„Niepozowane“ - fotografia uliczna okiem kolektywu Un-Posed

„Niepozowane“ - fotografia uliczna okiem kolektywu Un-Posed

Jeżeli jesteście fanami fotografii ulicznej z najwyższej półki, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Już 20 sierpnia w Lublinie odbędzie się wernisaż wystawy „Niepozowane“. Zaprezentowanych zostanie aż 70 zdjęć kolektywu Un-Posed - jednej z największych polskich grup skupionych wokół street’a.

„Niepozowane” to polska nazwa kolektywu Un-Posed i także tytuł zbiorowej wystawy, w której zaprezentowane zostaną nie tylko najlepsze, lecz także najnowsze zdjęcia znanych w środowisku fotografii ulicznej autorów.

fot. Damian Chrobak

Kolektyw Un-Posed powstał w 2011 roku z inicjatywy Damiana Chrobaka. Ta jedna z bardziej rozpoznawalnych polskich grup skupionych wokół fotografii ulicznej, po przerwie, powróciła na początku 2016 roku w nowej odsłonie. Jej nadrzędnym celem jest kształtowanie kreatywności i świadomości wizualnej dotyczącej przestrzeni publicznej oraz promowanie osiągnięć polskich fotografów ulicznych.

fot. Jamie Howard

W lubelskiej Galerii Brain Damage, otwarta zostanie pierwsza po reaktywacji i jak dotąd największa w historii kolektywu wystawa, zatytułowana „Niepozowane”. Zawierać będzie specjalny wybór aż 70 fotografii, w specjalnej aranżacji, w tym zdjęcia niepublikowane i niewystawiane wcześniej.

fot. Tomasz Kulbowski

Bohaterem wystawy „Niepozowane” jest człowiek. Znajdujemy go w bardzo różnych sytuacjach – codziennego jeżdżenia do pracy, w trakcie rytuału religijnego lub wypoczynku. Fotografie ośmiorga autorów powstałe w bardzo różnych miejscach na świecie układają się w opowieść o współczesnej kondycji człowieka. Jak się zachowuje, czym się otacza, jakie emocje wyraża w miejscach publicznych. Co nas z nim łączy? Czy odnajdziemy siebie w podobnych sytuacjach? Czy gdzieś już widzieliśmy te sceny? Niepozowane, migawkowe, ulotne, chwilowe. Mijamy je codziennie - mówi o wystawie jej kuratorka, Joanna Kinowska.

Zobacz wszystkie zdjęcia (14)

W skład reaktywowanej grupy Un-Posed wchodzą: Damian Chrobak, Maciej Dakowicz, Jamie Fyson Howard, Joanna Kinowska (kuratorka), Ania Kłosek, Monika Krzyszkowska, Tomasz Kulbowski, Marta Rybicka oraz Adrian Wykrota.

Wystawa zaprezentowana zostanie w Galerii Brain Damage, mieszczącej się w budynku Centrum Spotkania Kultur (Plac Teatralny 1, Lublin). Wernisaż odbędzie się w sobotę 20 sierpnia 2016 o godzinie 19:00. Ekspozycję będzie można oglądać do 18 września 2016.

Więcej informacji o kolektywie, jak i samej wystawie możecie znaleźć na stronie www.un-posed.com.

zdjęcie główne: Anna Klosek

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
3
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1