Co zrobić żeby wyglądać na poważnego fotografa? - wyniki konkursu

Co zrobić żeby wyglądać na poważnego fotografa? - wyniki konkursu

Zainspirowani czeskimi filmami o fotocegle i fotograficznym kasku, wspólnie z Olympusem ogłosiliśmy w listopadzie nietypowy konkurs. Dziś prezentujemy jego wyniki.

Na początku listopada wspólnie z Olympusem ogłosiliśmy konkurs, którego celem było zerwanie ze schematem, że profesjonalny fotograf musi posiadać duży aparat i długi obiektyw. Rozwój technologii i rozwiązania stosowane przez inżynierów koncernów fotograficznych pozwalają na zachowanie wspaniałej jakości zdjęć przy niewielkich rozmiarach sprzętu! Doskonałym poczuciem humoru w spuentowaniu tego tematu wykazali się nasi sąsiedzi zza południowej granicy, którzy nakręcili zabawne filmiki.

Zapytaliśmy jakich atrybutów użylibyście, by budzić fotograficzny respekt. Poprosiliśmy Was, żebyście przesyłali nam swoje pomysły w formie zdjęć, scenariuszy, memów, grafik bądź filmów.
Obszar profesjonanego fotografowania, Dawid Nowak
Na nasz konkurs nadeszły filmy, plakaty oraz opisy pomysłów. Przypadł nam do gustu pomysł Dawida Nowaka, który wymyślił firmę ProFotoAssistance. Jej sztandarowym produktem miał być m.in. system ProFotoArea, służący wytyczaniu obszaru pracy fotografa.

Jednak to nie do Dawida Nowaka trafiła główna nagroda. Zdobył ją Adam Delor, którego projekt był najbardziej kompletny. Pomysł z profesjonalnym “lustrem” jest żartem z “lustrzanek” i estymy, którą się cieszą wśród fotografów.Gratulujemy!

Zwycięzca otrzymuje aparat Olympus PEN E-PL5 wraz z obiektywem 14-42mm!

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13