Rusza konkurs Grand Press Photo 2015

Rusza konkurs Grand Press Photo 2015

Miesięcznik “Press” rozpoczął kolejną edycję konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo. W tym roku pojawiły się dwie nowe kategorie, a jury przewodniczy fotograf światowej sławy, Christopher Morris. Zgłoszenia przyjmowane będą do 2 kwietnia 2015 roku.

Konkurs Grand Press Photo skierowany jest do osób zawodowo zajmujących się fotografią prasową. W tym roku organizator postanowił wprowadzić kilka zmian podyktowanych zmianami na rynku polskiej fotografii prasowej. Między innymi pojawiły się dwie nowe kategorie w których będą konkurować ze sobą zdjęcia: Kultura i człowiek (zdjęcia pojedyncze) i Projekt dokumentalny. Ta ostatnia kategoria przeznaczona jest dla spójnych cyklów o walorach informacyjno-poznawczych, nad którymi prace trwały przynajmniej trzy lata.

Pojawił się też poboczny konkurs Photo Book, w którym oceniane będą najlepsze książki fotograficzne wydane w 2014 roku. W tym roku jury konkursu będzie przewodniczył ośmiokrotny laureat nagrody World Press Photo, jeden z najbardziej znanych i utytułowanych reporterów wojennych, Christopher Morris.

W konkursie Grand Press Photo 2015 oceniane będą zdjęcia wykonane między 1 kwietnia 2014 roku, a 31 marca 2015 roku. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 kwietnia 2015 roku, natomiast ogłoszenie wyników nastąpi w maju.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziemy na stronie grandpressphoto.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8