Fotografia to niekończące się możliwości wyrazu. Zobacz “Światy Równoległe II” Autorskiego Laboratorium Fotografii

0
Redakcja Fotopolis
28 Marzec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Pokonywanie granic w definiowaniu tego co możliwe, a nawet dozwolone, realne i nierealne, pożyteczne czy absurdalne, to ścieżka rozwoju, którą kultywują członkowie Laboratorium. Ich prace od 5 kwietnia będzie można oglądać w Galerii Zamkowej w Lubinie.

„Światy równoległe II” to kolejna wystawa prac twórców skupionych wokół Autorskiego Laboratorium Fotografii założonego w 2015 roku we Wrocławiu przez Piotra Komorowskiego. Laboratorium jest platformą wymiany idei, konfrontacji postaw, a także wzajemnej inspiracji do indywidualnych oraz wspólnych działań artystycznych w obszarze fotografii.

Badanie granic fotografii

Prace przedstawiane w ramach wystawy, choć różnorodne, mają wspólny mianownik. A jest nim świadome przekraczanie paradygmatu związanego z czysto piktorialnym pojmowaniem fotografii. Pokonywanie granic w definiowaniu tego co możliwe, a nawet dozwolone, realne i nierealne, pożyteczne czy absurdalne, to ścieżka rozwoju, którą kultywują członkowie Laboratorium.

fot. Dorota Sitnik

Autorzy w swoich realizacjach wykorzystują rozmaite strategie artystyczne: od fotografii dokumentalnej, poprzez klasyczną inscenizację, aż po performance dokamerowy. Tak szeroki przekrój możliwości skutkuje przeróżną formą narracji stosowaną przez uczestników, którzy wykorzystują w tym celu fotografię analogową, cyfrową, instalacje, asamblaże, fotomontaż, a także video.

Na wystawie zdjęcia zaprezentuje 15 twórców: Agnieszka Antosiewicz-Mas, Elżbieta Drewniak, Aneta Więcek-Zabłotna, Piotr Balcerzak, Elżbieta Oliwiak, Irena Polit, Katarzyna Laskus, Linda Parys, Mariusz Raźniewski, Marta Cholewa, Patrycja Basińska, Renata Żurawska, Piotr Komorowski, Dorota Sitnik i Teresa Anniuk-Gulak.

fot. Mariusz Raźniewski

Kiedy i gdzie?

Wystawę “Światy Równoległe II” będzie można oglądać od 5 do 30 kwietnia 2019 roku, w Galerii Zamkowej Ośrodka Kultury Wzgórze Zamkowe, przy ul. Mikołaja Pruzi 7 w Lubinie.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wzgorzezamkowe.pl

fot. Linda Parys

Autorskie Laboratorium Fotografii

Autorskie Laboratorium Fotografii nie jest typową szkołą fotografii, lecz płaszczyzną wymiany idei pomiędzy jego uczestnikami -fotografami, jak i przedstawicielami innych mediów, zdeklarowanych w kierunku dalszego rozwoju swojego twórczego potencjału poprzez studiowanie fotografii i realizacje praktyczne.

Istotą Laboratorium jest praca nad Indywidualnym Projektem Artystycznym, składającym się z serii fotografii, fotoobiektów, lub innej formy prezentacji. Każdy rok działalności Autorskiego Laboratorium Fotografii to kontynuacja poszukiwań, wypracowywania indywidualnych sposobów komunikacji, a także doskonalenie warsztatu. Służą temu cykliczne spotkania, plenery, dyskusje a nade wszystko permanentna, ciągła praca nad kolejnymi realizacjami, oraz ich pogłębione analizy z udziałem aktualnych członków jak i sympatyków Laboratorium. Propozycja jest adresowana tak do absolwentów szkół artystycznych jak i podążających samodzielną ścieżką rozwoju. Autorskie Laboratorium Fotografii działa od roku 2015 w ramach struktury Fundacji Karkonoskiej. Zajęcia odbywają się we Wrocławiu.

(fot. okładkowa: Aneta Więcek-Zabłotna)

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
“Projekt ten mówi o cierpieniu, słabościach, ale i sile. Pokazuje porażki i sukcesy w codziennej walce o przetrwanie. Niewielu wie o istnieniu tych ludzi.” Wystawa...
16
5
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do końca września
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do...
AMA Film Academy od 9 lat z powodzeniem zajmuje się kształceniem młodych filmowców. Uczy na kierunkach: operatorskich, reżyserskich, aktorskim, realizacji dźwięku,...
88
0
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Chcesz poznać nowe trendy i spojrzenia na fotografię? Weź udział w dwudniowych warsztatach z Bownikiem, organizowanych przez Instytut Fotografii Fort. Zgłoszenia tylko...
2
0
Powiązane artykuły