Rusza konkurs Grand Press Photo 2015

Rusza konkurs Grand Press Photo 2015

Miesięcznik “Press” rozpoczął kolejną edycję konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo. W tym roku pojawiły się dwie nowe kategorie, a jury przewodniczy fotograf światowej sławy, Christopher Morris. Zgłoszenia przyjmowane będą do 2 kwietnia 2015 roku.

Konkurs Grand Press Photo skierowany jest do osób zawodowo zajmujących się fotografią prasową. W tym roku organizator postanowił wprowadzić kilka zmian podyktowanych zmianami na rynku polskiej fotografii prasowej. Między innymi pojawiły się dwie nowe kategorie w których będą konkurować ze sobą zdjęcia: Kultura i człowiek (zdjęcia pojedyncze) i Projekt dokumentalny. Ta ostatnia kategoria przeznaczona jest dla spójnych cyklów o walorach informacyjno-poznawczych, nad którymi prace trwały przynajmniej trzy lata.

Pojawił się też poboczny konkurs Photo Book, w którym oceniane będą najlepsze książki fotograficzne wydane w 2014 roku. W tym roku jury konkursu będzie przewodniczył ośmiokrotny laureat nagrody World Press Photo, jeden z najbardziej znanych i utytułowanych reporterów wojennych, Christopher Morris.

W konkursie Grand Press Photo 2015 oceniane będą zdjęcia wykonane między 1 kwietnia 2014 roku, a 31 marca 2015 roku. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 kwietnia 2015 roku, natomiast ogłoszenie wyników nastąpi w maju.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziemy na stronie grandpressphoto.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0