"Fotobudka" - zakład fotograficzny Przemka Krzakiewicza

"Fotobudka" - zakład fotograficzny Przemka Krzakiewicza
ZPAF zaprasza do Krakowa na wystawę projektu „Fotobudka”, w ramach której przedstawione zostaną wybrane zbiory z kolekcji autora, a odwiedzający będą mieli możliwość wzięcia udziału w sesji, z której zdjęcia będą mogli nabyć na zasadzie handlu wymiennego. Otwarcie wystawy już 12 czerwca o godzinie 20:00.
Fotobudka to projekt nad którym Przemek Krzakiewicz pracuje od lat. Zasady funkcjonowania budki są dość proste. Fotograf wykonuje 4 zdjęcia zainteresowanego opierając się na regulaminie z którym osoba portretowana musi się zapoznać i podpisać. Za zdjęcia można zapłacić ale można również dokonać wymiany o czym skrzętnie informuje nas autor. I to jest najciekawsze: jak budka nawiązująca do "Firmy Portretowej" Witkacego wyłamuje się z klasycznej logiki pieniądza.

Zakład fotograficzny Przemka Krzakiewicza na czas wystawy zostanie przeniesiony do galerii ZPAF. Oprócz możliwości zrealizowania portretu widzom udostępnione zostaną wybrane zbiory z fotokolekcji budki. Przez czas trwania wystawy w wybranych godzinach osoby zainteresowane wzięciem udziału w sesji będą miały sposobność zapoznać się jakimi technikami posługuję się autor, jak wygląda jego praca nad negatywem i co kryje się pod możliwością wymiany sugerowaną przez autora.

Przemek Krzakiewicz (ur. 1975 w Krakowie) – fotograf pracujący nad długofalowymi projektami tematycznymi. Studiował na łódzkiej filmówce. Stypendysta Miasta Krakowa i austryjackiej fundacji X-CHANGE Culture Science. W dotychczasowych projektach uwagę zwracają przede wszystkim jego obserwacje socjologiczne oraz umiejętność wyrazistego portretowania przedstawicieli grup społecznych, doświadczających przemian gospodarczych, obyczajowych czy kulturowych. W swojej pracy korzysta z teorii naukowych, często niesprawdzonych lub nietrafionych.

Wernisaż wystawy odbędzie się 12 czerwca 2015 roku o godzinie 20:00 w ZPAF Gallery przy ul. św. Tomasza 24 w Krakowie. Ekzpozycję będzie można oglądać do 12 lipca 2015 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie zpafgallery.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0