Startuje wystawa pokonkursowa Leica 6x7 Award 2019

0

Autor: Maciej Luśtyk

18 Wrzesień 2019
Artykuł na: 6-9 minut

„Czy Orzeł wylądował?” - tak brzmiał motyw przewodni konkursu zorganizowanego przez Leica 6x7 Gallery i łódzką filmówkę na uczczenie 50-lecia „rzekomego” lądowania na Księżycu. Wystawa, na której zobaczycie najlepsze prace startuje 19 września.

W ciągu ostatnich pięciu dekad, historia misji Apollo 11 i związane z nią kontrowersje urosła do rangi legendy. Setki, a nawet tysiące, ludzi i organizacji (także całych narodów) zaprzeczało faktowi lądowania na Księżycu. Dzisiaj historia tej negacji jest dla niektórych bardziej ekscytująca, niż samo lądowanie.

Niekończąca się debata odnośnie “rzekomego” lądowania na Księżycu w 1969 roku stała się punktem wyjścia dla osobliwego konkursu "Czy Orzeł wylądował?" organizowanego przez Leikę i Łódzką Szkołę Filmową, do którego przez całe wakacje można było nadsyłać własne fotograficzne interpretacje tej historii.

Wyróżnione prace

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

Na początku września poznaliśmy prace finalistów, które w rundzie finałowej walczą o nagrodę główną w postaci aparatu Leica Q2. Nieważne jednak jakie będą wyniki, wszystkie wyróżnione fotografie i filmy 12 finalistów (Roberta BęzaNikolaya ElistratovaKaroliny GrabowskiejMahdiego HoseiniBartosza JurkaDaniela KhoramiAnny KrestianinovyAnatolya LevshovaWaldemara MarkiewkiPawła SadajaOlega Safronova i Aleksandry Skrzecz) już niebawem będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej.

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy Leica 6x7 Award: "Czy Orzeł wylądował?” odbędzie się w czwartek, 19 września o godzinie 19:00 w Leica 6x7 Gallery Warszawa, przy ul. Mysiej 3. Zdjęcia będzie można oglądać do 29 września.

Wstęp wolny.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem warsaw.leica-gallery.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Kasia Trojak i Natalia Poniatowska znalazły się w gronie finalistek konkursu organizowanego przez prestiżowy magazyn British Journal of Photography. Jego celem jest promocja kobiet pracujących w...
44
0
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wystartowało z serią plenerowych wystaw, które pozwolą nam spojrzeć na rzeczywistość ostatnich kilku miesięcy okiem...
23
2
Najlepsze zdjęcia  konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.
18
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)