Co zrobić żeby wyglądać na poważnego fotografa? - wyniki konkursu

Co zrobić żeby wyglądać na poważnego fotografa? - wyniki konkursu

Zainspirowani czeskimi filmami o fotocegle i fotograficznym kasku, wspólnie z Olympusem ogłosiliśmy w listopadzie nietypowy konkurs. Dziś prezentujemy jego wyniki.

Na początku listopada wspólnie z Olympusem ogłosiliśmy konkurs, którego celem było zerwanie ze schematem, że profesjonalny fotograf musi posiadać duży aparat i długi obiektyw. Rozwój technologii i rozwiązania stosowane przez inżynierów koncernów fotograficznych pozwalają na zachowanie wspaniałej jakości zdjęć przy niewielkich rozmiarach sprzętu! Doskonałym poczuciem humoru w spuentowaniu tego tematu wykazali się nasi sąsiedzi zza południowej granicy, którzy nakręcili zabawne filmiki.

Zapytaliśmy jakich atrybutów użylibyście, by budzić fotograficzny respekt. Poprosiliśmy Was, żebyście przesyłali nam swoje pomysły w formie zdjęć, scenariuszy, memów, grafik bądź filmów.
Obszar profesjonanego fotografowania, Dawid Nowak
Na nasz konkurs nadeszły filmy, plakaty oraz opisy pomysłów. Przypadł nam do gustu pomysł Dawida Nowaka, który wymyślił firmę ProFotoAssistance. Jej sztandarowym produktem miał być m.in. system ProFotoArea, służący wytyczaniu obszaru pracy fotografa.

Jednak to nie do Dawida Nowaka trafiła główna nagroda. Zdobył ją Adam Delor, którego projekt był najbardziej kompletny. Pomysł z profesjonalnym “lustrem” jest żartem z “lustrzanek” i estymy, którą się cieszą wśród fotografów.Gratulujemy!

Zwycięzca otrzymuje aparat Olympus PEN E-PL5 wraz z obiektywem 14-42mm!

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18