Ruszył nabór zgłoszeń do Grand Prix Fotofestiwal 2017

Ruszył nabór zgłoszeń do Grand Prix Fotofestiwal 2017

Do 30 listopada można nadsyłać zgłoszenia do kolejnej edycji konkursu Grand Prix Fotofestiwal. Do wygrania 10 tys. złotych i wystawa podczas 16. edycji Fotofestiwalu w Łodzi.

Organizowany od 11 lat Fotofestiwal jest jednym z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponad 50 wystaw w różnych częściach miasta, spotkania z autorami, przegląd portflolio, warsztaty i pokazy slajdów - wszystko to co roku przyciąga do Łodzi niemal 20.000 widzów z całego świata.

Nieodłącznym wydarzeniem związanym z festiwalem jest także konkurs Grand Prix Fotofestiwal, nagradzający artystów o wyjątkowej osobowości i śmiałych wizjach. Organizowana w jego ramach wystawa plenerowa jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń łódzkiego Fotofestiwalu. Właśnie otwarto nabór zgłoszeń do kolejnej jego edycji. Zdjęcia można nadsyłać do 30 listopada 2016 roku.

fot. David Fathi, z projektu "Wolfgang", zwycięzca zeszłorocznej edycji konkursu

Spośród nadesłanych projektów Jury wybierze jednego zwycięzcę i dziewięciu finalistów. Lauerat nagrody głównej otrzyma 10.000 zł, a fotografie wszystkich finalistów będzie można zobaczyć podczas 16. edycji Fotofestiwalu, w czerwcu 2017 roku. W konkursie mogą brać udział zarówno fotografowie indywidualni, jak i kolektywy. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych. Warunkiem uczestnictwa jest wniesienie opłaty rejestracyjnej w wysokości 100 zł.

Aplikacje należy przesyłać mailowo na adres gp@fotofestiwal.com, lub pocztą na adres Fundacja Edukacji Wizualnej, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź. Zgłoszenie powinno zawierać wypełniony formularz wraz z opisem projektu, wszystkie prace wchodzące w skład projektu (łączny rozmiar nie może przekroczyć 5 MB) i potwierdzenie wniesienia opłaty rejestracyjnej (wydruk, lub skan).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotofestiwal.com.

(fot. okładkowa: Nick Hannes)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13