Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

DaDo - wystawa słuchaczy Akademii Fotografii w Warszawie

0

Autor: Marcin Grabowiecki

30 Sierpień 2012
Artykuł na: 6-9 minut
Akademia Fotografii i Instytut Kultury Wizualnej zapraszają na wernisaż wystawy "DaDo", który odbędzie się 6 września o godz. 19:00 w Galerii 022 i Klubie U Artystów w Domu Artysty Plastyka w Warszawie. Swoje prace pokażą Michał Chrząstek, Karolina Kamycka, Asia Świeczkowska, Aleksandra Popis, Anna Kieblesz, Karolina Osmólska, Natalia Kicińska, Anna Palusińska, Antonina Gugała, Marek Idzikowski, Anna Karwowska, Mateusz Bocian, Anna Wiącek i Marek Walkowiak. Kuratorem wystawy jest Igor Omulecki.
fot. Anna Kieblesz

Patrzymy tam, gdzie często nic nie widzimy, nie starając się tego zrozumieć. Wystawa "DaDo" to eklektyczna i osobista kombinacja obrazów o różnej tematyce wykonanych przez wielu autorów, w odmiennych technikach. Jest efektem spotkań i warsztatów eksperymentalnych z Igorem Omuleckim, przeprowadzonych ze studentami Akademii Fotografii.

Motywy i tematy wybierane przez twórców biorących udział w wystawie oscylują często wokół popularnego obecnie nurtu fotografii intymnej. Aparat fotograficzny staje się w ich rękach narzędziem dokumentacji prywatnych sytuacji, a także stymulatorem, prowokującym do wygłupów i teatralnych scen. Liczne fotografie ukazują pozbawione idealizacji ciało, umykające restrykcyjnym ramom artystycznej konwencji aktu. Owej "niewyidealizowanej" cielesności towarzyszą niedoskonałości fotograficznych obrazów, w których czasem pojawiają się celowe niedociągnięcia w oświetleniu, kompozycji.

fot. Aleksandra Popis

...szpara w pniu drzewa, fragment poroża, pofałdowana pościel, tęczowy ślad benzyny na kostce brukowej, zamarznięta i spękana kałuża. Wraz z innymi zdjęciami składają się one w zestaw luźnych notatek ze świata, czy też wyrwanych z kontekstu śladów, zaobserwowanych przez fotografa, uważnie i wnikliwie przyglądającego się najbliższej mu rzeczywistości. Owe wizualne notatki kształtują również wrażliwość odbiorców, zaskoczonych odmiennością spojrzenia i fotograficzną przemianą banalnego w niezwykłe.

Studenci AF biorący udział w projekcie: Michał Chrząstek, Karolina Kamycka, Asia Świeczkowska, Aleksandra Popis, Anna Kieblesz, Karolina Osmólska, Natalia Kicińska, Anna Palusińska, Antonina Gugała, Marek Idzikowski, Anna Karwowska, Mateusz Bocian, Anna Wiącek, Marek Walkowiak.

Kuratorem wystawy jest Igor Omulecki.

fot. Natalia Kicińska

Igor Omulecki jest międzynarodowym fotografem specjalizującym się w fotografii reklamowej, kreacyjnej, portrecie. Absolwent PWSFTiTV w Łodzi. Wykładowca Akademii Fotografii. Jest zdobywcą kilku nagród fotograficznych, m.in. 1st place Pro Advertising / IPA Award 2011 za Hyperspace Audi A8. Publikował w takich magazynach jak: Exklusiv, Machina, Shoots, Playboy, Przekrój, Vice. Jego prace wystawiane były w wielu galeriach w Polsce i na świecie, m.in.:Centrum Sztuki Współczesnej, Reykjawik Art Museum, Pocko Gallery Mediolan, Centrum Lumen Gallery Budapeszt, London Design Museum.

DaDo na Facebooku.

DaDo - wystawa słuchaczy Akademii Fotografii
Wernisaż: 6.09.2012, godz. 19:00
Termin: 7-15.09.2012

Galeria 022 i Klub U Artystów
Dom Artysty Plastyka
ul. Mazowiecka 11a, II piętro
Warszawa

fot. Antonina Gugała
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Plan Fotograficzny Adobe CC 50% taniej przy zakupie wzorców ColorChecker
Plan Fotograficzny Adobe CC 50% taniej przy zakupie wzorców ColorChecker
Wzorce ColorChecker to standard zawodowej pracy z kolorem. Kupując któryś z nich do końca marca 2021 roku, uzyskasz 50% rabatu na roczną subskrypcję Planu...
0
0
Wysyp promocji Fujifilm - aparaty w specjalnych cenach, prezenty, obiektywy do 700 zł taniej
Wysyp promocji Fujifilm - aparaty w specjalnych cenach, prezenty, obiektywy do 700 zł taniej
Zima 2021 to czas świetnych promocji na sprzęt Fujifilm. W najbliższych tygodniach taniej kupimy m.in. aparaty X100V, otrzymamy upusty na 7 obiektywów z oferty i...
2
0
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Wyjątkowa promocja w sieci CEWE Fotojoker. W dniach 22-24 stycznia wszystkie 7 generacji najlepszego kieszonkowego aparatu kompaktowego kupicie aż 400 zł taniej. W...
45
0
Powiązane artykuły