Tadeusz Kantor na fotografiach członków krakowskiego ZPAF

Autor: Michał Chrzanowski

2 Październik 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
ZPAF Gallery zaprasza do Krakowa na wystawę pod tytułem “Tadeusz Kantor na fotografiach członków krakowskiego ZPAF”. Ekspozycja jest również zwieńczeniem pracy nad portalem poświęconym artyście. Wernisaż rozpoczyna się dzisiaj, 2 października 2015 roku.

Rok 2015 został ogłoszony przez UNESCO Rokiem Tadeusza Kantora. Z tej okazji Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Krakowski przygotował projekt pod tytułem Tadeusz Kantor na fotografiach członków krakowskiego ZPAF. Ekspozycja będzie się składać z wybranych fotografii, które prezentują Tadeusza Kantora i jego twórczość. Ponadto, wystawa jest także zwieńczeniem pracy nad stroną internetową www.tadeuszkantor.com.pl.

Projekt „Tadeusz Kantor na fotografiach członków krakowskiego ZPAF” oprócz przybliżenia twórczości wybitnego dramaturga, ma głównie na celu usystematyzowaną prezentację bogatego archiwum członków krakowskiego ZPAF, którzy mieli okazję pracować z Tadeuszem Kantorem i dokumentować nie tylko jego spektakle, lecz także happeningi i scenografię.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Wystawa będzie połączona z prezentacją portalu www.tadeuszkantor.com.pl, który stanowi dokumentację prac fotografów związanych z Krakowskim Okręgiem ZPAF. W bazie znajduje się 1000 zdigitalizowanych fotografii autorstwa Ryszarda Bobka, Tadeusza Chrzanowskiego, Leszka Dziedzica, Witolda Górki, Zbigniewa Łagockiego, Wacława Nowaka, Wojciecha Plewińskiego, Jacka Marii Stokłosy, Jacka Szmuca oraz Edwarda Węglowskiego. Są to zdjęcia z takich spektakli jak: Cyrk, Wariat i zakonnica, Nadobnisie i koczkodany, Umarła klasa, Wielopole, Wielopole, Niech sczezną artyści, Nigdy tu już nie powrócę, Dziś są moje urodziny. Ponadto, fotografie zostały opatrzone merytorycznym komentarzem opracowanym przez dr Klaudiusza Święcickiego, wybitnego znawcę kantorowskiej twórczości.

Wernisaż wystawy “Tadeusz Kantor na fotografiach członków krakowskiego ZPAF” rozpoczyna się dziś, 2 października 2015 roku o godzinie 19:00 w ZPAF Gallery, przy ulicy św. Tomasza 24 w Krakowie. Ekspozycję będzie można oglądać do 1 listopada 2015 roku.

Z kolei oficjalna promocja portalu www.tadeuszkantor.com.pl. będzie miała miejsce 10 października 2015 roku o godzinie 17:00 w w Cricoteka (ul. Nadwiślańska 2-4, Kraków). W spotkaniu poświęconym portalowi i artyście wezmą udział między innymi Wojciech Plewiński, Jacek Maria Stokłosa i Aleksander Włodyka, poprowadzi je Martyna Nowicka

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Lato z Phoenix - zapisz się na analogowy fotospacer
Lato z Phoenix - zapisz się na analogowy fotospacer
„Lato z Phoenix” to cykl fotospacerów pod znakiem fotografii analogowej, które odbędą się w 7 miastach Polski. Warsztaty, na których będzie można wypróbować najnowszy film Harman Phoenix 200...
0
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na spotkanie warsztatowe z utytułowanym fotoreporterem Mariuszem Foreckim, na którym opowie jak robić niebanalne zdjęcia i opowiadać historie w formie fotoreportaży....
5
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” to wyjątkowa wystawa nieznanych zdjęć przedwojennego Wrocławia i historycznego sprzętu fotograficznego we wrocławskim Ossolineum. Można na niej nie tylko obejrzeć...
8
Powiązane artykuły