Wideo bez tajemnic - darmowe warsztaty edycji i montażu w Lublinie

0
Maciej Luśtyk
23 Sierpień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Warsztaty Kultury zapraszają na kolejne ciekawe wydarzenie. Tym razem na celowniku są osoby zainteresowane tworzeniem materiałów wideo. Podczas darmowych warsztatów dowiedzą się o podstawach filmowania i cyfrowego montażu, a także zobaczą jak poruszać się w świecie mobilnego dziennikarstwa.

Zajęcia “Wideo bez tajemnic” odbędą się w Warsztacie Mediolabowym Warsztatów Kultury w Lublinie - swojego rodzaju pracowni, w której wykorzystując nowoczesny sprzęt, jak frezarka czy drukarka 3D, można przekuć swoje pomysły w realne obiekty, korzystając przy tym z pomocy ekspertów i innych użytkowników. To przestrzeń spotkań sztuki i technologii oraz miejsce dla osób zainteresowanych wykorzystaniem i łączeniem różnych technik w prace artystyczne.

Filmowanie, edycja i... Mojo

Tym razem zainteresowani będą mogli bliżej poznać świat realizacji materiałów wideo. Na zajęciach poruszone zostaną takie tematy, jak filmowanie z wykorzystaniem telefonów komórkowych, tabletów, aparatów fotograficznych i kamer sportowych, wybór mobilnych i open source’owych aplikacji do edycji, montaż materiałów wraz z tworzeniem napisów, ścieżek dźwiękowych i animacji, a także Mojo, czyli świat mobilnego dziennikarstwa. Zajęcia poprowadzi Łukasz Borkowski - pedagog, fotograf, prezenter telewizyjny.

Kiedy i gdzie?

Warsztaty odbędą się 31 sierpnia (część teoretyczna) oraz 7 września (część praktyczna) w Warsztacie Medialabowym przy ul. Grodzkiej 5a w Lublinie. Zajęcia są bezpłatne, konieczna jest jednak wcześniejsza rezerwacja miejsca za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Organizatorzy zachęcają do przyniesienia własnych, aparatów, kamer, smartfonów i laptopów, bo jak mówią, pierwsze szlify na znajomym sprzęcie będą o wiele łatwiejsze, podobnie jak późniejsza, samodzielna praca po zakończeniu warsztatów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem warsztatykultury.pl.

(fot. okładkowa: Jakub Bodys)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Warszawa historyczna i fotograficzna - warsztaty ze Zbigniewem Furmanem
Warszawa historyczna i fotograficzna - warsztaty ze Zbigniewem Furmanem
W niedzielę 27 października rusza kolejna edycja warsztatów „Portrety miasta, czyli fotografuj, nie pstrykaj", pozwalających spojrzeć na historię stolicy z perspektywy obiektywu.
1
0
Dowiedz się jak prowadzić i finansować projekty długoterminowe - warsztaty z Robem Hornstrą w IFF
Dowiedz się jak prowadzić i finansować projekty długoterminowe - warsztaty z Robem Hornstrą w IFF
Warszawski Instytut Fotografii Fort zaprasza na poświęcone projektom długoterminowym, weekendowe warsztaty “DIY Storytelling”, które poprowadzi holenderski...
1
0
Jesienne rabaty na aparaty i obiektywy Nikon - można oszczędzić do 1720 zł
Jesienne rabaty na aparaty i obiektywy Nikon - można oszczędzić do 1720 zł
Nikon ruszył z jesienno-zimowymi promocjami, którymi objętych jest kilkadziesiąt korpusów i obiektywów ze wszystkich systemów producenta. To doskonała okazja na zakup...
1
0
Powiązane artykuły