Zrozumieć portret, czyli wieczór fotografii z Jackiem Porembą w Krakowie

Autor: Michał Chrzanowski

24 Styczeń 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Nadchodzący „Wieczór Fotografii“ to świetna okazja, by spotkać się z mistrzem portretu, Jackiem Porebmą oraz w praktyce zapoznać się z najnowszym sprzętem Hasselblad, Leica i Profoto.

Podczas spotkania Jacek Poremba opowie o swoich metodach i kulisach pracy, odsłoni tajniki warsztatu, podzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi portretu, a także zaprezentuje swoje zdjęcia oraz wykona sesję pokazową. Co więcej w specjalnie przygotowanym atelier uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonać portrety, korzystając z najnowszej oferty aparatów Hasselblad i Leica oraz oświetlenia firmy Profoto. W tym celu trzeba będzie jednak zabrać swoje karty pamięci.

- Zdjęcia są efektem inspiracji i pracy umysłu fotografa, a aparat to tylko skomplikowane narzędzie pracy. W czasach łatwej dostępności medium, jakim jest fotografia, zdarza nam się o tym zapominać i nie szanować kolejnych naciśnięć spustu - podkreśla Poremba.

Gdzie i kiedy

Wieczór fotografii z Jackiem Porembą będzie zarazem oficjalnym otwarciem krakowskiego Studia Trzecie Oko (ul. Krakowska 41). Spotkanie odbędzie się 31 stycznia o godzinie 19.00. Wstęp jest wolny, jednak wcześniej trzeba potwierdzić swoje przybycie drogą mailową na adres: studiotrzecieoko@gmail.comWięcej informacji znajdziecie na stronie Studia Trzecie Oko.

Jacek Poremba - ur. 1966 roku w Łodzi. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Specjalizuje się w fotografii komercyjnej. Tworzy również projekty autorskie. Jak sam przyznaje najpełniej realizuje się portretując ludzi. Początek jego artystycznym projektom dała podróż do Toskanii, skąd przywiózł cykl zanurzonych w szarościach, jakby dyskretnie ocienionych krajobrazów. Następnie powstały cykle "Sudan" i "Polska" również utrzymane w charakterystycznej "przydymionej" tonacji.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Skąd się wzięło „artysta fotografik”? MuFo otwiera wystawę o początkach polskiej fotografii artystycznej
Skąd się wzięło „artysta fotografik”? MuFo otwiera wystawę o początkach polskiej fotografii...
Jak fotografia przedarła się na artystyczne salony? Kto pierwszy używał jej w tym celu. No i czym w ogóle jest fotografika? Tego wszystkiego dowiecie się z pierwszej...
6
Black Friday w CEWE FOTOJOKER - rabaty nawet do 60% na sprzęt i akcesoria fotograficzne
Black Friday w CEWE FOTOJOKER - rabaty nawet do 60% na sprzęt i akcesoria fotograficzne
Rabaty nawet do 60% na sprzęt i akcesoria fotograficzne, raty 0% czy vouchery w prezencie. To wszystko z okazji Black Friday w CEWE FOTOJOKER!
10
Fotografia na kwasie, czyli „Acid” Leszka Górskiego - otwarcie już jutro!
Fotografia na kwasie, czyli „Acid” Leszka Górskiego - otwarcie już jutro!
Zewsząd zagrożenia. Wszyscy jesteśmy zalewani kwasem, który wycieka w wielu miejscach. Czy jest jeszcze dla nas nadzieja? O tym opowiada najnowsza wystawa Leszka Górskiego.
7