Startuje wystawa pokonkursowa Leica 6x7 Award 2019

Autor: Maciej Luśtyk

18 Wrzesień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

„Czy Orzeł wylądował?” - tak brzmiał motyw przewodni konkursu zorganizowanego przez Leica 6x7 Gallery i łódzką filmówkę na uczczenie 50-lecia „rzekomego” lądowania na Księżycu. Wystawa, na której zobaczycie najlepsze prace startuje 19 września.

W ciągu ostatnich pięciu dekad, historia misji Apollo 11 i związane z nią kontrowersje urosła do rangi legendy. Setki, a nawet tysiące, ludzi i organizacji (także całych narodów) zaprzeczało faktowi lądowania na Księżycu. Dzisiaj historia tej negacji jest dla niektórych bardziej ekscytująca, niż samo lądowanie.

Niekończąca się debata odnośnie “rzekomego” lądowania na Księżycu w 1969 roku stała się punktem wyjścia dla osobliwego konkursu "Czy Orzeł wylądował?" organizowanego przez Leikę i Łódzką Szkołę Filmową, do którego przez całe wakacje można było nadsyłać własne fotograficzne interpretacje tej historii.

Wyróżnione prace

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

Na początku września poznaliśmy prace finalistów, które w rundzie finałowej walczą o nagrodę główną w postaci aparatu Leica Q2. Nieważne jednak jakie będą wyniki, wszystkie wyróżnione fotografie i filmy 12 finalistów (Roberta BęzaNikolaya ElistratovaKaroliny GrabowskiejMahdiego HoseiniBartosza JurkaDaniela KhoramiAnny KrestianinovyAnatolya LevshovaWaldemara MarkiewkiPawła SadajaOlega Safronova i Aleksandry Skrzecz) już niebawem będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej.

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy Leica 6x7 Award: "Czy Orzeł wylądował?” odbędzie się w czwartek, 19 września o godzinie 19:00 w Leica 6x7 Gallery Warszawa, przy ul. Mysiej 3. Zdjęcia będzie można oglądać do 29 września.

Wstęp wolny.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem warsaw.leica-gallery.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Foto-Plus zaprasza na kolejną edycję EXPOzycji, największego wydarzenia branży foto-wideo w południowej Polsce, którego celem jest prezentacja najnowszego sprzętu do fotografii i filmowania oraz...
19
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)