Tribute to Colours - wystawa nowego projektu Tomka Sikory

Tribute to Colours - wystawa nowego projektu Tomka Sikory

Już w najbliższą niedzielę 31 lipca, w ramach festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Tomka Sikory “Tribute to Colours”, inspirowanej strojami i kolorami Afryki.

Fotografie składające się na cykl “Tribute to Colurs” inspirowane są kolekcja ubrań projektantki Chi-Chi Ude, która z kolei czerpie z typowej dla Afryki kolorowej stylistyki. Według Tomka Sikory, zadaniem wystawy jest otwarcie społeczeństwa na inne kultury.

fot. Tomek Sikora, "Tribute to Colours"

- Kolory to najpiękniejszy wynalazek stwórcy tego świata. Różnorodność barw przyrody i ludzi daje nam poczucie przebywania w raju. Przejęty rosnącą ksenofobią i strachem przed innymi kulturami z jednej strony i zachwycony niezwykle jaskrawą i graficzną kolekcją ubrań inspirowanych Afryką autorstwa Chi-Chi Ude z drugiej strony, zebrałem grupę ludzi, z którą stworzyliśmy ten projekt dedykowany potędze koloru - mówi autor.

Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę, 31 lipca 2016 roku, o godzinie 15:00, w Galerii Na Płocie, w Mięćmierzu. Zdjęcia będzie można oglądać do 7 sierpnia. Wstęp wolny.

SYLWETKA AUTORA

Tomek Sikora - Artysta fotograf. Wędruje z aparatem od ponad 50 lat. Wychwytuje, oswaja i zamienia napotkane chwile w wizjonerskie kadry. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz ponad 50 wydawnictw autorskich. Wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą fotografię niezależną. Pracował dla czołowych agencji reklamowych Australii, USA, Nowej Zelandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Malezji, Singapuru, Hong Kongu oraz Polski. Obecnie uczy w Europejskiej Akademii Fotografii oraz w Akademii Fotografii.

Wiecej informacji znajdziecie pod adresem dwabrzegi.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
11
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8