Wystawa Grand Press Photo 2015 w Warszawie

Wystawa Grand Press Photo 2015 w Warszawie
Już 10 czerwca o godzinie 11:00 w warszawskich Złotych Tarasach zostanie otwarta wystawa pokonkursowa 11 edycji Grand Press Photo. Najlepsze zdjęcia minionego roku będzie można oglądać do 23 czerwca. Następnie wystawa odwiedzi jeszcze 16 polskich miast.
10 czerwca o godzinie 10:00 w warszawskim Centrum Handlowym Złote Tarasy startuje wystawa zdjęć zdjęć finałowych Grand Press Photo 2015. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną 73 pojedyncze zdjęcia i 13 fotoreportaży, które trafiły do finału, w tym oczywiście te nagrodzone. Zwiedzający będą też mogli poznać zwycięskie projekty dokumentalne, które w tym roku rywalizowały w nowej kategorii oraz publikację Photo Book of The Year 2014.


Finałowe prace zostały wybrane przez jury konkursu spośród blisko 5 tys. nadesłanych prac. Obradom przewodniczył Christopher Morris – fotoreporter „Time”, współzałożyciel VII Photo, jeden z najbardziej utytułowanych fotoreporterów na świecie.

fot. Maciej Moskwa 
Główną nagrodę Grand Press Photo 2015 otrzymał autor Zdjęcia Roku - Maciej Moskwa. Fotografia przedstawia 12-letniego chłopca w obozie dla syryjskich uchodźców w Suruc. Zdjęcie pochodzi z fotoreportażu pokazującego skutki ataku Państwa Islamskiego na kurdyjskie miasto Kobane w północnej Syrii. Doprowadził on do masowego exodusu ponad 300 tys. ludzi, którzy szukali schronienia w pobliskiej Turcji. Cały reportaż Macieja Moskwy zdobył drugą nagrodę w kategorii Wydarzenia-fotoreportaże.


Swoją trasę po Polsce wystawa Grand Press Photo 2015 rozpoczyna w Warszawie. Wystawę w Złotych tarasach będzie można oglądać w dniach 10-23 czerwca 2015. Następnie odwiedzi 16 miast, m.in. Łódź, Poznań, Szczecin, Kraków, Wrocław, Toruń, Lublin.

Więcej informacji znajdziecie na stronie grandpressphoto.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0