Konkurs Fotografii Teatralnej - do wygrania 20 tys. zł

Autor: Maciej Luśtyk

19 Czerwiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotografii teatralnej, którego celem jest propagowanie i rozwój sztuki fotografowania teatru. Konkurs adresowany jest zarówno do profesjonalistów jak i amatorów. Prace można przesyłać do 30 września 2015 roku.

W Konkursie Fotografii Teatralnej organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego nadesłane prace będą rywalizowały w dwóch kategoriach: teatralne zdjęcie sezonu (pojedyncze zdjęcia, ukazujące przedstawienie teatralne, pracę nad nim lub inne sceny związane z życiem teatralnym) oraz zestaw dokumentacyjny z premiery. Uczestnikami konkursu mogą być zarówno artyści-fotograficy, absolwenci wyższych szkół artystycznych, jak i amatorzy.

Prace będzie oceniać międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą znani fotograficy i przedstawiciele środowisk twórczych, związanych z teatrem: Thomas Aurin (fotograf teatralny), Dariusz Kosiński (historyk i badacz teatru), Rafał Milach (fotograf, dokumentalista, twórca książek), Artur Sienicki (operator filmowy, twórca wideo, reżyser światła), Małgorzata Szczęśniak (scenografka, autorka kostiumów) oraz Marta Szymańska (wiceprezes Fundacji Archeologia Fotografii).

W obu kategoriach za zdobycie I miejsca zostaną przyznane nagrody finansowe w wysokości 20 tys. zł, także jest o co powalczyć. Prace laureatów i wyróżnionych uczestników będą prezentowane podczas wystaw w największych polskich miastach, w tym w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich przy Al. Ujazdowskich oraz w siedzibie Instytutu Teatralnego, gdzie w listopadzie nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników.

Zdjęcia na konkurs można nadsyłać do 30 września 2015 roku. Muszą one jednak zostać zrobione przed końcem sezonu teatralnego, który przypada na 31 sierpnia. Pełny regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie instytut-teatralny.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Ciągi projekcyjne - obszerna retrospektywa Zygmunta Rytki w Galerii Studio. To pierwsza taka wystawa w Warszawie
Ciągi projekcyjne - obszerna retrospektywa Zygmunta Rytki w Galerii Studio. To pierwsza taka...
Galeria Studio zaprasza na pierwszą tak dużą przekrojową wystawę twórczości Zygmunta Rytki Prezentowaną w Warszawie. Dwa piętra galerii wypełni kilkanaście autorskich cykli, mało znane...
6
Pimp My Channel - ruszył konkurs dla internetowych twórców wideo. Do wygrania sprzęt Canon i Zhiyun
Pimp My Channel - ruszył konkurs dla internetowych twórców wideo. Do wygrania sprzęt Canon i Zhiyun
Cyfrowe.pl wraz z marką Canon zapraszają do wzięcia udziału w konkursie Pimp My Channel. Pokaż kulisy swojej pracy i zgarnij sprzęt wideo znanych marek.
1
Sprawdź świąteczne promocje na sprzęt Manfrotto, Lowepro i JOBY
Sprawdź świąteczne promocje na sprzęt Manfrotto, Lowepro i JOBY
Skorzystaj z grudniowych promocji! W atrakcyjnych cenach kupisz statywy Manfrotto, plecaki i torby Lowepro oraz akcesoria JOBY
2
Powiązane artykuły