Ruszył nabór zgłoszeń do Grand Prix Fotofestiwal 2017

Ruszył nabór zgłoszeń do Grand Prix Fotofestiwal 2017

Do 30 listopada można nadsyłać zgłoszenia do kolejnej edycji konkursu Grand Prix Fotofestiwal. Do wygrania 10 tys. złotych i wystawa podczas 16. edycji Fotofestiwalu w Łodzi.

Organizowany od 11 lat Fotofestiwal jest jednym z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponad 50 wystaw w różnych częściach miasta, spotkania z autorami, przegląd portflolio, warsztaty i pokazy slajdów - wszystko to co roku przyciąga do Łodzi niemal 20.000 widzów z całego świata.

Nieodłącznym wydarzeniem związanym z festiwalem jest także konkurs Grand Prix Fotofestiwal, nagradzający artystów o wyjątkowej osobowości i śmiałych wizjach. Organizowana w jego ramach wystawa plenerowa jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń łódzkiego Fotofestiwalu. Właśnie otwarto nabór zgłoszeń do kolejnej jego edycji. Zdjęcia można nadsyłać do 30 listopada 2016 roku.

fot. David Fathi, z projektu "Wolfgang", zwycięzca zeszłorocznej edycji konkursu

Spośród nadesłanych projektów Jury wybierze jednego zwycięzcę i dziewięciu finalistów. Lauerat nagrody głównej otrzyma 10.000 zł, a fotografie wszystkich finalistów będzie można zobaczyć podczas 16. edycji Fotofestiwalu, w czerwcu 2017 roku. W konkursie mogą brać udział zarówno fotografowie indywidualni, jak i kolektywy. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych. Warunkiem uczestnictwa jest wniesienie opłaty rejestracyjnej w wysokości 100 zł.

Aplikacje należy przesyłać mailowo na adres gp@fotofestiwal.com, lub pocztą na adres Fundacja Edukacji Wizualnej, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź. Zgłoszenie powinno zawierać wypełniony formularz wraz z opisem projektu, wszystkie prace wchodzące w skład projektu (łączny rozmiar nie może przekroczyć 5 MB) i potwierdzenie wniesienia opłaty rejestracyjnej (wydruk, lub skan).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotofestiwal.com.

(fot. okładkowa: Nick Hannes)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0