Konkurs Fotografii Teatralnej - do wygrania 20 tys. zł

0
Maciej Luśtyk
19 Czerwiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotografii teatralnej, którego celem jest propagowanie i rozwój sztuki fotografowania teatru. Konkurs adresowany jest zarówno do profesjonalistów jak i amatorów. Prace można przesyłać do 30 września 2015 roku.

W Konkursie Fotografii Teatralnej organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego nadesłane prace będą rywalizowały w dwóch kategoriach: teatralne zdjęcie sezonu (pojedyncze zdjęcia, ukazujące przedstawienie teatralne, pracę nad nim lub inne sceny związane z życiem teatralnym) oraz zestaw dokumentacyjny z premiery. Uczestnikami konkursu mogą być zarówno artyści-fotograficy, absolwenci wyższych szkół artystycznych, jak i amatorzy.

Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Prace będzie oceniać międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą znani fotograficy i przedstawiciele środowisk twórczych, związanych z teatrem: Thomas Aurin (fotograf teatralny), Dariusz Kosiński (historyk i badacz teatru), Rafał Milach (fotograf, dokumentalista, twórca książek), Artur Sienicki (operator filmowy, twórca wideo, reżyser światła), Małgorzata Szczęśniak (scenografka, autorka kostiumów) oraz Marta Szymańska (wiceprezes Fundacji Archeologia Fotografii).

W obu kategoriach za zdobycie I miejsca zostaną przyznane nagrody finansowe w wysokości 20 tys. zł, także jest o co powalczyć. Prace laureatów i wyróżnionych uczestników będą prezentowane podczas wystaw w największych polskich miastach, w tym w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich przy Al. Ujazdowskich oraz w siedzibie Instytutu Teatralnego, gdzie w listopadzie nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników.

Zdjęcia na konkurs można nadsyłać do 30 września 2015 roku. Muszą one jednak zostać zrobione przed końcem sezonu teatralnego, który przypada na 31 sierpnia. Pełny regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie instytut-teatralny.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Już 18 listopada kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem poprowadzi je gość zza granicy Kateryna Radchenko, która poruszy temat wizualnej...
1
0
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Jeśli szukacie dobrych zoomów w przystępnej cenie, nowa promocja na obiektywy Tamron to coś dla was. W ramach zimowego cashbacku, otrzymamy zwrot 450 zł z kwoty...
11
0
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
Poznańska Centrala zaprasza na wystawę polskiej fotografki rezydującej w Nowym Jorku i Paryżu. Krawędź Poznania to próba zdefiniowania ponadnarodowej tożsamości dwóch...
25
2