Pierwszy w Polsce masterclass z fotografii teatralnej - zgłoszenia na darmowe warsztaty online tylko do piątku

Autor: Redakcja Fotopolis

23 Kwiecień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Teatr to twoja pasja? Jeszcze do jutra możesz aplikować na bezpłatne mistrzowskie warsztaty fotografii teatralnej z Krzysztofem Bielińskim.

Organizowany przez Intytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego cykl warsztatów fotografii teatralnej z Krzysztofem Bielińskim to pierwszy tego typu Masterclass w Polsce.

- Sprowokowani niecodzienną sytuacją, w jakiej się znaleźliśmy, nawiązując do warsztatów, które z wielkim sukcesem odbyły się w trakcie poprzednich edycjach Konkursu Fotografii Teatralnej, postanowiliśmy stworzyć „miejsce”’ dla tych, którzy mają doświadczenie w fotografowaniu, być może interesują się teatrem, ale nie mieli jeszcze wielu możliwości dokumentowania spektaklu - mówią organizatorzy. - Zajęcia adresujemy także do tych, którzy chcieliby po prostu poszerzyć swoją wiedzę, popracować nad warsztatem i spotkać się zawodowo z kimś, kto wypracował autorski sposób i wyrazisty język dokumentowania życia teatralnego

Krzysztof Bieliński

Fotograf teatralny, twórca plakatów. Sfotografował ponad 500 spektakli. Z wykształcenia muzyk i wokalista. Współpracował m. in. z Krystianem Lupą, Włodzimierzem Staniewskim, Mariuszem Trelińskim i Krzysztofem Warlikowskim, fotografując na scenach dramatycznych, operowych i lalkowych w kraju i za granicą. Współpracuje stale z kilkunastoma teatrami w Polsce, a od 2008 roku jest stałym fotografem Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

Cotygodniowe spotkania online

Bezpłatne zajęcia, w formie cotygodniowych spotkań online ( cztery pięcioosobowe grupy / 10 x 1,5 h) potrwają 10 tygodni.  Uczestnicy i uczestniczki zostaną podzieleni na grupy o zróżnicowanym poziomie doświadczenia. Zajęcia będą odbywały się w formie konwersatorium, interaktywnych wykładów oraz ćwiczeń online przy użyciu komunikatora ZOOM.

Co ważne, zajęcia zostały zaplanowane tak, aby uczestnicy nie musieli wychodzić z domów - wszystkie ćwiczenia, omawiane później podczas spotkań online, będzie można wykonać w czterech ścianach (prowadzący pozostanie cały czas do dyspozycji mailowej).

Jak aplikować?

Zgłoszenia (i ewentualne pytania) można przesyłać do piątku, 24 kwietnia 2020 roku na adres jbiernacka@instytut-teatralny.pl. Aplikacje powinny zawierać maksymalnie siedem różnorodnych zdjęć w dowolnej estetyce, pokazujących zainteresowania fotograficzne oraz odsłaniających warsztat. Należy też napisać dlaczego chciałoby się wziąć udział w warsztatach.

O przyjęciu do jednej z czterech pięcioosobowych grup będzie decydowało portfolio kandydata bądź kandydatki - pomysłowość, wyrazistość języka fotograficznego, aspekty warsztatowe.

Fotografie należy nadesłać w formacie JPG w natywnej rozdzielczości, z zawartymi danymi EXIF (możecie zostać poproszeni o przesłanie plików RAW). Organizatorzy skontaktują się ze wszystkimi osobami, które nadeślą zgłoszenia, ale na warsztaty przyjętych zostanie maksymalnie 20 osób. Jak jednak twierdzą twórcy, jest także szansą na „listę rezerwową”.

Więcej informacji i szczegółowy plan zajęć znajdziecie pod adresem instytut-teatralny.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Galeria Pop-Up Ogrodowa 8 zaprasza na wystawę i spotkanie z autorem projektu „Porzucone córki Tygrysa” Patrykiem Bułhakiem. Fotograf zaprezentuje swoją ostatnią książkę i pokaże...
7
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza zdjęć wojennych
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza...
Co się stanie, gdy każe się modelowi generatywnemu poszerzyć kadr archiwalnego zdjęcia wojennego, nie podając mu żadnej podpowiedzi? Czy dowiemy się, co działo się poza...
5
Rok 2023 w obiektywach polskich fotografek - wystawy w 10 polskich miastach
Rok 2023 w obiektywach polskich fotografek - wystawy w 10 polskich miastach
Twórcy inicjatywy Polish Women Photographers zapraszają na wystawy podsumowujące tegoroczną edycję projektu mającego na celu ukazanie minionego roku w interpretacji polskich...
9
Powiązane artykuły