"Fotobudka" - zakład fotograficzny Przemka Krzakiewicza

"Fotobudka" - zakład fotograficzny Przemka Krzakiewicza
ZPAF zaprasza do Krakowa na wystawę projektu „Fotobudka”, w ramach której przedstawione zostaną wybrane zbiory z kolekcji autora, a odwiedzający będą mieli możliwość wzięcia udziału w sesji, z której zdjęcia będą mogli nabyć na zasadzie handlu wymiennego. Otwarcie wystawy już 12 czerwca o godzinie 20:00.
Fotobudka to projekt nad którym Przemek Krzakiewicz pracuje od lat. Zasady funkcjonowania budki są dość proste. Fotograf wykonuje 4 zdjęcia zainteresowanego opierając się na regulaminie z którym osoba portretowana musi się zapoznać i podpisać. Za zdjęcia można zapłacić ale można również dokonać wymiany o czym skrzętnie informuje nas autor. I to jest najciekawsze: jak budka nawiązująca do "Firmy Portretowej" Witkacego wyłamuje się z klasycznej logiki pieniądza.

Zakład fotograficzny Przemka Krzakiewicza na czas wystawy zostanie przeniesiony do galerii ZPAF. Oprócz możliwości zrealizowania portretu widzom udostępnione zostaną wybrane zbiory z fotokolekcji budki. Przez czas trwania wystawy w wybranych godzinach osoby zainteresowane wzięciem udziału w sesji będą miały sposobność zapoznać się jakimi technikami posługuję się autor, jak wygląda jego praca nad negatywem i co kryje się pod możliwością wymiany sugerowaną przez autora.

Przemek Krzakiewicz (ur. 1975 w Krakowie) – fotograf pracujący nad długofalowymi projektami tematycznymi. Studiował na łódzkiej filmówce. Stypendysta Miasta Krakowa i austryjackiej fundacji X-CHANGE Culture Science. W dotychczasowych projektach uwagę zwracają przede wszystkim jego obserwacje socjologiczne oraz umiejętność wyrazistego portretowania przedstawicieli grup społecznych, doświadczających przemian gospodarczych, obyczajowych czy kulturowych. W swojej pracy korzysta z teorii naukowych, często niesprawdzonych lub nietrafionych.

Wernisaż wystawy odbędzie się 12 czerwca 2015 roku o godzinie 20:00 w ZPAF Gallery przy ul. św. Tomasza 24 w Krakowie. Ekzpozycję będzie można oglądać do 12 lipca 2015 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie zpafgallery.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0