"Fotobudka" - zakład fotograficzny Przemka Krzakiewicza

"Fotobudka" - zakład fotograficzny Przemka Krzakiewicza
ZPAF zaprasza do Krakowa na wystawę projektu „Fotobudka”, w ramach której przedstawione zostaną wybrane zbiory z kolekcji autora, a odwiedzający będą mieli możliwość wzięcia udziału w sesji, z której zdjęcia będą mogli nabyć na zasadzie handlu wymiennego. Otwarcie wystawy już 12 czerwca o godzinie 20:00.
Fotobudka to projekt nad którym Przemek Krzakiewicz pracuje od lat. Zasady funkcjonowania budki są dość proste. Fotograf wykonuje 4 zdjęcia zainteresowanego opierając się na regulaminie z którym osoba portretowana musi się zapoznać i podpisać. Za zdjęcia można zapłacić ale można również dokonać wymiany o czym skrzętnie informuje nas autor. I to jest najciekawsze: jak budka nawiązująca do "Firmy Portretowej" Witkacego wyłamuje się z klasycznej logiki pieniądza.

Zakład fotograficzny Przemka Krzakiewicza na czas wystawy zostanie przeniesiony do galerii ZPAF. Oprócz możliwości zrealizowania portretu widzom udostępnione zostaną wybrane zbiory z fotokolekcji budki. Przez czas trwania wystawy w wybranych godzinach osoby zainteresowane wzięciem udziału w sesji będą miały sposobność zapoznać się jakimi technikami posługuję się autor, jak wygląda jego praca nad negatywem i co kryje się pod możliwością wymiany sugerowaną przez autora.

Przemek Krzakiewicz (ur. 1975 w Krakowie) – fotograf pracujący nad długofalowymi projektami tematycznymi. Studiował na łódzkiej filmówce. Stypendysta Miasta Krakowa i austryjackiej fundacji X-CHANGE Culture Science. W dotychczasowych projektach uwagę zwracają przede wszystkim jego obserwacje socjologiczne oraz umiejętność wyrazistego portretowania przedstawicieli grup społecznych, doświadczających przemian gospodarczych, obyczajowych czy kulturowych. W swojej pracy korzysta z teorii naukowych, często niesprawdzonych lub nietrafionych.

Wernisaż wystawy odbędzie się 12 czerwca 2015 roku o godzinie 20:00 w ZPAF Gallery przy ul. św. Tomasza 24 w Krakowie. Ekzpozycję będzie można oglądać do 12 lipca 2015 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie zpafgallery.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1