E-oko.pl - sklep fotograficzny inny niż wszystkie

Autor: Redakcja Fotopolis

13 Grudzień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Sprzęt fotograficzny to ogromny wydatek. Przed zakupem warto więc zasięgnąć rady i dobrze przemyśleć swoją decyzję. Tylko czy w zwykłym sklepie jest na to miejsce i czas? Jeśli fotografia to dla Was coś więcej, zajrzyjcie na Puławską, gdzie pasjonaci ze sklepu E-Oko przywitają was kawą i profesjonalnym doradztwem.

“E-Oko.pl to miejsce, które nieprzerwanie, od 2002 roku pomaga swoim klientom odpowiadać na jedno z najczęściej zadawanych pytań w branży fotograficznej - czym robić zdjęcia?” - mówi właściciel sklepu e-oko.pl. I właściwie na tym moglibyśmy poprzestać - zdanie to doskonale definiuje profil salonu przy ul. Puławskiej 10 w Warszawie, któremu daleko do sklepów fotograficznych, jakie znacie.

Domowa atmosfera, profesjonalna obsługa

Nie pojawia się tu słowo o sprzedaży, bo miejsce to prowadzone jest przez pasjonatów, którzy będąc zafascynowani fotografią w takim samym stopniu, co klienci, wiedzą że zakup aparatu to ważna, wymagająca zastanowienia decyzja. Dlatego po wejściu do sklepu nie wita nas lada i sprzedawca podający towar z półki, a wygodna kanapa, ciepła kawa i rozmowa, która ułatwi nam dokonanie właściwego zakupu. W czasach wszechobecnego pośpiechu, takich miejsc już się nie spotyka.

To dlatego, że o charakterze tego miejsca stanowią sprzedawcy, którzy posiadając doświadczenie fotograficzne, sami czynnie działają w zawodzie i na bieżąco poznają każdą nowinkę, która pojawia się rynku, oraz biorą udział w szkoleniach organizowanych przez producentów sprzętu fotograficznego. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu możemy zarówno szybko i sprawnie zakupić konkretny, "upatrzony" model, jak również dogłębnie przedyskutować swoje wątpliwości związane z zakupem.

A tych może pojawić się sporo, bo jak mówią właściciele, wybór jest naprawdę duży - sklep jest autoryzowanym dealerem wiodących firm z branży fotograficznych, takich jak: Sony, Fujifilm, Canon, Nikon, Leica, Hasselblad, Sigma czy Zeiss. Możemy więc też liczyć na wszystkie oficjalne promocje marek, takich jak cashback czy możliwość wymiary starego sprzętu na nowy.

Choć wnętrze i podejście do klienta kojarzą się raczej z “dobrymi, starymi czasami”, w kwestii obsługi możemy liczyć na najnowsze standardy pod względem jakości i szybkości realizacji zamówienia. Zakupu możemy dokonać za gotówkę, przy pomocy karty kredytowej, za pośrednictwem szybkiego kredytu, oraz w korzystnym leasingu. Oczywiście wszelkie sprawy formalne związane z finansowaniem naszych zakupów sklep załatwi w naszym imieniu. Do tego każdy produkt, który znajdziemy w internetowej ofercie sklepu, dostępny jest od ręki w salonie firmy, lub może być dostarczony w ciągu doby za pośrednictwem firmy kurierskiej. Status realizacji zamówienie można śledzić na bieżąco, na stronie sklepu.

Nie tylko sklep

Druga kwestia to zresztą specjalność sklepu, który poza zwykłą działalnością sprzedażową prowadzi także komis fotograficzny. Dzięki temu kupujący mają nie tylko możliwość zostawienia starego sprzętu w rozliczeniu, ale także zakupu aparatów używanych w niższej cenie - często świetnych modeli, które zostały już wycofane z regularnej dystrybucji.

Co ważne, możemy mieć pewność, że nie kupimy w tym wypadku przysłowiowego kota w worku. Każda rzecz trafiająca do komisu jest dokładnie sprawdza, testowana i przekazywana do zaprzyjaźnionego serwisu, który usuwa ewentualne usterki. Dzięki temu, na każdy zakupiony w ten sposób produkt otrzymamy nawet roczną gwarancję. Nie mówiąc już o tym, że do komisu trafiają niekiedy prawdziwe perełki w postaci kultowych analogowych korpusów czy aparatów wielkoformatowych, których nie znajdziemy w zwykłym sklepie.

Oprócz tego, e-oko to miejsce skupiające społeczność fotograficzną. Od niedawna organizuje własny konkurs, którego trzecia odsłona właśnie trwa. Konkurs to nie byle jaki, do wygrania mamy m.in. modele Sony A7 II i wartość nagród bieżącej edycji wynosi niemal 16 tys. złotych, a laureaci mogą ponadto liczyć na prezentację swoich zdjęć w wydawanym cyklicznie katalogu. Czy znacie drugi taki sklep?

Sprawdź sam

Salon e-oko.pl mieści się przy ul. Puławskiej 10 (lokal 32) w Warszawie. Odwiedzać możecie go od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00 - 18:00.

Pełny katalog produktów znajdziecie pod adresem e-oko.pl.

Artykuł powstał na zlecenie sklepu E-Oko.pl

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Już niebawem na rynku pojawi się komplet chemii fotograficznej do wywoływania zdjęć analogowych Kodak Professional. W ofercie znajdą się zarówno odczynniki do negatywów czarno-białych,...
19
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Od dzisiaj nasz autorski podcast dostępny jest do posłuchania także w serwisie YouTube. To już 50 odcinków rozmów o fotografii z czołowymi przedstawicielami branży.
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)