Zrozumieć portret, czyli wieczór fotografii z Jackiem Porembą w Krakowie

0
Michał Chrzanowski
24 Styczeń 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Nadchodzący „Wieczór Fotografii“ to świetna okazja, by spotkać się z mistrzem portretu, Jackiem Porebmą oraz w praktyce zapoznać się z najnowszym sprzętem Hasselblad, Leica i Profoto.

Podczas spotkania Jacek Poremba opowie o swoich metodach i kulisach pracy, odsłoni tajniki warsztatu, podzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi portretu, a także zaprezentuje swoje zdjęcia oraz wykona sesję pokazową. Co więcej w specjalnie przygotowanym atelier uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonać portrety, korzystając z najnowszej oferty aparatów Hasselblad i Leica oraz oświetlenia firmy Profoto. W tym celu trzeba będzie jednak zabrać swoje karty pamięci.

- Zdjęcia są efektem inspiracji i pracy umysłu fotografa, a aparat to tylko skomplikowane narzędzie pracy. W czasach łatwej dostępności medium, jakim jest fotografia, zdarza nam się o tym zapominać i nie szanować kolejnych naciśnięć spustu - podkreśla Poremba.

Gdzie i kiedy

Wieczór fotografii z Jackiem Porembą będzie zarazem oficjalnym otwarciem krakowskiego Studia Trzecie Oko (ul. Krakowska 41). Spotkanie odbędzie się 31 stycznia o godzinie 19.00. Wstęp jest wolny, jednak wcześniej trzeba potwierdzić swoje przybycie drogą mailową na adres: studiotrzecieoko@gmail.comWięcej informacji znajdziecie na stronie Studia Trzecie Oko.

Jacek Poremba - ur. 1966 roku w Łodzi. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Specjalizuje się w fotografii komercyjnej. Tworzy również projekty autorskie. Jak sam przyznaje najpełniej realizuje się portretując ludzi. Początek jego artystycznym projektom dała podróż do Toskanii, skąd przywiózł cykl zanurzonych w szarościach, jakby dyskretnie ocienionych krajobrazów. Następnie powstały cykle "Sudan" i "Polska" również utrzymane w charakterystycznej "przydymionej" tonacji.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Plebiscyt na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku
Plebiscyt na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku
Kolejny raz wspólnie z magazynem Digital Camera Polska zapraszamy Was do wzięcia udziału w największym w Polsce plebiscycie fotograficznym, w którym możecie głosować...
41
0
Komora oka - archiwum Marka Piaseckiego okiem Tomasza Szerszenia
Komora oka - archiwum Marka Piaseckiego okiem Tomasza Szerszenia
Archiwum jest miejscem rozmaitych sekretów. Czy nie jest nim również fotograficzna ciemnia albo pracownia fotografa? Było tak z pewnością w przypadku Marka...
14
0
Wyrzucony z filmówki, dziś jeden z najważniejszych polskich operatorów. Zdjęcia Andrzeja Jaroszewicza w Ney Gallery & Prints
Wyrzucony z filmówki, dziś jeden z najważniejszych polskich operatorów. Zdjęcia Andrzeja...
Autor zdjęć do ponad 50 filmów. Ma na swoim koncie liczne produkcje fabularne, a także dokumentalne, seriale, widowiska telewizyjne i prezentacje multimedialne. Całe...
22
0