Wideo bez tajemnic - darmowe warsztaty edycji i montażu w Lublinie

0
Maciej Luśtyk
23 Sierpień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Warsztaty Kultury zapraszają na kolejne ciekawe wydarzenie. Tym razem na celowniku są osoby zainteresowane tworzeniem materiałów wideo. Podczas darmowych warsztatów dowiedzą się o podstawach filmowania i cyfrowego montażu, a także zobaczą jak poruszać się w świecie mobilnego dziennikarstwa.

Zajęcia “Wideo bez tajemnic” odbędą się w Warsztacie Mediolabowym Warsztatów Kultury w Lublinie - swojego rodzaju pracowni, w której wykorzystując nowoczesny sprzęt, jak frezarka czy drukarka 3D, można przekuć swoje pomysły w realne obiekty, korzystając przy tym z pomocy ekspertów i innych użytkowników. To przestrzeń spotkań sztuki i technologii oraz miejsce dla osób zainteresowanych wykorzystaniem i łączeniem różnych technik w prace artystyczne.

Filmowanie, edycja i... Mojo

Tym razem zainteresowani będą mogli bliżej poznać świat realizacji materiałów wideo. Na zajęciach poruszone zostaną takie tematy, jak filmowanie z wykorzystaniem telefonów komórkowych, tabletów, aparatów fotograficznych i kamer sportowych, wybór mobilnych i open source’owych aplikacji do edycji, montaż materiałów wraz z tworzeniem napisów, ścieżek dźwiękowych i animacji, a także Mojo, czyli świat mobilnego dziennikarstwa. Zajęcia poprowadzi Łukasz Borkowski - pedagog, fotograf, prezenter telewizyjny.

Kiedy i gdzie?

Warsztaty odbędą się 31 sierpnia (część teoretyczna) oraz 7 września (część praktyczna) w Warsztacie Medialabowym przy ul. Grodzkiej 5a w Lublinie. Zajęcia są bezpłatne, konieczna jest jednak wcześniejsza rezerwacja miejsca za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Organizatorzy zachęcają do przyniesienia własnych, aparatów, kamer, smartfonów i laptopów, bo jak mówią, pierwsze szlify na znajomym sprzęcie będą o wiele łatwiejsze, podobnie jak późniejsza, samodzielna praca po zakończeniu warsztatów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem warsztatykultury.pl.

(fot. okładkowa: Jakub Bodys)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Nadciąga Foto Art Festival 2019 - dziesiątki wystaw, warsztatów i spotkań z wybitnymi twórcami
Nadciąga Foto Art Festival 2019 - dziesiątki wystaw, warsztatów i spotkań z wybitnymi twórcami
Odbywający się z Bielsku-Białej Foto Art Festival z roku na rok staje się coraz ciekawszą pozycją na polskiej mapie wydarzeń fotograficznych. Najbliższa edycja rusza...
29
0
Startują 2. Dni Fotografii Alternatywnej. Gratka dla miłośników technik archaicznych
Startują 2. Dni Fotografii Alternatywnej. Gratka dla miłośników technik archaicznych
Druga edycja Dni Fotografii Alternatywnej będzie atrakcją dla wszystkich tworzących w technikach archaicznych i alternatywnych. Na otwierającej wystawie “Wokół...
10
0
“Album dedykuję tym, którzy zmęczeni są podziałem Polski na dwa kontrastujące kolory”. Zuza Krajewska autorką nowej Kolekcji Wrzesińskiej
“Album dedykuję tym, którzy zmęczeni są podziałem Polski na dwa kontrastujące kolory”. Zuza...
Projekt Kolekcja Wrzesińska już od niemal dekady przyciąga najważniejsze postacie polskiej fotografii. Tym razem za sterami projektu stanęła znana fotografka mody Zuza...
10
1
Powiązane artykuły