"Fotobudka" - zakład fotograficzny Przemka Krzakiewicza

"Fotobudka" - zakład fotograficzny Przemka Krzakiewicza
ZPAF zaprasza do Krakowa na wystawę projektu „Fotobudka”, w ramach której przedstawione zostaną wybrane zbiory z kolekcji autora, a odwiedzający będą mieli możliwość wzięcia udziału w sesji, z której zdjęcia będą mogli nabyć na zasadzie handlu wymiennego. Otwarcie wystawy już 12 czerwca o godzinie 20:00.
Fotobudka to projekt nad którym Przemek Krzakiewicz pracuje od lat. Zasady funkcjonowania budki są dość proste. Fotograf wykonuje 4 zdjęcia zainteresowanego opierając się na regulaminie z którym osoba portretowana musi się zapoznać i podpisać. Za zdjęcia można zapłacić ale można również dokonać wymiany o czym skrzętnie informuje nas autor. I to jest najciekawsze: jak budka nawiązująca do "Firmy Portretowej" Witkacego wyłamuje się z klasycznej logiki pieniądza.

Zakład fotograficzny Przemka Krzakiewicza na czas wystawy zostanie przeniesiony do galerii ZPAF. Oprócz możliwości zrealizowania portretu widzom udostępnione zostaną wybrane zbiory z fotokolekcji budki. Przez czas trwania wystawy w wybranych godzinach osoby zainteresowane wzięciem udziału w sesji będą miały sposobność zapoznać się jakimi technikami posługuję się autor, jak wygląda jego praca nad negatywem i co kryje się pod możliwością wymiany sugerowaną przez autora.

Przemek Krzakiewicz (ur. 1975 w Krakowie) – fotograf pracujący nad długofalowymi projektami tematycznymi. Studiował na łódzkiej filmówce. Stypendysta Miasta Krakowa i austryjackiej fundacji X-CHANGE Culture Science. W dotychczasowych projektach uwagę zwracają przede wszystkim jego obserwacje socjologiczne oraz umiejętność wyrazistego portretowania przedstawicieli grup społecznych, doświadczających przemian gospodarczych, obyczajowych czy kulturowych. W swojej pracy korzysta z teorii naukowych, często niesprawdzonych lub nietrafionych.

Wernisaż wystawy odbędzie się 12 czerwca 2015 roku o godzinie 20:00 w ZPAF Gallery przy ul. św. Tomasza 24 w Krakowie. Ekzpozycję będzie można oglądać do 12 lipca 2015 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie zpafgallery.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0