Sony World Photography Awards 2017 otwarty na zgłoszenia

0
Michał Chrzanowski
2 Czerwiec 2016
Artykuł na: 9-16 minut

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do jednego z większych i bardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie - Sony World Photography Awards. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 10. edycja.

Sony World Photography Awards co roku prezentuje to, co najlepsze w różnych gatunkach współczesnej fotografii. Konkurs - darmowy i otwarty dla fotografów o różnych umiejętnościach - zyskał uznanie i z każdą edycją przyciąga zarówno młode talenty, jak i profesjonalistów o ustalonej pozycji. Znalezienie się na liście finalistów lub laureatów może znacząco wpłynąć na rozwój kariery.

Od pierwszej edycji w 2007 roku konkurs Sony World Photography Awards systematycznie nabierał rozmachu. Przez te lata jurorzy odkrywali i wyróżniali bardzo różnorodne fotografie.

Jesteśmy dumni, że nasz konkurs ma już 10 lat - komentuje Scott Gray, dyrektor generalny World Photography Organisation. Od pierwszej edycji w 2007 roku konkurs Sony World Photography Awards systematycznie nabierał rozmachu i wiarygodności. Przez te lata jurorzy odkrywali i wyróżniali bardzo różnorodne fotografie. Jestem zaszczycony, że dla wielu debiutujących fotografów z całego świata konkurs stanowił początek kariery, a dla profesjonalistów o ugruntowanej pozycji był okazją do poszerzenia kontaktów zawodowych. W kolejnych latach będziemy starali się prowokować fotografów do pokonywania własnych ograniczeń twórczych - dodaje.

Poniżej prezentujemy fotografie zwycięzców wszystkich kategorii ubiegłorocznej edycji konkursu Sony World Photography Awards.

Zobacz wszystkie zdjęcia (27)

Jubileuszowa odsłona konkursu została podzielona na 5 głównych sekcji: profesjonalną, otwartą, młodzieżową, studencką i krajową. Jak podkreślają organizatorzy, pojawiły się nowe kategorie, które mają zachęcić fotografów do pokonywania własnych ograniczeń twórczych. Podobnie, jak w ubiegłorocznej edycji sekcja profesjonalna została podzielona na dwa osobne działy: „Sztuka” (Architektura / Fotografia konceptualna / Krajobraz / Świat natury / Portret / Martwa natura) i „Fotografia dokumentalna” (Wydarzenia bieżące i wiadomości / Współczesność / Życie codzienne / Sport). Ma to na celu stworzenie bardziej przejrzystej struktury, w ramach której będą oceniani fotografowie.

Zwycięzcy otrzymają najnowszy sprzęt fotograficzny firmy Sony, a łączna pula nagród pieniężnych to 30 tys. dolarów. Zgłoszenia na konkurs można nadsyłać do 5 grudnia 2016 roku (konkurs studencki), 5 stycznia 2017 roku (konkurs otwarty i młodzieżowy) i 10 stycznia 2017 roku (konkurs profesjonalny). Wyniki poszczególnych sekcji zostaną ogłoszone 28 lutego 2017 roku, a nagrody zostaną wręczone podczas gali finałowej w Londynie, 21 kwietnia 2017.

Więcej szczegółowych informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie konkursu Sony World Photography Awards.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Nadciąga Foto Art Festival 2019 - dziesiątki wystaw, warsztatów i spotkań z wybitnymi twórcami
Nadciąga Foto Art Festival 2019 - dziesiątki wystaw, warsztatów i spotkań z wybitnymi twórcami
Odbywający się z Bielsku-Białej Foto Art Festival z roku na rok staje się coraz ciekawszą pozycją na polskiej mapie wydarzeń fotograficznych. Najbliższa edycja rusza...
23
0
Startują 2. Dni Fotografii Alternatywnej. Gratka dla miłośników technik archaicznych
Startują 2. Dni Fotografii Alternatywnej. Gratka dla miłośników technik archaicznych
Druga edycja Dni Fotografii Alternatywnej będzie atrakcją dla wszystkich tworzących w technikach archaicznych i alternatywnych. Na otwierającej wystawie “Wokół...
10
0
“Album dedykuję tym, którzy zmęczeni są podziałem Polski na dwa kontrastujące kolory”. Zuza Krajewska autorką nowej Kolekcji Wrzesińskiej
“Album dedykuję tym, którzy zmęczeni są podziałem Polski na dwa kontrastujące kolory”. Zuza...
Projekt Kolekcja Wrzesińska już od niemal dekady przyciąga najważniejsze postacie polskiej fotografii. Tym razem za sterami projektu stanęła znana fotografka mody Zuza...
10
1
Powiązane artykuły