Fotofestiwal 2016: Fotorelacja i kolejne punkty programu

0
Maciej Luśtyk
15 Czerwiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Dotarliśmy do półmetka tegorocznego Fotofestiwalu. Zobaczcie fotorelację z pierwszych czterech dni i sprawdźcie co jeszcze wydarzy się w Łodzi.

Za nami już połowa Fotofestiwalu, podczas którego odbyły się wernisaże wystaw Roberta Reauschenberga i Davida Seymoura oraz projektów pokazywanych w ramach programu głównego, pod hasłem “Hit the road. Fotografowie w drodze”. W ramach drugiej połowy wydarzenia odbędą się jeszcze między innymi pokazy filmów, warsztaty dla dzieci i pokazy slajdów.

Otwarcie festiwalu i wręczenie nagrody Grand Prix, fot. Agata Melnyk

fot. Agata Melnyk

fot. Agata Melnyk

fot. Agata Melnyk

Program filmowy:

Projekcja filmu “Field Niggas” - eksperymentalny obraz w reżyserii fotografa Khalika Allaha. Po projekcji odbędzie się dyskusja „Ruchoma fotografia czy film?”, która dotyczyć będzie formy filmowej i fotograficznej oraz nietypowych obrazów miast w sztuce. W dyskusji udział wezmą: Krzysztof Miękus, kurator fotografii, były redaktor naczelny magazynu fotograficznego “Pozytyw", Błażej Filanowski, krytyk i historyk sztuki, autor artykułów o tematyce rozwoju miast, oraz Kamil Jędrasik, badacz (pop)kultury i mediów, skupiający się w swojej pracy na rozmaitych rodzajach relacji intermedialnych.

Sala teatralna, Art_Inkubator, Tymienieckiego 3, 16.06, godz. 18:00, wstęp wolny

Polska premiera filmu "Mapplethorpe: Look at the pictures” - najnowsza produkcjia HBO, która w styczniu tego roku miała swój pierwszy pokaz na festiwalu w Sundance. Emocjonalny, często ironiczny obraz życia i twórczości jednego z najbardziej kontrowersyjnych artystów amerykańskich XX wieku, Roberta Mapplethorpe’a.

Sala teatralna, Art_Inkubator, Tymienieckiego 3, 17.06, godz. 18:00, wstęp wolny.

fot. Agata Melnyk

fot. Agata Melnyk

fot. Agata Melnyk

fot. Agata Melnyk

Fotofestiwal Kids:

Wciąż można się zgłosić na weekendowe warsztaty dla dzieci: z animacji poklatkowej, fotografii kreacyjnej, użycia nowoczesnych technologii związanych z fotografią, a także warsztaty dla wielbicieli kotków i kociej fotografii! Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Pokazy slajdów, wernisaże:

Pokazy slajdów pod chmurką, prezentujące polską i słowacką fotografię, kolejne wernisaże: Justyny Bugajczyk czy Jasona Hendrika Hansmana, a także spotkanie wokół wystawy książek fotograficznych Aperture Photobook Award.

fot. Agata Melnyk

fot. Agata Melnyk

fot. Agata Melnyk

Codziennie zarówno w Art_Inkubatorze, w Off Piotrkowska, jak i w pozostałych fotofestiwalowych miejscach otwarte są wystawy towarzyszące. Pełen harmonogram znajdziecie pod adresem fotofestiwal.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Jesteś kobietą i fotografujesz? Dzięki Female in Focus masz szansę pokazać swoje zdjęcia w Nowym Jorku
Jesteś kobietą i fotografujesz? Dzięki Female in Focus masz szansę pokazać swoje zdjęcia w Nowym...
Female In Focus to konkurs stworzony z myślą o promowaniu fotografii wykonywanej przez kobiety. Zdjęcia 20 najlepszych autorek będą przez miesiąc prezentowane na...
50
1
Iluzoryczna wolność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka. Od 16 stycznia w galerii Pop-up Ogrodowa8
Iluzoryczna wolność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka. Od 16 stycznia w galerii Pop-up Ogrodowa8
Po wakacyjnym debiucie wystawy “Zamknięte” w Leica 6x7 Gallery, projekt fotografia i podróżnika Patryka Bułhaka trafia do Łodzi. Wernisaż już w czwartek o...
28
0
Poznaliśmy zwycięzców konkursu e-oko.pl. Oto zdjęcia, które wyrwą Was ze zgiełku codzienności
Poznaliśmy zwycięzców konkursu e-oko.pl. Oto zdjęcia, które wyrwą Was ze zgiełku codzienności
Poznaliśmy wyniki kolejnej odsłony konkursu, organizowanego przez sklep fotograficznego e-oko.pl. Tym razem miał on skłonić uczestników do wyrwania się z codziennego...
31
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)