Sony World Photography Awards 2017 otwarty na zgłoszenia

Autor: Michał Chrzanowski

2 Czerwiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do jednego z większych i bardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie - Sony World Photography Awards. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 10. edycja.

Sony World Photography Awards co roku prezentuje to, co najlepsze w różnych gatunkach współczesnej fotografii. Konkurs - darmowy i otwarty dla fotografów o różnych umiejętnościach - zyskał uznanie i z każdą edycją przyciąga zarówno młode talenty, jak i profesjonalistów o ustalonej pozycji. Znalezienie się na liście finalistów lub laureatów może znacząco wpłynąć na rozwój kariery.

Od pierwszej edycji w 2007 roku konkurs Sony World Photography Awards systematycznie nabierał rozmachu. Przez te lata jurorzy odkrywali i wyróżniali bardzo różnorodne fotografie.

Jesteśmy dumni, że nasz konkurs ma już 10 lat - komentuje Scott Gray, dyrektor generalny World Photography Organisation. Od pierwszej edycji w 2007 roku konkurs Sony World Photography Awards systematycznie nabierał rozmachu i wiarygodności. Przez te lata jurorzy odkrywali i wyróżniali bardzo różnorodne fotografie. Jestem zaszczycony, że dla wielu debiutujących fotografów z całego świata konkurs stanowił początek kariery, a dla profesjonalistów o ugruntowanej pozycji był okazją do poszerzenia kontaktów zawodowych. W kolejnych latach będziemy starali się prowokować fotografów do pokonywania własnych ograniczeń twórczych - dodaje.

Poniżej prezentujemy fotografie zwycięzców wszystkich kategorii ubiegłorocznej edycji konkursu Sony World Photography Awards.

Zobacz wszystkie zdjęcia (27)

Jubileuszowa odsłona konkursu została podzielona na 5 głównych sekcji: profesjonalną, otwartą, młodzieżową, studencką i krajową. Jak podkreślają organizatorzy, pojawiły się nowe kategorie, które mają zachęcić fotografów do pokonywania własnych ograniczeń twórczych. Podobnie, jak w ubiegłorocznej edycji sekcja profesjonalna została podzielona na dwa osobne działy: „Sztuka” (Architektura / Fotografia konceptualna / Krajobraz / Świat natury / Portret / Martwa natura) i „Fotografia dokumentalna” (Wydarzenia bieżące i wiadomości / Współczesność / Życie codzienne / Sport). Ma to na celu stworzenie bardziej przejrzystej struktury, w ramach której będą oceniani fotografowie.

Zwycięzcy otrzymają najnowszy sprzęt fotograficzny firmy Sony, a łączna pula nagród pieniężnych to 30 tys. dolarów. Zgłoszenia na konkurs można nadsyłać do 5 grudnia 2016 roku (konkurs studencki), 5 stycznia 2017 roku (konkurs otwarty i młodzieżowy) i 10 stycznia 2017 roku (konkurs profesjonalny). Wyniki poszczególnych sekcji zostaną ogłoszone 28 lutego 2017 roku, a nagrody zostaną wręczone podczas gali finałowej w Londynie, 21 kwietnia 2017.

Więcej szczegółowych informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie konkursu Sony World Photography Awards.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na spotkanie warsztatowe z utytułowanym fotoreporterem Mariuszem Foreckim, na którym opowie jak robić niebanalne zdjęcia i opowiadać historie w formie fotoreportaży....
5
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” to wyjątkowa wystawa nieznanych zdjęć przedwojennego Wrocławia i historycznego sprzętu fotograficznego we wrocławskim Ossolineum. Można na niej nie tylko obejrzeć...
8
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Fotografka i dyrektora artystyczna National Geographic Polska odchodzi od relacjonowania bieżących wydarzeń i prezentuje swoją pierwszą serię artystyczną. Zadra to projekt eksplorujący...
4
Powiązane artykuły