Atak na Zdjęcie Roku Grand Press Photo [Aktualizacja]

Atak na Zdjęcie Roku Grand Press Photo [Aktualizacja]

Press zdementował dzisiejszą poranną informację o rzekomym akcie wandalizmu dotyczącym Zdjęcia Roku Grand Press Photo zaprezentowanego na poznańskiej wystawie. Przyczyna zajścia okazała się bardzo przyziemna. 

Wczoraj wieczorem, 29 sierpnia 2016 roku, na dziedzińcu poznańskiego Urzędu Miasta po raz pierwszy wystawiono zwycięskie fotografie tegorocznej odsłony Grand Press Photo. Zaś dzisiaj rano redakcja Press poinformowała o próbie zniszczenia Zdjęcie Roku autorstwa Dawida Zielińskiego. Przypomnijmy, fotografia ukazuje migrantów opuszczających port w Pireusie i pochodzi z fotoreportażu dokumentującego pierwsze dni uchodźców na europejskiej ziemi. Wszystko wskazywało na akt wandalizmu, bo tylko ta jedna z 14 eksponowanych tablic została zniszczona. Jednak przyczyna była zupełnie inna.

Po naszej informacji o zniszczeniu zdjęcia skontaktował się z nami zastępca dyrektora ds. komunikacji społecznej w gabinecie prezydenta miasta Poznania, Tomasz Lisiecki - poinformował, że nie był to akt wandalizmu. Po uważanym przejrzeniu miejskiego monitoringu okazało się, że ekspozycja została przewrócona przez wiatr, co było przyczyną uszkodzenia zdjęcia - czytamy w oficjalnym komunikacie Press.

fot. Dawid Zieliński - Zdjęcie Roku 2016 i I miejsce w kategorii WYDARZENIA (zdjęcie pojedyncze)

Na pokonkursowej wystawie w Poznaniu prezentowanych jest 59 pojedynczych prac i 11 fotoreportaży, które trafiły do ścisłego finału konkursu. Eksponowane prace pokazują między innymi dramat uchodźców przybywających do Europy, Paryż po zamachach terrorystycznych czy Polskę w czasie kampanii wyborczej. Finisaż poznańskiej wystawy zaplanowano na 14 września 2016 roku.

Pełną galerię składającą się z prac laureatów oraz więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie www.grandpressphoto.pl.

źródło: PRESS

 

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13