Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

David Fathi laureatem Grand Prix Fotofestiwal 2016 - zobaczcie galerię finałową

1

Autor: Maciej Luśtyk

10 Czerwiec 2016
Artykuł na: 9-16 minut

Zwycięzcą tegorocznego konkursu Grand Prix Fotofestiwal został francuski fotograf David Fathi. Projekt “Wolfgang” to wyjątkowe, fotograficzne spojrzenie na jednego z pionierów fizyki kwantowej. Zobaczcie 10 finałowych projektów.

Grand Prix to stała sekcja programowa Fotofestiwalu. W jej ramach nagradzani są artyści o wyjątkowej osobowości i projekty prezentujące odważne wizje. W tym roku do konkursu zgłoszono kilkaset projektów, nadesłanych przez fotografów z kilkudziesięciu krajów świata. Spośród nich jury wybrało 10 finalistów, którzy walczyli o nagrodę główną.

Laureatem nagrody Grand Prix Fotofestiwal 2016 został Davith Fathi, francuski fotograf z zamiłowaniem do nauk ścisłych. Jego prace często koncentrują się na badaniu granic poznania. Zwycięski projekt “Wolfgang” oferuje ciekawe spojrzenie na postać jednego z pionierów fizyki kwantowej, Wolfganga Ernsta Pauliego.

fot. David Fathi, z cyklu "Wolfgang"

- Pauli nazywany był „sumieniem fizyki”. Niedawno Europejska Organizacja Badań Jądrowych (CERN) opublikowała archiwum ze zdjęciami dokumentującymi badania naukowe prowadzone na przestrzeni 30 lat. Choć naukowiec zmarł zanim zaczęto dokumentację, jego obecność da się wyczuć, patrząc na popiersie, portret, tablicę i książkę. “Wolfgang” to cykl pół fikcyjnych zdjęć, na których duch Pauliego nadal unosi się w murach CERN. Niektóre ze zdjęć są autentyczne, inne całkowicie sfabrykowane. To odbiorca sam decyduje o tym, gdzie kończy się nauka, a zaczyna mit. - opisuje swój projekt autor.

W ramach nagrody David Fathi otrzyma 10 tys. zł, a jego prace będzie można oglądać na autorskiej wystawie w ramach Fotofestiwalu w Łodzi. Autor weźmie też udział w przeglądzie portfolio.

Na wystawie pokonkursowej będzie można obejrzeć także pozostałe projekty, zakwalifikowane do finału, których przedsmak możecie zobaczyć poniżej. (Opisy poszczególnych projektów znajdziecie po kliknięciu w galerię).

Zobacz wszystkie zdjęcia (18)

Więcej informacji na temat wydarzeń odbywających się w ramach tegorocznego Fotofestiwalu znajdziecie pod adresem fotofestiwal.com.

(fot. David Fathi, z cyklu "Wolfgang")

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
2
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
4
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)