Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Wystawa Grand Press Photo 2015 w Warszawie

0

Autor: Maciej Luśtyk

8 Czerwiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Już 10 czerwca o godzinie 11:00 w warszawskich Złotych Tarasach zostanie otwarta wystawa pokonkursowa 11 edycji Grand Press Photo. Najlepsze zdjęcia minionego roku będzie można oglądać do 23 czerwca. Następnie wystawa odwiedzi jeszcze 16 polskich miast.

10 czerwca o godzinie 10:00 w warszawskim Centrum Handlowym Złote Tarasy startuje wystawa zdjęć zdjęć finałowych Grand Press Photo 2015. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną 73 pojedyncze zdjęcia i 13 fotoreportaży, które trafiły do finału, w tym oczywiście te nagrodzone. Zwiedzający będą też mogli poznać zwycięskie projekty dokumentalne, które w tym roku rywalizowały w nowej kategorii oraz publikację Photo Book of The Year 2014.


Finałowe prace zostały wybrane przez jury konkursu spośród blisko 5 tys. nadesłanych prac. Obradom przewodniczył Christopher Morris – fotoreporter „Time”, współzałożyciel VII Photo, jeden z najbardziej utytułowanych fotoreporterów na świecie.


Główną nagrodę Grand Press Photo 2015 otrzymał autor Zdjęcia Roku - Maciej Moskwa. Fotografia przedstawia 12-letniego chłopca w obozie dla syryjskich uchodźców w Suruc. Zdjęcie pochodzi z fotoreportażu pokazującego skutki ataku Państwa Islamskiego na kurdyjskie miasto Kobane w północnej Syrii. Doprowadził on do masowego exodusu ponad 300 tys. ludzi, którzy szukali schronienia w pobliskiej Turcji. Cały reportaż Macieja Moskwy zdobył drugą nagrodę w kategorii Wydarzenia-fotoreportaże.


Swoją trasę po Polsce wystawa Grand Press Photo 2015 rozpoczyna w Warszawie. Wystawę w Złotych tarasach będzie można oglądać w dniach 10-23 czerwca 2015. Następnie odwiedzi 16 miast, m.in. Łódź, Poznań, Szczecin, Kraków, Wrocław, Toruń, Lublin.

Więcej informacji znajdziecie na stronie grandpressphoto.pl

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Wystaw się w CSW to jedna z niewielu inicjatyw, która daje możliwość prezentacji prac niezależnym i początkującym twórcom. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 22...
7
0
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Dobiega końca promocja „Natychmiastowy rabat”, w ramach której poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzęt możemy kupić z upustem sięgającym nawet 1800 zł. Rabaty...
4
0
Zagłosuj na najlepsze produkty fotograficzne i odbierz darmowe wydanie magazynu
Zagłosuj na najlepsze produkty fotograficzne i odbierz darmowe wydanie magazynu
Wybierz z nami najlepsze produkty minionego roku i pomóż ulepszać stronę Fotopolis. Głosować w plebiscycie i ankiecie można jeszcze do 9 stycznia. Każdy, kto weźmie...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)