Pierwszy w Polsce masterclass z fotografii teatralnej - zgłoszenia na darmowe warsztaty online tylko do piątku

0

Autor: Redakcja Fotopolis

23 Kwiecień 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Teatr to twoja pasja? Jeszcze do jutra możesz aplikować na bezpłatne mistrzowskie warsztaty fotografii teatralnej z Krzysztofem Bielińskim.

Organizowany przez Intytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego cykl warsztatów fotografii teatralnej z Krzysztofem Bielińskim to pierwszy tego typu Masterclass w Polsce.

- Sprowokowani niecodzienną sytuacją, w jakiej się znaleźliśmy, nawiązując do warsztatów, które z wielkim sukcesem odbyły się w trakcie poprzednich edycjach Konkursu Fotografii Teatralnej, postanowiliśmy stworzyć „miejsce”’ dla tych, którzy mają doświadczenie w fotografowaniu, być może interesują się teatrem, ale nie mieli jeszcze wielu możliwości dokumentowania spektaklu - mówią organizatorzy. - Zajęcia adresujemy także do tych, którzy chcieliby po prostu poszerzyć swoją wiedzę, popracować nad warsztatem i spotkać się zawodowo z kimś, kto wypracował autorski sposób i wyrazisty język dokumentowania życia teatralnego

Krzysztof Bieliński

Fotograf teatralny, twórca plakatów. Sfotografował ponad 500 spektakli. Z wykształcenia muzyk i wokalista. Współpracował m. in. z Krystianem Lupą, Włodzimierzem Staniewskim, Mariuszem Trelińskim i Krzysztofem Warlikowskim, fotografując na scenach dramatycznych, operowych i lalkowych w kraju i za granicą. Współpracuje stale z kilkunastoma teatrami w Polsce, a od 2008 roku jest stałym fotografem Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

Cotygodniowe spotkania online

Bezpłatne zajęcia, w formie cotygodniowych spotkań online ( cztery pięcioosobowe grupy / 10 x 1,5 h) potrwają 10 tygodni.  Uczestnicy i uczestniczki zostaną podzieleni na grupy o zróżnicowanym poziomie doświadczenia. Zajęcia będą odbywały się w formie konwersatorium, interaktywnych wykładów oraz ćwiczeń online przy użyciu komunikatora ZOOM.

Co ważne, zajęcia zostały zaplanowane tak, aby uczestnicy nie musieli wychodzić z domów - wszystkie ćwiczenia, omawiane później podczas spotkań online, będzie można wykonać w czterech ścianach (prowadzący pozostanie cały czas do dyspozycji mailowej).

Jak aplikować?

Zgłoszenia (i ewentualne pytania) można przesyłać do piątku, 24 kwietnia 2020 roku na adres jbiernacka@instytut-teatralny.pl. Aplikacje powinny zawierać maksymalnie siedem różnorodnych zdjęć w dowolnej estetyce, pokazujących zainteresowania fotograficzne oraz odsłaniających warsztat. Należy też napisać dlaczego chciałoby się wziąć udział w warsztatach.

O przyjęciu do jednej z czterech pięcioosobowych grup będzie decydowało portfolio kandydata bądź kandydatki - pomysłowość, wyrazistość języka fotograficznego, aspekty warsztatowe.

Fotografie należy nadesłać w formacie JPG w natywnej rozdzielczości, z zawartymi danymi EXIF (możecie zostać poproszeni o przesłanie plików RAW). Organizatorzy skontaktują się ze wszystkimi osobami, które nadeślą zgłoszenia, ale na warsztaty przyjętych zostanie maksymalnie 20 osób. Jak jednak twierdzą twórcy, jest także szansą na „listę rezerwową”.

Więcej informacji i szczegółowy plan zajęć znajdziecie pod adresem instytut-teatralny.pl.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Miasto Wolności w Obiektywie o Wyjątkowej Szerokości – gdański fotospacer z obiektywem Irix 11 mm f/4 i Dawidem Linkowskim
Miasto Wolności w Obiektywie o Wyjątkowej Szerokości – gdański fotospacer z obiektywem Irix 11 mm...
Weź udział w fotospacerze po Gdańsku z obiektywami Irix i odwiedź miejsca niedostępne na co dzień pod okiem zawodowego fotografa i wykwalifikowanego przewodnika
12
0
Morze fotograficznych wrażeń - bałtycki plener z Irix i Pawłem Brzozowskim
Morze fotograficznych wrażeń - bałtycki plener z Irix i Pawłem Brzozowskim
Irix zaprasza na plenerowe warsztaty fotograficzne w Ustce nad morzem Bałtyckim w dniach 16-18 października. Imprezę poprowadzi ekspert w dziedzinie fotografii...
0
0
Fotografie wykonane przez Julię Pirotte w czasie II wojny światowej do obejrzenia w Warszawie
Fotografie wykonane przez Julię Pirotte w czasie II wojny światowej do obejrzenia w Warszawie
Fundacja Archeologia Fotografii przypomina postać i twórczość Julii Pirotte - żydowskiej fotografki, dziennikarki i działaczki społecznej. Wyjątkowe zdjęcia z okupowanej Francji będzie można...
33
0
Powiązane artykuły