Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Wideo bez tajemnic - darmowe warsztaty edycji i montażu w Lublinie

0

Autor: Maciej Luśtyk

23 Sierpień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Warsztaty Kultury zapraszają na kolejne ciekawe wydarzenie. Tym razem na celowniku są osoby zainteresowane tworzeniem materiałów wideo. Podczas darmowych warsztatów dowiedzą się o podstawach filmowania i cyfrowego montażu, a także zobaczą jak poruszać się w świecie mobilnego dziennikarstwa.

Zajęcia “Wideo bez tajemnic” odbędą się w Warsztacie Mediolabowym Warsztatów Kultury w Lublinie - swojego rodzaju pracowni, w której wykorzystując nowoczesny sprzęt, jak frezarka czy drukarka 3D, można przekuć swoje pomysły w realne obiekty, korzystając przy tym z pomocy ekspertów i innych użytkowników. To przestrzeń spotkań sztuki i technologii oraz miejsce dla osób zainteresowanych wykorzystaniem i łączeniem różnych technik w prace artystyczne.

Filmowanie, edycja i... Mojo

Tym razem zainteresowani będą mogli bliżej poznać świat realizacji materiałów wideo. Na zajęciach poruszone zostaną takie tematy, jak filmowanie z wykorzystaniem telefonów komórkowych, tabletów, aparatów fotograficznych i kamer sportowych, wybór mobilnych i open source’owych aplikacji do edycji, montaż materiałów wraz z tworzeniem napisów, ścieżek dźwiękowych i animacji, a także Mojo, czyli świat mobilnego dziennikarstwa. Zajęcia poprowadzi Łukasz Borkowski - pedagog, fotograf, prezenter telewizyjny.

Kiedy i gdzie?

Warsztaty odbędą się 31 sierpnia (część teoretyczna) oraz 7 września (część praktyczna) w Warsztacie Medialabowym przy ul. Grodzkiej 5a w Lublinie. Zajęcia są bezpłatne, konieczna jest jednak wcześniejsza rezerwacja miejsca za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Organizatorzy zachęcają do przyniesienia własnych, aparatów, kamer, smartfonów i laptopów, bo jak mówią, pierwsze szlify na znajomym sprzęcie będą o wiele łatwiejsze, podobnie jak późniejsza, samodzielna praca po zakończeniu warsztatów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem warsztatykultury.pl.

(fot. okładkowa: Jakub Bodys)

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Marka Irix ma przyjemność zaprosić na kolejny w tym roku fotograficzny spacer „Uchwyć ducha Świąt w obiektywie Irix”. Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia 2020 (wtorek),...
0
0
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
W czwartek, 3 grudnia br. o godz. 20:00 poznamy laureata tegorocznej Nagrody im. Krzysztofa Millera. Podczas uroczystości pokazane zostaną najlepsze zdjęcia,...
0
0
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Kilka dni temu, w nowej formule, wystartował XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Od dzisiaj do 12 grudnia na zainteresowanych czekają...
0
0
Powiązane artykuły