Ostatnie dni na zgłaszanie projektów do 8. edycji Sekcji ShowOFF

Autor: Maciej Luśtyk

5 Styczeń 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Już tylko do 10 stycznia młodzi fotografowie mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 8. konkursu debiutantów Miesiąca Fotografii w Krakowie 2016. To niepowtarzalna szansa by zaprezentować swój dorobek szerokiej publiczności, która co roku na przełomie maja i czerwca tłumnie odwiedza miasto.

ShowOFF od lat stanowi jeden z najważniejszych punktów programu festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie i zapewnia promocję najciekawszym młodym twórcom z Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Na początku w SO brali udział wyłącznie fotografowie, jednak na przestrzeni ostatnich lat przeformułowaliśmy zasady konkursu i dzisiaj mamy wielką przyjemność prezentować na festiwalu również projekty interdyscyplinarne. Tylko jedno nie zmieniło się od powstania SO - idea konkursu, który wspiera młodych twórców debiutujących na współczesnej scenie artystycznej” - podkreśla Aga Dwernicka, prezeska FSW i dyrektorka MFK 2016.

Organizatorzy tradycyjnie zaprosili do jury autorytety z dziedziny fotografii i sztuk wizualnych zarówno z Polski, jak i z zagranicy. W skład grona kuratorskiego SO 2016 weszli: Kuba Bąkowski, Simon Karlstetter (Der Greif), Lidia Popiel oraz Agnieszka Rayss. Po ubiegłorocznym sukcesie związanym z wprowadzeniem dodatkowej nagrody dla dziewiątego laureata – publikacji książki fotograficznej, organizatorzy postanowili kontynuować przyznanie tego wyróżnienia. W tym roku wyboru zwycięskiego projektu dokona Honza Zamojski, który również będzie odpowiedzialny za pracę nad książką.

Chciałbym, aby książka laureata ShowOFF była wyjątkowa pod kilkoma względami. Po pierwsze – nie zrobimy fotobooka. Po drugie – nie zrobimy katalogu. Po trzecie – wspólnie z wybraną osobą stworzymy książkę, która w istotny sposób wpłynie na dalszy rozwój artystyczny laureatki lub laureata.”- zdradza Honza Zamojski.

Obrady jury zaplanowane są na 23 stycznia. Podczas spotkania każdy z kuratorów wybierze dwóch laureatów. Wyniki zostaną ogłoszone 1 lutego 2016 roku na stronie internetowej festiwalu. Projekty zwycięskiej ósemki zostaną zaprezentowane na zbiorowej wystawie podczas 14. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie, która odbędzie się w dniach 12 maja–12 czerwca 2016.

Zgłoszenia, wraz z wypełnionym formularzem można przesyłać na adres showoff@photomonth.com do północy 10 stycznia 2016 roku. Do konkursu mogą zostać zgłoszone projekty fotograficzne i multimedialne, zarówno ukończone, jak i będące jeszcze w trakcie realizacji. Nie ma żadnych ograniczeń pod względem tematu czy techniki wykonania zdjęć lub materiałów wideo.

Więcej informacji, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie photomonth.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
- Wystawa, na którą mam przyjemność Państwa zaprosić, jest zapisem świata widzianego oczami chłopca - mówi Marek Szyryk, którego zdjęcia z przeszłości można oglądać na wystawie w...
5
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Premiery polskich projektów, zdjęcia międzynarodowych gwiazd fotografii, najciekawsze tematy fotograficzne sezonu i prace młodych twórców - Fotofestiwal ogłosił program blisko...
7
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Nadchodzi II edycja Festiwalu Fotoforma! Już 13 i 14 czerwca 2024 r. to wyjątkowe wydarzenie ponownie zagości na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. 2 dni inspiracji i edukacji,...
10
Powiązane artykuły