Konkurs Fotografii Teatralnej - do wygrania 20 tys. zł

0

Autor: Maciej Luśtyk

19 Czerwiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotografii teatralnej, którego celem jest propagowanie i rozwój sztuki fotografowania teatru. Konkurs adresowany jest zarówno do profesjonalistów jak i amatorów. Prace można przesyłać do 30 września 2015 roku.

W Konkursie Fotografii Teatralnej organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego nadesłane prace będą rywalizowały w dwóch kategoriach: teatralne zdjęcie sezonu (pojedyncze zdjęcia, ukazujące przedstawienie teatralne, pracę nad nim lub inne sceny związane z życiem teatralnym) oraz zestaw dokumentacyjny z premiery. Uczestnikami konkursu mogą być zarówno artyści-fotograficy, absolwenci wyższych szkół artystycznych, jak i amatorzy.

Prace będzie oceniać międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą znani fotograficy i przedstawiciele środowisk twórczych, związanych z teatrem: Thomas Aurin (fotograf teatralny), Dariusz Kosiński (historyk i badacz teatru), Rafał Milach (fotograf, dokumentalista, twórca książek), Artur Sienicki (operator filmowy, twórca wideo, reżyser światła), Małgorzata Szczęśniak (scenografka, autorka kostiumów) oraz Marta Szymańska (wiceprezes Fundacji Archeologia Fotografii).

W obu kategoriach za zdobycie I miejsca zostaną przyznane nagrody finansowe w wysokości 20 tys. zł, także jest o co powalczyć. Prace laureatów i wyróżnionych uczestników będą prezentowane podczas wystaw w największych polskich miastach, w tym w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich przy Al. Ujazdowskich oraz w siedzibie Instytutu Teatralnego, gdzie w listopadzie nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników.

Zdjęcia na konkurs można nadsyłać do 30 września 2015 roku. Muszą one jednak zostać zrobione przed końcem sezonu teatralnego, który przypada na 31 sierpnia. Pełny regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie instytut-teatralny.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Archiwa błyskawiczne” - ruszyła największa polska wystawa fotografii natychmiastowej
„Archiwa błyskawiczne” - ruszyła największa polska wystawa fotografii natychmiastowej
Ponad 2 tys. zdjęć, kilkudziesięciu autorów i 50 lat historii. W czerwcu Muzeum Narodowe w Gdańsku otworzyło jeden z największych polskich przeglądów...
6
1
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Za tegoroczną odsłonę Kolekcji Wrzesińskiej odpowiadają Magdalena i Maksymilian Rigamonti. „Stos” to fotograficzno-literacka opowieść o kobietach, powstała w czasie...
0
1
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
Rusza 8. edycja konkursu „Pokaż się”, którego laureat będzie miał szansę zaprezentowania swojej wystawy podczas tegorocznego Opolskiego Festiwalu...
0
0
Powiązane artykuły