Ruszył nabór zgłoszeń do Grand Prix Fotofestiwal 2017

Ruszył nabór zgłoszeń do Grand Prix Fotofestiwal 2017

Do 30 listopada można nadsyłać zgłoszenia do kolejnej edycji konkursu Grand Prix Fotofestiwal. Do wygrania 10 tys. złotych i wystawa podczas 16. edycji Fotofestiwalu w Łodzi.

Organizowany od 11 lat Fotofestiwal jest jednym z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponad 50 wystaw w różnych częściach miasta, spotkania z autorami, przegląd portflolio, warsztaty i pokazy slajdów - wszystko to co roku przyciąga do Łodzi niemal 20.000 widzów z całego świata.

Nieodłącznym wydarzeniem związanym z festiwalem jest także konkurs Grand Prix Fotofestiwal, nagradzający artystów o wyjątkowej osobowości i śmiałych wizjach. Organizowana w jego ramach wystawa plenerowa jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń łódzkiego Fotofestiwalu. Właśnie otwarto nabór zgłoszeń do kolejnej jego edycji. Zdjęcia można nadsyłać do 30 listopada 2016 roku.

fot. David Fathi, z projektu "Wolfgang", zwycięzca zeszłorocznej edycji konkursu

Spośród nadesłanych projektów Jury wybierze jednego zwycięzcę i dziewięciu finalistów. Lauerat nagrody głównej otrzyma 10.000 zł, a fotografie wszystkich finalistów będzie można zobaczyć podczas 16. edycji Fotofestiwalu, w czerwcu 2017 roku. W konkursie mogą brać udział zarówno fotografowie indywidualni, jak i kolektywy. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych. Warunkiem uczestnictwa jest wniesienie opłaty rejestracyjnej w wysokości 100 zł.

Aplikacje należy przesyłać mailowo na adres gp@fotofestiwal.com, lub pocztą na adres Fundacja Edukacji Wizualnej, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź. Zgłoszenie powinno zawierać wypełniony formularz wraz z opisem projektu, wszystkie prace wchodzące w skład projektu (łączny rozmiar nie może przekroczyć 5 MB) i potwierdzenie wniesienia opłaty rejestracyjnej (wydruk, lub skan).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotofestiwal.com.

(fot. okładkowa: Nick Hannes)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18