Tribute to Colours - wystawa nowego projektu Tomka Sikory

0
Maciej Luśtyk
29 Lipiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Już w najbliższą niedzielę 31 lipca, w ramach festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Tomka Sikory “Tribute to Colours”, inspirowanej strojami i kolorami Afryki.

Fotografie składające się na cykl “Tribute to Colurs” inspirowane są kolekcja ubrań projektantki Chi-Chi Ude, która z kolei czerpie z typowej dla Afryki kolorowej stylistyki. Według Tomka Sikory, zadaniem wystawy jest otwarcie społeczeństwa na inne kultury.

fot. Tomek Sikora, "Tribute to Colours"

- Kolory to najpiękniejszy wynalazek stwórcy tego świata. Różnorodność barw przyrody i ludzi daje nam poczucie przebywania w raju. Przejęty rosnącą ksenofobią i strachem przed innymi kulturami z jednej strony i zachwycony niezwykle jaskrawą i graficzną kolekcją ubrań inspirowanych Afryką autorstwa Chi-Chi Ude z drugiej strony, zebrałem grupę ludzi, z którą stworzyliśmy ten projekt dedykowany potędze koloru - mówi autor.

Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę, 31 lipca 2016 roku, o godzinie 15:00, w Galerii Na Płocie, w Mięćmierzu. Zdjęcia będzie można oglądać do 7 sierpnia. Wstęp wolny.

SYLWETKA AUTORA

Tomek Sikora - Artysta fotograf. Wędruje z aparatem od ponad 50 lat. Wychwytuje, oswaja i zamienia napotkane chwile w wizjonerskie kadry. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz ponad 50 wydawnictw autorskich. Wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą fotografię niezależną. Pracował dla czołowych agencji reklamowych Australii, USA, Nowej Zelandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Malezji, Singapuru, Hong Kongu oraz Polski. Obecnie uczy w Europejskiej Akademii Fotografii oraz w Akademii Fotografii.

Wiecej informacji znajdziecie pod adresem dwabrzegi.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Jesienne rabaty na aparaty i obiektywy Nikon - można oszczędzić do 1720 zł
Jesienne rabaty na aparaty i obiektywy Nikon - można oszczędzić do 1720 zł
Nikon ruszył z jesienno-zimowymi promocjami, którymi objętych jest kilkadziesiąt korpusów i obiektywów ze wszystkich systemów producenta. To doskonała okazja na zakup...
0
0
Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO 2019 - Pinhole na Górnym Śląsku
Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO 2019 - Pinhole na Górnym Śląsku
Już w tym tygodniu rozpocznie się festiwal fotograficzny, w którym rozumienie słowa aparat jest ograniczone tylko wyobraźnią twórców. Do końca listopada będzie można zobaczyć...
0
0
Ostatnie dni Vintage Photo Festival 2019. Oto dlaczego warto odwiedzić Bydgoszcz
Ostatnie dni Vintage Photo Festival 2019. Oto dlaczego warto odwiedzić Bydgoszcz
Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej w Bydgoszczy to przedsięwzięcie zrodzone z pasji do fotografii oraz głębokiego przekonania o tym, że...
0
0
Powiązane artykuły