Konkurs Fotografii Teatralnej - do wygrania 20 tys. zł

0

Autor: Maciej Luśtyk

19 Czerwiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotografii teatralnej, którego celem jest propagowanie i rozwój sztuki fotografowania teatru. Konkurs adresowany jest zarówno do profesjonalistów jak i amatorów. Prace można przesyłać do 30 września 2015 roku.

W Konkursie Fotografii Teatralnej organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego nadesłane prace będą rywalizowały w dwóch kategoriach: teatralne zdjęcie sezonu (pojedyncze zdjęcia, ukazujące przedstawienie teatralne, pracę nad nim lub inne sceny związane z życiem teatralnym) oraz zestaw dokumentacyjny z premiery. Uczestnikami konkursu mogą być zarówno artyści-fotograficy, absolwenci wyższych szkół artystycznych, jak i amatorzy.

Prace będzie oceniać międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą znani fotograficy i przedstawiciele środowisk twórczych, związanych z teatrem: Thomas Aurin (fotograf teatralny), Dariusz Kosiński (historyk i badacz teatru), Rafał Milach (fotograf, dokumentalista, twórca książek), Artur Sienicki (operator filmowy, twórca wideo, reżyser światła), Małgorzata Szczęśniak (scenografka, autorka kostiumów) oraz Marta Szymańska (wiceprezes Fundacji Archeologia Fotografii).

W obu kategoriach za zdobycie I miejsca zostaną przyznane nagrody finansowe w wysokości 20 tys. zł, także jest o co powalczyć. Prace laureatów i wyróżnionych uczestników będą prezentowane podczas wystaw w największych polskich miastach, w tym w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich przy Al. Ujazdowskich oraz w siedzibie Instytutu Teatralnego, gdzie w listopadzie nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników.

Zdjęcia na konkurs można nadsyłać do 30 września 2015 roku. Muszą one jednak zostać zrobione przed końcem sezonu teatralnego, który przypada na 31 sierpnia. Pełny regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie instytut-teatralny.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Kasia Trojak i Natalia Poniatowska znalazły się w gronie finalistek konkursu organizowanego przez prestiżowy magazyn British Journal of Photography. Jego celem jest promocja kobiet pracujących w...
31
0
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wystartowało z serią plenerowych wystaw, które pozwolą nam spojrzeć na rzeczywistość ostatnich kilku miesięcy okiem...
17
1
Najlepsze zdjęcia  konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.
18
0
Powiązane artykuły