Wideo bez tajemnic - darmowe warsztaty edycji i montażu w Lublinie

Wideo bez tajemnic - darmowe warsztaty edycji i montażu w Lublinie

Warsztaty Kultury zapraszają na kolejne ciekawe wydarzenie. Tym razem na celowniku są osoby zainteresowane tworzeniem materiałów wideo. Podczas darmowych warsztatów dowiedzą się o podstawach filmowania i cyfrowego montażu, a także zobaczą jak poruszać się w świecie mobilnego dziennikarstwa.

Zajęcia “Wideo bez tajemnic” odbędą się w Warsztacie Mediolabowym Warsztatów Kultury w Lublinie - swojego rodzaju pracowni, w której wykorzystując nowoczesny sprzęt, jak frezarka czy drukarka 3D, można przekuć swoje pomysły w realne obiekty, korzystając przy tym z pomocy ekspertów i innych użytkowników. To przestrzeń spotkań sztuki i technologii oraz miejsce dla osób zainteresowanych wykorzystaniem i łączeniem różnych technik w prace artystyczne.

Filmowanie, edycja i... Mojo

Tym razem zainteresowani będą mogli bliżej poznać świat realizacji materiałów wideo. Na zajęciach poruszone zostaną takie tematy, jak filmowanie z wykorzystaniem telefonów komórkowych, tabletów, aparatów fotograficznych i kamer sportowych, wybór mobilnych i open source’owych aplikacji do edycji, montaż materiałów wraz z tworzeniem napisów, ścieżek dźwiękowych i animacji, a także Mojo, czyli świat mobilnego dziennikarstwa. Zajęcia poprowadzi Łukasz Borkowski - pedagog, fotograf, prezenter telewizyjny.

Kiedy i gdzie?

Warsztaty odbędą się 31 sierpnia (część teoretyczna) oraz 7 września (część praktyczna) w Warsztacie Medialabowym przy ul. Grodzkiej 5a w Lublinie. Zajęcia są bezpłatne, konieczna jest jednak wcześniejsza rezerwacja miejsca za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Organizatorzy zachęcają do przyniesienia własnych, aparatów, kamer, smartfonów i laptopów, bo jak mówią, pierwsze szlify na znajomym sprzęcie będą o wiele łatwiejsze, podobnie jak późniejsza, samodzielna praca po zakończeniu warsztatów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem warsztatykultury.pl.

(fot. okładkowa: Jakub Bodys)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12