Autoportrety emocjonalne Magdy Hueckel w Starej Galerii ZPAF

Zapraszamy na wystawę Magdy Hueckel. W warszawskiej Starej Galerii ZPAF zobaczymy autoportrety pochodzące z kilku cykli artystki. To pierwsza przekrojowa prezentacja twórczości Magdy Hueckel z ostatnich lat. Wernisaż w poniedziałek, 25 października o godz. 18:00.
fot. Magda Hueckel

Okręg Warszawski ZPAF zaprasza na wystawę "Autoportrety emocjonalne" Magdy Hueckel. Prezentowane fotografie i projekcja video pochodzą z otwartego projektu, który artystka zaczęła realizować 4 lata temu. Zainteresowało mnie to, co subiektywne, relatywne i irracjonalne, a jednocześnie decydujące o sposobie odbierania i interpretowania rzeczywistości - mówi autorka o swoim projekcie. Obszarem tematycznym działań artystki jest autoportret, którego konsekwentnie używa do badania i opisywania stanów psychicznych, w zakres których wchodzi zarówno silna emocja rozumiana jako kompulsywna irracjonalna, reakcja na otoczenie jak i stan emocjonalnego wyciszenia doświadczanego w bezkresie krajobrazu.
fot. Magda Hueckel

Innym wątkiem autoportretów Magdy Hueckel jest relacja z własną cielesnością. Do tych realizacji należy cykl fotografii, w którym autorka zajmuje się zjawiskiem lęku przed rozpadem ciała, czy też próba syntetycznego ujęcia zmian własnej fizjonomii na przestrzeni 10 lat. Prezentowane na wystawie cykle: "Autoportrety wyciszone", "Autoportrety zrezygnowane", "Autoportrety obsesyjne" oraz "Autoportret - Transformacje" to fotografie czarno-białe, barwne oraz realizacja video. Autoportrety Magdy Hueckel były dotychczas prezentowane na wielu wystawach w Łodzi, Poznaniu, Toruniu, Paryżu, Arles, Kristiansand (Norwegia) i Santander (Hiszpania). Wystawa w Starej Galerii ZPAF będzie pierwszą warszawską przekrojową prezentacją twórczości Magdy Hueckel z ostatnich lat.
fot. Magda Hueckel

Magda Hueckel (1978) Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studiowała w Vysokej Skole Vytvarnych Umeni w Bratysławie (Słowacja) oraz Schule fuer Gestalltung w St.Gallen (Szwajcaria). W 2002 wraz z Agatą Serafin założyła duet fotograficzny hueckelserafin, który w 2004 otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Sopotu Sopocka Muza dla Młodych Twórców. Członkini ZPAF od 2006. Wykłada w Studium Fotografii ZPAF, pracuje w Teatrze Współczesnym w Warszawie, współpracuje z Teatrem Nowym. W 2009 otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracuje z Galerią Piekary (Poznań), Galerią Wanted Paris (Francja) oraz Agencją Millennium (UK). Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą; m.in. w Tate Britain (2010, Wielka Brytania), XIX International Contemporary Art Fair (2010, Hiszpania), Vienna Fair (2010, Austria), Art Vilnus (2009, Litwa), Voies Off (2009, Francja), Rencontres Photographiques de Montpellier (2009, Francja), Biennale Fotografii w Poznaniu (2009), Biennale Sztuki Młodych - Rybie Oko (2008), Miesiąc Fotografii w Krakowie (2006, 2003), Fotonoviembre (2005, Teneryfa), Miesiac fotografie (2005, Słowacja), Warszawskie Lato Fotografii (2005), Daylesford Foto Biennale (2004, Australia) i wielu innych. Jej prace znajdują się w licznych kolekcjach fotografii. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

Kurator wystawy: Jagna Olejnikowska


Magda HueckelAutoportrety emocjonalne
Wernisaż: 25.10.2010, godz. 18:00
Termin: 26.10-19.11.2010
codziennie w godz. 12:00-18:00

Stara Galeria ZPAF, Plac Zamkowy 8, Warszawa

fot. Magda Hueckel

fot. Magda Hueckel

fot. Magda Hueckel
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1