Fotografia to niekończące się możliwości wyrazu. Zobacz “Światy Równoległe II” Autorskiego Laboratorium Fotografii

Autor: Redakcja Fotopolis

28 Marzec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Pokonywanie granic w definiowaniu tego co możliwe, a nawet dozwolone, realne i nierealne, pożyteczne czy absurdalne, to ścieżka rozwoju, którą kultywują członkowie Laboratorium. Ich prace od 5 kwietnia będzie można oglądać w Galerii Zamkowej w Lubinie.

„Światy równoległe II” to kolejna wystawa prac twórców skupionych wokół Autorskiego Laboratorium Fotografii założonego w 2015 roku we Wrocławiu przez Piotra Komorowskiego. Laboratorium jest platformą wymiany idei, konfrontacji postaw, a także wzajemnej inspiracji do indywidualnych oraz wspólnych działań artystycznych w obszarze fotografii.

Badanie granic fotografii

Prace przedstawiane w ramach wystawy, choć różnorodne, mają wspólny mianownik. A jest nim świadome przekraczanie paradygmatu związanego z czysto piktorialnym pojmowaniem fotografii. Pokonywanie granic w definiowaniu tego co możliwe, a nawet dozwolone, realne i nierealne, pożyteczne czy absurdalne, to ścieżka rozwoju, którą kultywują członkowie Laboratorium.

fot. Dorota Sitnik

Autorzy w swoich realizacjach wykorzystują rozmaite strategie artystyczne: od fotografii dokumentalnej, poprzez klasyczną inscenizację, aż po performance dokamerowy. Tak szeroki przekrój możliwości skutkuje przeróżną formą narracji stosowaną przez uczestników, którzy wykorzystują w tym celu fotografię analogową, cyfrową, instalacje, asamblaże, fotomontaż, a także video.

Na wystawie zdjęcia zaprezentuje 15 twórców: Agnieszka Antosiewicz-Mas, Elżbieta Drewniak, Aneta Więcek-Zabłotna, Piotr Balcerzak, Elżbieta Oliwiak, Irena Polit, Katarzyna Laskus, Linda Parys, Mariusz Raźniewski, Marta Cholewa, Patrycja Basińska, Renata Żurawska, Piotr Komorowski, Dorota Sitnik i Teresa Anniuk-Gulak.

fot. Mariusz Raźniewski

Kiedy i gdzie?

Wystawę “Światy Równoległe II” będzie można oglądać od 5 do 30 kwietnia 2019 roku, w Galerii Zamkowej Ośrodka Kultury Wzgórze Zamkowe, przy ul. Mikołaja Pruzi 7 w Lubinie.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wzgorzezamkowe.pl

fot. Linda Parys

Autorskie Laboratorium Fotografii

Autorskie Laboratorium Fotografii nie jest typową szkołą fotografii, lecz płaszczyzną wymiany idei pomiędzy jego uczestnikami -fotografami, jak i przedstawicielami innych mediów, zdeklarowanych w kierunku dalszego rozwoju swojego twórczego potencjału poprzez studiowanie fotografii i realizacje praktyczne.

Istotą Laboratorium jest praca nad Indywidualnym Projektem Artystycznym, składającym się z serii fotografii, fotoobiektów, lub innej formy prezentacji. Każdy rok działalności Autorskiego Laboratorium Fotografii to kontynuacja poszukiwań, wypracowywania indywidualnych sposobów komunikacji, a także doskonalenie warsztatu. Służą temu cykliczne spotkania, plenery, dyskusje a nade wszystko permanentna, ciągła praca nad kolejnymi realizacjami, oraz ich pogłębione analizy z udziałem aktualnych członków jak i sympatyków Laboratorium. Propozycja jest adresowana tak do absolwentów szkół artystycznych jak i podążających samodzielną ścieżką rozwoju. Autorskie Laboratorium Fotografii działa od roku 2015 w ramach struktury Fundacji Karkonoskiej. Zajęcia odbywają się we Wrocławiu.

(fot. okładkowa: Aneta Więcek-Zabłotna)

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Next77 zaprasza na targi EXPOzycja 2024 w Krakowie
Next77 zaprasza na targi EXPOzycja 2024 w Krakowie
Firma Next77, wyłączny dystrybutor renomowanych marek fotograficznych takich jak Irix, Quadralite, Godox, Hoya, Tokina oraz Cokin, serdecznie zaprasza na Targi Expozycja 2024....
2
Trwa nabór do XX edycji Grand Press Photo
Trwa nabór do XX edycji Grand Press Photo
Wystartowała jubileuszowa edycja największego polskiego konkursu fotografii reportażowej. Zgłoszenia do Grand Press Photo 2024 możecie nadsyłać do 4 kwietnia.
8
Pętla Krajoznawcza - projekt „A-Z” Andrzeja Tobisa do zobaczenia w Olsztynie
Pętla Krajoznawcza - projekt „A-Z” Andrzeja Tobisa do zobaczenia w Olsztynie
Monumentalny projekt projekt „A-Z (Gabloty edukacyjne)” wkracza w swój 18 rok podróży, podczas której autor przemierza kraj w poszukiwaniu nowych wizualnych definicji dla haseł ze...
3
Powiązane artykuły