Co zrobić żeby wyglądać na poważnego fotografa? - wyniki konkursu

Co zrobić żeby wyglądać na poważnego fotografa? - wyniki konkursu

Zainspirowani czeskimi filmami o fotocegle i fotograficznym kasku, wspólnie z Olympusem ogłosiliśmy w listopadzie nietypowy konkurs. Dziś prezentujemy jego wyniki.

Na początku listopada wspólnie z Olympusem ogłosiliśmy konkurs, którego celem było zerwanie ze schematem, że profesjonalny fotograf musi posiadać duży aparat i długi obiektyw. Rozwój technologii i rozwiązania stosowane przez inżynierów koncernów fotograficznych pozwalają na zachowanie wspaniałej jakości zdjęć przy niewielkich rozmiarach sprzętu! Doskonałym poczuciem humoru w spuentowaniu tego tematu wykazali się nasi sąsiedzi zza południowej granicy, którzy nakręcili zabawne filmiki.

Zapytaliśmy jakich atrybutów użylibyście, by budzić fotograficzny respekt. Poprosiliśmy Was, żebyście przesyłali nam swoje pomysły w formie zdjęć, scenariuszy, memów, grafik bądź filmów.
Obszar profesjonanego fotografowania, Dawid Nowak
Na nasz konkurs nadeszły filmy, plakaty oraz opisy pomysłów. Przypadł nam do gustu pomysł Dawida Nowaka, który wymyślił firmę ProFotoAssistance. Jej sztandarowym produktem miał być m.in. system ProFotoArea, służący wytyczaniu obszaru pracy fotografa.

Jednak to nie do Dawida Nowaka trafiła główna nagroda. Zdobył ją Adam Delor, którego projekt był najbardziej kompletny. Pomysł z profesjonalnym “lustrem” jest żartem z “lustrzanek” i estymy, którą się cieszą wśród fotografów.Gratulujemy!

Zwycięzca otrzymuje aparat Olympus PEN E-PL5 wraz z obiektywem 14-42mm!

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0