Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fotofestiwal 2016: Fotorelacja i kolejne punkty programu

0

Autor: Maciej Luśtyk

15 Czerwiec 2016
Artykuł na: 6-9 minut

Dotarliśmy do półmetka tegorocznego Fotofestiwalu. Zobaczcie fotorelację z pierwszych czterech dni i sprawdźcie co jeszcze wydarzy się w Łodzi.

Za nami już połowa Fotofestiwalu, podczas którego odbyły się wernisaże wystaw Roberta Reauschenberga i Davida Seymoura oraz projektów pokazywanych w ramach programu głównego, pod hasłem “Hit the road. Fotografowie w drodze”. W ramach drugiej połowy wydarzenia odbędą się jeszcze między innymi pokazy filmów, warsztaty dla dzieci i pokazy slajdów.

Otwarcie festiwalu i wręczenie nagrody Grand Prix, fot. Agata Melnyk

fot. Agata Melnyk

fot. Agata Melnyk

fot. Agata Melnyk

Program filmowy:

Projekcja filmu “Field Niggas” - eksperymentalny obraz w reżyserii fotografa Khalika Allaha. Po projekcji odbędzie się dyskusja „Ruchoma fotografia czy film?”, która dotyczyć będzie formy filmowej i fotograficznej oraz nietypowych obrazów miast w sztuce. W dyskusji udział wezmą: Krzysztof Miękus, kurator fotografii, były redaktor naczelny magazynu fotograficznego “Pozytyw", Błażej Filanowski, krytyk i historyk sztuki, autor artykułów o tematyce rozwoju miast, oraz Kamil Jędrasik, badacz (pop)kultury i mediów, skupiający się w swojej pracy na rozmaitych rodzajach relacji intermedialnych.

Sala teatralna, Art_Inkubator, Tymienieckiego 3, 16.06, godz. 18:00, wstęp wolny

Polska premiera filmu "Mapplethorpe: Look at the pictures” - najnowsza produkcjia HBO, która w styczniu tego roku miała swój pierwszy pokaz na festiwalu w Sundance. Emocjonalny, często ironiczny obraz życia i twórczości jednego z najbardziej kontrowersyjnych artystów amerykańskich XX wieku, Roberta Mapplethorpe’a.

Sala teatralna, Art_Inkubator, Tymienieckiego 3, 17.06, godz. 18:00, wstęp wolny.

fot. Agata Melnyk

fot. Agata Melnyk

fot. Agata Melnyk

fot. Agata Melnyk

Fotofestiwal Kids:

Wciąż można się zgłosić na weekendowe warsztaty dla dzieci: z animacji poklatkowej, fotografii kreacyjnej, użycia nowoczesnych technologii związanych z fotografią, a także warsztaty dla wielbicieli kotków i kociej fotografii! Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Pokazy slajdów, wernisaże:

Pokazy slajdów pod chmurką, prezentujące polską i słowacką fotografię, kolejne wernisaże: Justyny Bugajczyk czy Jasona Hendrika Hansmana, a także spotkanie wokół wystawy książek fotograficznych Aperture Photobook Award.

fot. Agata Melnyk

fot. Agata Melnyk

fot. Agata Melnyk

Codziennie zarówno w Art_Inkubatorze, w Off Piotrkowska, jak i w pozostałych fotofestiwalowych miejscach otwarte są wystawy towarzyszące. Pełen harmonogram znajdziecie pod adresem fotofestiwal.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Poznaj najnowszy sprzęt wideo - BEIKS Media Show 2020 zaprasza na transmisje 26 listopada i 3 grudnia
Poznaj najnowszy sprzęt wideo - BEIKS Media Show 2020 zaprasza na transmisje 26 listopada i 3...
W tym roku wydarzenie odbywa się w formie transmisji internetowych. W programie 12 warsztatów i seminariów, które będzie można za darmo oglądać online.
1
0
Quadralite Black Friday 2020 - oświetlenie fotograficzne i akcesoria ponad 50% taniej
Quadralite Black Friday 2020 - oświetlenie fotograficzne i akcesoria ponad 50% taniej
Do stawki firm oferujących ciekawe promocje na Black Friday dołącza Quadralite. W ramach akcji poszczególne produkty można kupić nawet 900 zł taniej.
0
0
Tokina Black Friday 2020 - obiektywy taniej do 745 zł
Tokina Black Friday 2020 - obiektywy taniej do 745 zł
Tokina rusza z tegorocznymi promocjami Black Friday. W ramach „Czarnego Tygodnia” 8 obiektywów z oferty Tokiny z mocowaniami Canon EF, Nikon F i Sony A kupicie do 745...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)