Co zrobić żeby wyglądać na poważnego fotografa? - wyniki konkursu

Co zrobić żeby wyglądać na poważnego fotografa? - wyniki konkursu

Zainspirowani czeskimi filmami o fotocegle i fotograficznym kasku, wspólnie z Olympusem ogłosiliśmy w listopadzie nietypowy konkurs. Dziś prezentujemy jego wyniki.

Na początku listopada wspólnie z Olympusem ogłosiliśmy konkurs, którego celem było zerwanie ze schematem, że profesjonalny fotograf musi posiadać duży aparat i długi obiektyw. Rozwój technologii i rozwiązania stosowane przez inżynierów koncernów fotograficznych pozwalają na zachowanie wspaniałej jakości zdjęć przy niewielkich rozmiarach sprzętu! Doskonałym poczuciem humoru w spuentowaniu tego tematu wykazali się nasi sąsiedzi zza południowej granicy, którzy nakręcili zabawne filmiki.

Zapytaliśmy jakich atrybutów użylibyście, by budzić fotograficzny respekt. Poprosiliśmy Was, żebyście przesyłali nam swoje pomysły w formie zdjęć, scenariuszy, memów, grafik bądź filmów.
Obszar profesjonanego fotografowania, Dawid Nowak
Na nasz konkurs nadeszły filmy, plakaty oraz opisy pomysłów. Przypadł nam do gustu pomysł Dawida Nowaka, który wymyślił firmę ProFotoAssistance. Jej sztandarowym produktem miał być m.in. system ProFotoArea, służący wytyczaniu obszaru pracy fotografa.

Jednak to nie do Dawida Nowaka trafiła główna nagroda. Zdobył ją Adam Delor, którego projekt był najbardziej kompletny. Pomysł z profesjonalnym “lustrem” jest żartem z “lustrzanek” i estymy, którą się cieszą wśród fotografów.Gratulujemy!

Zwycięzca otrzymuje aparat Olympus PEN E-PL5 wraz z obiektywem 14-42mm!

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0