Co zrobić żeby wyglądać na poważnego fotografa? - wyniki konkursu

Autor: Marcin Grabowiecki

17 Grudzień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty

Zainspirowani czeskimi filmami o fotocegle i fotograficznym kasku, wspólnie z Olympusem ogłosiliśmy w listopadzie nietypowy konkurs. Dziś prezentujemy jego wyniki.

Na początku listopada wspólnie z Olympusem ogłosiliśmy konkurs, którego celem było zerwanie ze schematem, że profesjonalny fotograf musi posiadać duży aparat i długi obiektyw. Rozwój technologii i rozwiązania stosowane przez inżynierów koncernów fotograficznych pozwalają na zachowanie wspaniałej jakości zdjęć przy niewielkich rozmiarach sprzętu! Doskonałym poczuciem humoru w spuentowaniu tego tematu wykazali się nasi sąsiedzi zza południowej granicy, którzy nakręcili zabawne filmiki.

Zapytaliśmy jakich atrybutów użylibyście, by budzić fotograficzny respekt. Poprosiliśmy Was, żebyście przesyłali nam swoje pomysły w formie zdjęć, scenariuszy, memów, grafik bądź filmów.

Na nasz konkurs nadeszły filmy, plakaty oraz opisy pomysłów. Przypadł nam do gustu pomysł Dawida Nowaka, który wymyślił firmę ProFotoAssistance. Jej sztandarowym produktem miał być m.in. system ProFotoArea, służący wytyczaniu obszaru pracy fotografa.

Jednak to nie do Dawida Nowaka trafiła główna nagroda. Zdobył ją Adam Delor, którego projekt był najbardziej kompletny. Pomysł z profesjonalnym “lustrem” jest żartem z “lustrzanek” i estymy, którą się cieszą wśród fotografów.

Gratulujemy!

Zwycięzca otrzymuje aparat Olympus PEN E-PL5 wraz z obiektywem 14-42mm!

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Foto-Plus zaprasza na kolejną edycję EXPOzycji, największego wydarzenia branży foto-wideo w południowej Polsce, którego celem jest prezentacja najnowszego sprzętu do fotografii i filmowania oraz...
20
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Powiązane artykuły