Poznaliśmy zwycięzców konkursu e-oko.pl. Oto zdjęcia, które wyrwą Was ze zgiełku codzienności

0
Redakcja Fotopolis
10 Styczeń 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Poznaliśmy wyniki kolejnej odsłony konkursu, organizowanego przez sklep fotograficznego e-oko.pl. Tym razem miał on skłonić uczestników do wyrwania się z codziennego pędu i uchwycić kadry, które pozwolą odetchnąć. Zobaczcie zwycięskie prace.

Zdjęcia na konkurs “Zatrzymaj się” można było przesyłać od połowy listopada do końca grudnia 2019 roku. Łącznie w konkursie wzięły udział aż 564 osoby. Jak uczestnicy podeszli do zadania konkursowego?

"Większość osób biorących udział w konkursie poradziła sobie z tematem fenomenalnie. Wciąż nie przestajecie nas zaskakiwać swoimi kreatywnymi pomysłami i niebywale dobrym okiem." - podsumowują organizatorzy. "Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy przede wszystkim dobrze się bawili realizując zadany temat, a może nawet znaleźli w końcu w ogromnym pędzie życia chwilę dla siebie. Jedno jest pewne - skłoniliśmy was do przemyślenia i przeanalizowania tematu na bardzo wiele sposobów, czego efekty można oglądać w naszej konkursowej galerii na facebooku."

“Prostota i siła przekazu”

fot. Łukasz Kasperek, "Przerwa na herbatę", I miejsce w konkursie

Jury w składzie: przewodniczący - Maciej Markowski (Fujifilm Polska), Cezary Janicki (sklep fotograficzny e-oko.pl), Beata Bonikowska (sklep fotograficzny e-oko.pl) jednogłośnie wyłoniło zwycięzcę. Pierwsze miejsce zajął Łukasz Kasperek.

“Zdjęcie urzekło wszystkich swoją niebywałą prostotą i jednocześnie siłą przekazu. Ponadto delikatna, pastelowa kolorystyka idealnie dopełniła kadr.” - komentuje decyzję jury przewodniczący.

W przypadku pozostałych dwóch głównych nagród sytuacja nie była już taka prosta i wymagała nieco dłuższej dyskusji oraz głębszej analizy. W końcu jury udało się podjąć decyzję, a II nagrodę otrzymał Piotr Tomasz Mańczak.

fot. Piotr Tomasz Mańczak, "Ostatni letnicy", II miejsce w konkursie

“Zdjęcie emanuje niezwykłym spokojem i przedstawia cierpliwie wyczekany moment. Ponadto zaskakuje perfekcyjną kompozycją i niebywałą estetyką.” - tłumaczą swoją decyzję oceniający.

Zdobywcą III nagrody został Kamil Ochab. “Jest to nieprawdopodobne uchwycenie idealnej chwili. Autor zdjęcia zachwycił nas swoim niezwykle dobrym okiem, zdjęcie nie tylko skłania do refleksji, jak sam tytuł wskazuje, ale również po prostu chwyta za serce.” - czytamy w uzasadnieniu jury.

fot. Kamil Ochab, "Refleksja", III miejsce w konkursie

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez firmę Fujifilm w postaci aparatu Fujifilm X-T100 z obiektywem Fujinon 15-45 mm f/3.5-5.6 OIS PZ i możliwości wypożyczenia modelu Fujifilm GFX100 na 7 dni (I miejsce), drukarki Instax Share SP-3 (II miejsce) i aparatu Instax Mini 9 (III miejsce).

Pełną listę wyróżnionych fotografów oraz więcej nagrodzonych zdjęć znajdziecie tutaj. A dla tych, którym spodobała się formuła konkursu mamy dobrą wiadomość. Letnia edycja wystartuje już niebawem.

Organizatorami konkursu byli: Sklep-Komis Fotograficzny e-oko.pl oraz sklep z zegarkami w Warszawie e-zegarek.pl. Sponsorem głównym konkursu była firma Fujifilm.

Więcej informacji o wynikach dostępnych pod adresem e-oko.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Jesteś kobietą i fotografujesz? Dzięki Female in Focus masz szansę pokazać swoje zdjęcia w Nowym Jorku
Jesteś kobietą i fotografujesz? Dzięki Female in Focus masz szansę pokazać swoje zdjęcia w Nowym...
Female In Focus to konkurs stworzony z myślą o promowaniu fotografii wykonywanej przez kobiety. Zdjęcia 20 najlepszych autorek będą przez miesiąc prezentowane na...
50
1
Iluzoryczna wolność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka. Od 16 stycznia w galerii Pop-up Ogrodowa8
Iluzoryczna wolność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka. Od 16 stycznia w galerii Pop-up Ogrodowa8
Po wakacyjnym debiucie wystawy “Zamknięte” w Leica 6x7 Gallery, projekt fotografia i podróżnika Patryka Bułhaka trafia do Łodzi. Wernisaż już w czwartek o...
28
0
Zobacz, jak było na warsztatach Creative Masterclass
Zobacz, jak było na warsztatach Creative Masterclass
Warsztaty Creative Masterclass już od pięciu edycji przekazują wiedzę praktyczną z zakresu pracy fotograficznej. W grudniu zawitały na Zamek Królewski w Niepołomicach....
39
0
Powiązane artykuły