Sony World Photography Awards 2017 otwarty na zgłoszenia

Sony World Photography Awards 2017 otwarty na zgłoszenia

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do jednego z większych i bardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie - Sony World Photography Awards. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 10. edycja.

Sony World Photography Awards co roku prezentuje to, co najlepsze w różnych gatunkach współczesnej fotografii. Konkurs - darmowy i otwarty dla fotografów o różnych umiejętnościach - zyskał uznanie i z każdą edycją przyciąga zarówno młode talenty, jak i profesjonalistów o ustalonej pozycji. Znalezienie się na liście finalistów lub laureatów może znacząco wpłynąć na rozwój kariery.

Od pierwszej edycji w 2007 roku konkurs Sony World Photography Awards systematycznie nabierał rozmachu. Przez te lata jurorzy odkrywali i wyróżniali bardzo różnorodne fotografie.

Jesteśmy dumni, że nasz konkurs ma już 10 lat - komentuje Scott Gray, dyrektor generalny World Photography Organisation. Od pierwszej edycji w 2007 roku konkurs Sony World Photography Awards systematycznie nabierał rozmachu i wiarygodności. Przez te lata jurorzy odkrywali i wyróżniali bardzo różnorodne fotografie. Jestem zaszczycony, że dla wielu debiutujących fotografów z całego świata konkurs stanowił początek kariery, a dla profesjonalistów o ugruntowanej pozycji był okazją do poszerzenia kontaktów zawodowych. W kolejnych latach będziemy starali się prowokować fotografów do pokonywania własnych ograniczeń twórczych - dodaje.

Poniżej prezentujemy fotografie zwycięzców wszystkich kategorii ubiegłorocznej edycji konkursu Sony World Photography Awards.

Zobacz wszystkie zdjęcia (27)

Jubileuszowa odsłona konkursu została podzielona na 5 głównych sekcji: profesjonalną, otwartą, młodzieżową, studencką i krajową. Jak podkreślają organizatorzy, pojawiły się nowe kategorie, które mają zachęcić fotografów do pokonywania własnych ograniczeń twórczych. Podobnie, jak w ubiegłorocznej edycji sekcja profesjonalna została podzielona na dwa osobne działy: „Sztuka” (Architektura / Fotografia konceptualna / Krajobraz / Świat natury / Portret / Martwa natura) i „Fotografia dokumentalna” (Wydarzenia bieżące i wiadomości / Współczesność / Życie codzienne / Sport). Ma to na celu stworzenie bardziej przejrzystej struktury, w ramach której będą oceniani fotografowie.

Zwycięzcy otrzymają najnowszy sprzęt fotograficzny firmy Sony, a łączna pula nagród pieniężnych to 30 tys. dolarów. Zgłoszenia na konkurs można nadsyłać do 5 grudnia 2016 roku (konkurs studencki), 5 stycznia 2017 roku (konkurs otwarty i młodzieżowy) i 10 stycznia 2017 roku (konkurs profesjonalny). Wyniki poszczególnych sekcji zostaną ogłoszone 28 lutego 2017 roku, a nagrody zostaną wręczone podczas gali finałowej w Londynie, 21 kwietnia 2017.

Więcej szczegółowych informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie konkursu Sony World Photography Awards.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12