Grand Press Photo 2015 - wystawa pokonkursowa

Grand Press Photo 2015 - wystawa pokonkursowa
Kilka dni temu poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo. Wystawę nagrodzonych zdjęć będzie można ogladać od 9 czerwca 2015 w warszawskich Złotych Tarasach.
Na wystawie zwycięskich prac konkursu Grand Press Photo 2015 zaprezentowane zostaną 73 pojedyncze fotografie oraz 13 fotoreportaży, z ponad 4,9 tys. zdjęć zgłoszonych do plebiscytu w tym roku. Zwycięzców tegorocznej edycji konkursu poznaliśmy podczas gali finałowej, która odbyła się 14 maja w warszawskim Kinie Kultura.
ZDJĘCIE ROKU, fot. Maciej Moskwa, Zdjęcie z fotoreportażu obrazującego skutki ataku Państwa Islamskiego (ISIS) na kurdyjskie miasto Kobane w północnej Syrii. Doprowadził on do masowego exodusu ponad 300 tys. ludzi, którzy szukali schronienia w pobliskiej Turcji. W przepełnionych obozach dla uchodźców brakowało jedzenia, dostępu do czystej wody, nie mówiąc już o organizowaniu jakiegokolwiek szkolnictwa dla dzieci. Na zdjęciu mały uchodźca w obozie. Listopad 2014
Przy okazji przypominamy, że główną nagrodę w konkursie i tytuł Zdjęcia Roku otrzymało zdjęcie Macieja Moskwy przedstawia 12-letniego uchodźcę w syryjskim obozie, który znalazł się tam na skutek ataku Państwa Islamskiego na kurdyjskie miasto Kobane w północnej części Syrii.

Grand Press Photo od 2005 roku organizuje miesięcznik „Press”. To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz freelancerów. W tym roku przewodniczącym jury był ośmiokrotny laureat World Press Photo i kontraktowy fotoreporter magazynu „Time” Christopher Morris.

Wystawę nagrodzonych zdjęć będzie można oglądać od 9 do 23 czerwca 2015 roku w warszawskim centrum handlowym Złote Tarasy przy ul. Złotej 59. Więcej informacji o znajdziecie na stronie grandpressphoto.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13