MFK 2012: otwarcie Sekcji ShowOFF

Autor: Marcin Grabowiecki

18 Maj 2012
Artykuł na: 2-3 minuty

W czwartek, 17 maja zostały otwarte cztery wystawy w ramach, zyskującej z roku na rok na popularności, Sekcji ShowOFF oraz wystawa laureatki 5-boju - Izabeli Urbaniak. Oficjalna inauguracja jubileuszowej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie już dzisiaj o godz. 18:00 w Galerii Starmach. Zapraszamy!

Chociaż oficjalne otwarcie 10. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie odbędzie się dopiero dziś, to już wczoraj byliśmy świadkami pierwszych wernisaży w ramach sekcji ShowOFF.

Podobnie jak w zeszłym roku nad wystawami pracowali twórcy razem z kuratorami. Dwie wystawy przedstawił wczoraj duet kuratorski Grzegorz Piątek i Jarosław Trybuś. W niedużej przestrzeni Galerii Trzecie oko zobaczyliśmy oniryczne prace Martyny Rudnickiej, zaprezentowane w postaci eleganckich lightboxów. Drugą wystawą, pod którą podpisał się powyższy duet kuratorski był "Hotel" Michała Lichtańskiego. W Galerii Radar fotograf pokazał dokumentację nieczynnego od lat krakowskiego hotelu Cracovia. Oprócz fotografii na wystawie znalazły się przedmioty, będące kiedyś częścią wyposażenia hotelu.

Otwarcie wystawy Martyny Rudnickiej

 

Wystawa Michała Lichtańskiego


Najciekawszym punktem wieczoru według nas była prezentacja Mateusza Sarełło w Muzeum Inżynierii Miejskiej. "Martwa fala" to osobista opowieść o poszukiwaniu, emocjach zrealizowana nad polskim morzem. Oglądając zdjęcia czuje się, że powstały one w wyniku autentycznego przeżycia i opowiadają o emocjach autora. Za wystawę odpowiedzialni byli kuratorzy Michał Łuczak & Adam Pańczuk. Ten sam duet był opiekunem wywołującej dyskusje wystawy Tomasza Brodawki (Galeria "3okna" w Artefakt Cafe). "Pussycat" to seria aktów kobiet pozujących razem ze swoimi kotami. Dla jednych była to szczera i bezkompromisowa fotografia zrodzona z zachwytu nad pięknem kobiecego ciała, dla innych - pomyłka.

Prace Mateusza Sarełło

 

Otwarcie wystawy Mateusza Sarełło

 

Prace Tomasza Brodawki


Jedno jest pewne - pierwsze wystawy w ramach ShowOFF budziły emocje i niepozostawiały widzów obojętnymi.

Tego dnia po raz pierwszy można było zobaczyć również prace laureatki naszego 5-boju - Izabeli Urbaniak. W zlokalizowanej w sercu krakowskiego Kazimierza Fince swoje miejsce znalazły pięknie oprawione powiększenia z socjologicznego cyklu "Mieszkam tutaj". Więcej informacji o wystawie Izabeli Urbaniak w naszym artykule.

Izabela Urbaniak na otwarciu swojej wystawy

 

Otwarcie wystawy Izabeli Urbaniak


Na początku przyszłego tygodnia zamieścimy relację z pierwszego weekendu MFK 2012 i doradzimy Wam, które wystawy warto zobaczyć.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Galeria ARTINFO zaprasza na monograficzną wystawę fotografa-legendy, autora unikalnego, czarno-białego katalogu osobowości polskich - Krzysztofa Gierałtowskiego. Na wystawie przy ul....
6
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE FOTOJOKER rozpoczyna serię warsztatów fotograficznych z marką Sony! To 4 inspirujące spotkania poświęcone różnym dziedzinom fotografii, możliwość przetestowania najnowszego...
5
Spotkanie z Aleksandrą Szmigiel w Muzeum Powstania Warszawskiego
Spotkanie z Aleksandrą Szmigiel w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na kolejne bezpłatne spotkanie z cyklu „Decydujący moment”. Tym razem gościem będzie fotografka sportowa Aleksandra Szmigiel. Start 17 czerwca o 18:00.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)