Ruszył nabór zgłoszeń do Grand Prix Fotofestiwal 2017

Ruszył nabór zgłoszeń do Grand Prix Fotofestiwal 2017

Do 30 listopada można nadsyłać zgłoszenia do kolejnej edycji konkursu Grand Prix Fotofestiwal. Do wygrania 10 tys. złotych i wystawa podczas 16. edycji Fotofestiwalu w Łodzi.

Organizowany od 11 lat Fotofestiwal jest jednym z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponad 50 wystaw w różnych częściach miasta, spotkania z autorami, przegląd portflolio, warsztaty i pokazy slajdów - wszystko to co roku przyciąga do Łodzi niemal 20.000 widzów z całego świata.

Nieodłącznym wydarzeniem związanym z festiwalem jest także konkurs Grand Prix Fotofestiwal, nagradzający artystów o wyjątkowej osobowości i śmiałych wizjach. Organizowana w jego ramach wystawa plenerowa jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń łódzkiego Fotofestiwalu. Właśnie otwarto nabór zgłoszeń do kolejnej jego edycji. Zdjęcia można nadsyłać do 30 listopada 2016 roku.

fot. David Fathi, z projektu "Wolfgang", zwycięzca zeszłorocznej edycji konkursu

Spośród nadesłanych projektów Jury wybierze jednego zwycięzcę i dziewięciu finalistów. Lauerat nagrody głównej otrzyma 10.000 zł, a fotografie wszystkich finalistów będzie można zobaczyć podczas 16. edycji Fotofestiwalu, w czerwcu 2017 roku. W konkursie mogą brać udział zarówno fotografowie indywidualni, jak i kolektywy. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych. Warunkiem uczestnictwa jest wniesienie opłaty rejestracyjnej w wysokości 100 zł.

Aplikacje należy przesyłać mailowo na adres gp@fotofestiwal.com, lub pocztą na adres Fundacja Edukacji Wizualnej, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź. Zgłoszenie powinno zawierać wypełniony formularz wraz z opisem projektu, wszystkie prace wchodzące w skład projektu (łączny rozmiar nie może przekroczyć 5 MB) i potwierdzenie wniesienia opłaty rejestracyjnej (wydruk, lub skan).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotofestiwal.com.

(fot. okładkowa: Nick Hannes)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0