Rusza konkurs Grand Press Photo 2015

Rusza konkurs Grand Press Photo 2015

Miesięcznik “Press” rozpoczął kolejną edycję konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo. W tym roku pojawiły się dwie nowe kategorie, a jury przewodniczy fotograf światowej sławy, Christopher Morris. Zgłoszenia przyjmowane będą do 2 kwietnia 2015 roku.

Konkurs Grand Press Photo skierowany jest do osób zawodowo zajmujących się fotografią prasową. W tym roku organizator postanowił wprowadzić kilka zmian podyktowanych zmianami na rynku polskiej fotografii prasowej. Między innymi pojawiły się dwie nowe kategorie w których będą konkurować ze sobą zdjęcia: Kultura i człowiek (zdjęcia pojedyncze) i Projekt dokumentalny. Ta ostatnia kategoria przeznaczona jest dla spójnych cyklów o walorach informacyjno-poznawczych, nad którymi prace trwały przynajmniej trzy lata.

Pojawił się też poboczny konkurs Photo Book, w którym oceniane będą najlepsze książki fotograficzne wydane w 2014 roku. W tym roku jury konkursu będzie przewodniczył ośmiokrotny laureat nagrody World Press Photo, jeden z najbardziej znanych i utytułowanych reporterów wojennych, Christopher Morris.

W konkursie Grand Press Photo 2015 oceniane będą zdjęcia wykonane między 1 kwietnia 2014 roku, a 31 marca 2015 roku. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 kwietnia 2015 roku, natomiast ogłoszenie wyników nastąpi w maju.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziemy na stronie grandpressphoto.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
2
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!