Tribute to Colours - wystawa nowego projektu Tomka Sikory

Tribute to Colours - wystawa nowego projektu Tomka Sikory

Już w najbliższą niedzielę 31 lipca, w ramach festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Tomka Sikory “Tribute to Colours”, inspirowanej strojami i kolorami Afryki.

Fotografie składające się na cykl “Tribute to Colurs” inspirowane są kolekcja ubrań projektantki Chi-Chi Ude, która z kolei czerpie z typowej dla Afryki kolorowej stylistyki. Według Tomka Sikory, zadaniem wystawy jest otwarcie społeczeństwa na inne kultury.

fot. Tomek Sikora, "Tribute to Colours"

- Kolory to najpiękniejszy wynalazek stwórcy tego świata. Różnorodność barw przyrody i ludzi daje nam poczucie przebywania w raju. Przejęty rosnącą ksenofobią i strachem przed innymi kulturami z jednej strony i zachwycony niezwykle jaskrawą i graficzną kolekcją ubrań inspirowanych Afryką autorstwa Chi-Chi Ude z drugiej strony, zebrałem grupę ludzi, z którą stworzyliśmy ten projekt dedykowany potędze koloru - mówi autor.

Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę, 31 lipca 2016 roku, o godzinie 15:00, w Galerii Na Płocie, w Mięćmierzu. Zdjęcia będzie można oglądać do 7 sierpnia. Wstęp wolny.

SYLWETKA AUTORA

Tomek Sikora - Artysta fotograf. Wędruje z aparatem od ponad 50 lat. Wychwytuje, oswaja i zamienia napotkane chwile w wizjonerskie kadry. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz ponad 50 wydawnictw autorskich. Wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą fotografię niezależną. Pracował dla czołowych agencji reklamowych Australii, USA, Nowej Zelandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Malezji, Singapuru, Hong Kongu oraz Polski. Obecnie uczy w Europejskiej Akademii Fotografii oraz w Akademii Fotografii.

Wiecej informacji znajdziecie pod adresem dwabrzegi.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7