

  • godz. 10.30 - Sonia Firlej
  • godz. 12.00 - Konrad Janowski
  • godz. 13.30 - Natalia Gołębiewska
  • godz. 15.00 - Waldemar Markiewka

Więcej informacji znajdziecie na profilach Skofot w serwisach Facebook i Instagram oraz na stronie skofot.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Galeria Pop-Up Ogrodowa 8 zaprasza na wystawę i spotkanie z autorem projektu „Porzucone córki Tygrysa” Patrykiem Bułhakiem. Fotograf zaprezentuje swoją ostatnią książkę i pokaże...
7
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza zdjęć wojennych
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza...
Co się stanie, gdy każe się modelowi generatywnemu poszerzyć kadr archiwalnego zdjęcia wojennego, nie podając mu żadnej podpowiedzi? Czy dowiemy się, co działo się poza...
5
Rok 2023 w obiektywach polskich fotografek - wystawy w 10 polskich miastach
Rok 2023 w obiektywach polskich fotografek - wystawy w 10 polskich miastach
Twórcy inicjatywy Polish Women Photographers zapraszają na wystawy podsumowujące tegoroczną edycję projektu mającego na celu ukazanie minionego roku w interpretacji polskich...
9
Powiązane artykuły