Spotkania informacyjne w Studium Fotografii ZPAF

0

Autor: Marcin Grabowiecki

19 Wrzesień 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Studium Fotografii ZPAF zaprasza na najbliższe spotkania informacyjne, które odbędą się w poniedziałek 22 września o godz. 18:00 i w sobotę 26 września o godz. 13:00 w Starej Galerii ZPAF przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Studium Fotografii ZPAF (SF ZPAF) to szkoła o długoletniej tradycji, adresowana do osób początkujących i zaawansowanych, położona w historycznym miejscu przy Placu Zamkowym w Warszawie, szczycąca się wykształceniem kilkuset absolwentów w swojej kilkunastoletniej działalności. Wszystkim zainteresowanym SF ZPAF oferuje trzystopniową edukację w trybie wieczorowym i zaocznym. Bogaty i wszechstronny program SF ZPAF zapewnia nabycie dogłębnej wiedzy, między innymi z zakresu historii fotografii, estetyki, kompozycji, budowania narracji fotograficznej, a także wiele interesujących zajęć praktycznych w formie warsztatów. Słuchacze SF ZPAF zyskują umiejętność pracy w obu technikach fotograficznych: tradycyjnej srebrowej oraz cyfrowej, rozwijając swobodną kreatywność na polu artystycznym i zawodowym.

Wszystkim słuchaczom i absolwentom studium zapewnia nieodpłatny dostęp do ciemnię negatywowej i pozytywowej.

ROK PODSTAWOWY - dla początkujących oraz wszystkich chcących uporządkować i pogłębić wiedzę z zakresu podstaw fotografii.

ROK WARSZTATOWY - dla absolwentów roku podstawowego i dla osób z zewnątrz - posiadających zaawansowaną wiedzę o fotografii (samouków jak i absolwentów innych szkół), przyjmowanych na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej i przeglądu teczki.

ROK DYPLOMOWY - wyłącznie dla absolwentów roku warsztatowego, zakończony wystawą dyplomową i publiczną obroną dyplomów w Starej Galerii ZPAF.

Profesjonalna kadra - zajęcia w SF ZPAF prowadzą najlepsi specjaliści: uznani artyści i zawodowcy związani ze ZPAF, wykładowcy akademiccy oraz uniwersyteccy. Spotkania SF ZPAF mają charakter wykładów i warsztatów autorskich.

Wspaniałe plenery - Studium każdego roku organizuje dwa plenery - jesienny i wiosenny - w malowniczych miejscowościach, zapewniając wyjątkową atmosferę na zajęciach, warsztatach, bieżące konsultacje prac oraz ciekawe wieczory autorskie.

Wystawa końcowa - wieloletnią tradycją w SF ZPAF są wystawy Doroczne.

O poziomie kształcenia najlepiej świadczą dokonania absolwentów. Każdy rok edukacji w SF ZPAF zakończony jest profesjonalną, kuratorską wystawą w przestrzeniach Starej Galerii ZPAF - ukazującą przekrój tematów poruszanych podczas edukacji oraz zdobyte umiejętności i wrażliwość słuchaczy. Wystawie w każdym roku towarzyszy katalog. Do końca września w Starej Galerii ZPAF można oglądać XIII Doroczną Wystawę Studium, a od 6 października Wystawę Dyplomową.

Więcej o Studium Fotografii ZPAF na stronach:sf.zpaf.pl, zpaf.pl

e-mail: studium@zpaf.pl

Szkołą zarządza:

Okręg Warszawski ZPAF

Plac Zamkowy 8,

00-277 Warszaw

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Fundacja Archeologia Fotografii rusza z wystawą „Karuzela" Harry’ego Weinberga, który w latach 1966-1973 zrealizował fotoreportaże i zdjęcia do ok. 200 artykułów...
0
1
Przetestuj i wygraj obiektyw Samyang AF do Sony E - ruszamy z nowym konkursem
Przetestuj i wygraj obiektyw Samyang AF do Sony E - ruszamy z nowym konkursem
Wraz z Focus Nordic i marką Samyang startujemy z kolejnym konkursem, w którym możecie wygrać ciekawy sprzęt fotograficzny. Tym razem zadanie polega na zrecenzowaniu 2...
0
0
W czwartek zaćmienie Słońca. Gdzie, kiedy i jak je obserwować?
W czwartek zaćmienie Słońca. Gdzie, kiedy i jak je obserwować?
Po 6 latach znowu zobaczymy zaćmienie Słońca z Polski. W czwartek, 10 czerwca dojdzie do zjawiska zaćmienia obrączkowego, ale z terytorium naszego kraju będziemy mogli obserwować tylko płytkie...
0
0
Powiązane artykuły