Atak na Zdjęcie Roku Grand Press Photo [Aktualizacja]

Atak na Zdjęcie Roku Grand Press Photo [Aktualizacja]

Press zdementował dzisiejszą poranną informację o rzekomym akcie wandalizmu dotyczącym Zdjęcia Roku Grand Press Photo zaprezentowanego na poznańskiej wystawie. Przyczyna zajścia okazała się bardzo przyziemna. 

Wczoraj wieczorem, 29 sierpnia 2016 roku, na dziedzińcu poznańskiego Urzędu Miasta po raz pierwszy wystawiono zwycięskie fotografie tegorocznej odsłony Grand Press Photo. Zaś dzisiaj rano redakcja Press poinformowała o próbie zniszczenia Zdjęcie Roku autorstwa Dawida Zielińskiego. Przypomnijmy, fotografia ukazuje migrantów opuszczających port w Pireusie i pochodzi z fotoreportażu dokumentującego pierwsze dni uchodźców na europejskiej ziemi. Wszystko wskazywało na akt wandalizmu, bo tylko ta jedna z 14 eksponowanych tablic została zniszczona. Jednak przyczyna była zupełnie inna.

Po naszej informacji o zniszczeniu zdjęcia skontaktował się z nami zastępca dyrektora ds. komunikacji społecznej w gabinecie prezydenta miasta Poznania, Tomasz Lisiecki - poinformował, że nie był to akt wandalizmu. Po uważanym przejrzeniu miejskiego monitoringu okazało się, że ekspozycja została przewrócona przez wiatr, co było przyczyną uszkodzenia zdjęcia - czytamy w oficjalnym komunikacie Press.

fot. Dawid Zieliński - Zdjęcie Roku 2016 i I miejsce w kategorii WYDARZENIA (zdjęcie pojedyncze)

Na pokonkursowej wystawie w Poznaniu prezentowanych jest 59 pojedynczych prac i 11 fotoreportaży, które trafiły do ścisłego finału konkursu. Eksponowane prace pokazują między innymi dramat uchodźców przybywających do Europy, Paryż po zamachach terrorystycznych czy Polskę w czasie kampanii wyborczej. Finisaż poznańskiej wystawy zaplanowano na 14 września 2016 roku.

Pełną galerię składającą się z prac laureatów oraz więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie www.grandpressphoto.pl.

źródło: PRESS

 

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1