“Sensuality” - wystawa Marleny Bielińskiej w galerii w lesie

0
Maciej Luśtyk
22 Styczeń 2016
Artykuł na: 4-5 minut
Galeria w lesie (gwl*) zaprasza do Waszawy na wystawę zdjęć Marleny Bielińskiej, która portretuje sławy świata filmu, muzyki i mody. Autorka często sama przygotowuje całą sesję, od scenografii, przez stylizację, aż po makijaż kobiet, które w niej występują. Wernisaż odbędzie się 29 stycznia.

Jak czytamy w opisie wystawy, Marlena Bielinska to artystka, która w swoich fotografiach w sposób absolutnie perfekcyjny wydobywa kobiece piękno. Sensualność jej percepcji znalazła  wyraz w licznych portretach  gwiazd i modelek. Przed jej obiektywem stanęły takie sławy jak Adriana Lima, Anja Rubik czy Kate Winslet. Pierwszy raz za obiektywem stanęła w Nowym Jorku, do którego wyjechała z Polski w 1988 roku. Rozpoczęła tam karierę jako modelka, podpisując kontrakt  z największą wówczas agencją modelek - Elite. Później postanowiła stanąć po drugiej stronie aparatu.Zobacz wszystkie zdjęcia (1)


Początek fotograficznej karierze Bielinskiej dała publikacja zdjęć w magazynie American Photo, w 1993 r. Artystka ma na swoim koncie kilka wystaw, głównie w Nowym Jorku. Jej prace pojawiły się  w ponad dwudziestu amerykańskich i europejskich magazynach, w tym między innymi w Elle, Glamour, Playboy, Vibe , Sports Illustated , GQ i Vogue.- Fotografie Marleny hipnotyzują uważnością ukierunkowaną na człowieka pojawiającego się przed jej obiektywem. Zarówno  akty, jak i portrety łączy asertywna zmysłowość, która powoduje, że jej zdjęcia  są bardzo wyraziste – komentuje prace artystki Robby Cyron, współwłaściciel galerii w lasie (gwl*).Zobacz wszystkie zdjęcia (1)


Podczas wystawy zaprezentowanych zostanie 14 prac artystki w różnych formatach. Większość  została wykonana w latach 1995-2005  techniką analogową. Na uwagę zasługuje fakt, że niektóre z zaprezentowanych na wystawie prac były w pełni wykonane przez artystkę – począwszy od scenografii przez stylizacje i makijaż kobiet, które na nich występują.  Bohaterami  zdjęć Marleny Bielinskiej są  sławy współczesnego filmu, muzyki i  świata mody.Wernisaż wystawy odbędzie się 29 stycznia 2016 roku, o godzinie 19:00 w warszawskiej Galerii w lesie (gwl*), przy ul. Racjonalizacji 6/8. Zdjęcia będzie można oglądać do końca marca.Więcej informacji o wystawie znajdziecie pod adresem gwl.art.pl.

]

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Alexandr Glyadyelov - fotograf trudnych spraw…
Alexandr Glyadyelov - fotograf trudnych spraw…
Już w najbliższy poniedziałek (22 lipca) w Starej Galerii ZPAF wernisaż projektu „LOS” Alexandra Glyadyelova, cenionego reportażysty i dokumentalisty. „ U autora tej...
0
0
Jeszcze tylko dziś aparat Fujifilm X-T30 kupisz 1200 zł taniej
Jeszcze tylko dziś aparat Fujifilm X-T30 kupisz 1200 zł taniej
Zastanawiasz się nad kupnem X-T30? Nie ma na co czekać. Dziś dobiega końca wyjątkowa promocja Fujifilm, dzięki której aparat możesz kupić z rabatem wynoszącym aż 1200...
0
0
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na gościnną wystawę “Wieczór panieński” kolektywu VEHA, badającą tradycje i pamięć zbiorową białoruskiego...
0
0