Canon Visa pour l’image - ruszył nabór do programu studenckiego

0

Autor: Wojtek Skrzypczyński

12 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Program studencki Canona organizowany jest już po raz czwarty. Tegoroczny odbędzie się w ramach międzynarodowego festiwalu Visa pour l’image we Francji. Zawiera on cykl warsztatów i spotkań, ale przede wszystkim daje możliwość młodym twórcom spotkać się z uznanymi fotografami jak równy z równym.

Na studentów z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki czeka łącznie 210 miejsc. W ramach programu, marka Canon przygotowała dla adeptów fotografii w pełni bezpłatne przeloty oraz zakwaterowanie w czasie festiwalu. Program obejmuje udział w 3-dniowych warsztatach i spotkaniach networkingowych.

Poczucie Misji

„W świecie, który każdego dnia przemawia do nas setkami obrazów, odpowiedzialność za ich jakość i przekaz jest ogromnym wyzwaniem. Canon nieustannie wspiera zarówno profesjonalnych fotografów, jak i młodych adeptów tej sztuki, nie tylko poprzez sprzęt, ale także dzięki zaangażowaniu w takie wydarzenia. Pragniemy, aby każdy mógł rozwijać swoją pasję i talent, przedstawiając nam świat w zachwycających i skłaniających do refleksji kadrach" - mówi Joanna Stankiewicz, Corporate & Marketing Communications Manager Canon Polska.

"Świetną okazją do tego jest z pewnością festiwal Visa pour l’image, gdzie spotykają się artyści fotograficy z całego świata. Możliwość porozmawiania z nimi, zaczerpnięcia wiedzy czy inspiracji jest marzeniem wielu początkujących fotografów, które my po raz kolejny możemy spełnić” 

Francuski festiwal reportażu

Odbywający się we francuskim Perpignan festiwal Visa pour l’image (28 sierpnia – 13 września br.) to jedno z najbardziej kreatywnych wydarzeń poświęconych fotografii reportażowej. Wystawy, prelekcje i warsztaty prowadzone przez uznanych fotografów z najlepszych agencji fotograficznych świata łączą się tu z inspirującymi pomysłami aspirujących fotografów, którzy mają okazję podpatrywać swoich mistrzów. Canon już po raz czwarty ma przyjemność zaprosić studentów, chcących rozwijać się w obszarze fotografii, do uczestnictwa w trzydniowych warsztatach, stanowiących integralną część tego wydarzenia.

Jak się zgłosić?

Do udziału w programie Canon zaprosi 210 najlepszych studentów z regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Aplikować mogą osoby w wieku od 18 do 27 lat, kształcące się na uczelniach wyższych i posiadające portfolio swoich prac.

Aby wziąć udział w programie studenckim Canon należy:

  • Wejść na stronę canon-europe.com
  • Przesłać maksymalnie dwa portfolio (o różnej tematyce); każde portfolio powinno składać się maksymalnie z 20 zdjęć.
  • Dołączyć opis i streszczenie projektu, a także krótki biogram kandydata oraz list motywacyjny. Dokumenty należy przygotować w języku angielskim.
  • Opcjonalnie dołączyć opinię i rekomendację nauczyciela-opiekuna z uczelni, które jednocześnie będą potwierdzeniem posiadania przez kandydata statusu studenta. Nie jest to jednak warunek zgłoszenia i nie stanowi przewagi w procesie naboru.

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim, dlatego zgłaszający się powinni posiadać znajomość tego języka w stopniu komunikatywnym.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia br. poprzez stronę canon-europe.com

Autor: Wojtek Skrzypczyński

Z wykształcenia fotograf, aparat wykorzystuje głównie do dokumentacji innych działań, czasem używa kamery do realizacji swoich pomysłów. Interesuje go sztuka współczesna i kino neomodernistyczne. Najbardziej lubi wodę.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Za tegoroczną odsłonę Kolekcji Wrzesińskiej odpowiadają Magdalena i Maksymilian Rigamonti. „Stos” to fotograficzno-literacka opowieść o kobietach, powstała w czasie...
0
1
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
Rusza 8. edycja konkursu „Pokaż się”, którego laureat będzie miał szansę zaprezentowania swojej wystawy podczas tegorocznego Opolskiego Festiwalu...
0
0
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Fundacja Archeologia Fotografii rusza z wystawą „Karuzela" Harry’ego Weinberga, który w latach 1966-1973 zrealizował fotoreportaże i zdjęcia do ok. 200 artykułów...
0
1