Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Zrozumieć portret, czyli wieczór fotografii z Jackiem Porembą w Krakowie

0

Autor: Michał Chrzanowski

24 Styczeń 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Nadchodzący „Wieczór Fotografii“ to świetna okazja, by spotkać się z mistrzem portretu, Jackiem Porebmą oraz w praktyce zapoznać się z najnowszym sprzętem Hasselblad, Leica i Profoto.

Podczas spotkania Jacek Poremba opowie o swoich metodach i kulisach pracy, odsłoni tajniki warsztatu, podzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi portretu, a także zaprezentuje swoje zdjęcia oraz wykona sesję pokazową. Co więcej w specjalnie przygotowanym atelier uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonać portrety, korzystając z najnowszej oferty aparatów Hasselblad i Leica oraz oświetlenia firmy Profoto. W tym celu trzeba będzie jednak zabrać swoje karty pamięci.

- Zdjęcia są efektem inspiracji i pracy umysłu fotografa, a aparat to tylko skomplikowane narzędzie pracy. W czasach łatwej dostępności medium, jakim jest fotografia, zdarza nam się o tym zapominać i nie szanować kolejnych naciśnięć spustu - podkreśla Poremba.

Gdzie i kiedy

Wieczór fotografii z Jackiem Porembą będzie zarazem oficjalnym otwarciem krakowskiego Studia Trzecie Oko (ul. Krakowska 41). Spotkanie odbędzie się 31 stycznia o godzinie 19.00. Wstęp jest wolny, jednak wcześniej trzeba potwierdzić swoje przybycie drogą mailową na adres: studiotrzecieoko@gmail.comWięcej informacji znajdziecie na stronie Studia Trzecie Oko.

Jacek Poremba - ur. 1966 roku w Łodzi. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Specjalizuje się w fotografii komercyjnej. Tworzy również projekty autorskie. Jak sam przyznaje najpełniej realizuje się portretując ludzi. Początek jego artystycznym projektom dała podróż do Toskanii, skąd przywiózł cykl zanurzonych w szarościach, jakby dyskretnie ocienionych krajobrazów. Następnie powstały cykle "Sudan" i "Polska" również utrzymane w charakterystycznej "przydymionej" tonacji.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Kilka dni temu, w nowej formule, wystartował XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Od dzisiaj do 12 grudnia na zainteresowanych czekają...
0
0
Poznaj twórczość Jerzego Wójcika - mistrza polskiej kinematografii. Kolejne spotkanie z cyklu „Człowiek z Kamerą”
Poznaj twórczość Jerzego Wójcika - mistrza polskiej kinematografii. Kolejne spotkanie z cyklu...
Jerzy Wójcik to jeden z ojców polskiej szkoły filmowej i autor zdjęć do kilku z najważniejszych dzieł polskiej kinematografii. Jego twórczość będziecie mieli okazję...
1
0
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
2
0