Wystawa "Czarne kwadraty 2. Abstrakcje, fotografie" połączona z finisażem wystawy Tadeusza Rolke w Galerii Le Guern

Zapraszamy na finisaż wystawy Tadeusza Rolke do Galerii Le Guern w Warszawie. W sobotę, 11 września o godz. 19:00 otwarta zostanie jej druga część zatytułowana "Czarne kwadraty 2. Abstrakcje, fotografie", na której oprócz fotografa swoje prace pokażą Tomasz Ciecierski, Tomasz Partyka oraz Włodzimierz J. Zakrzewski.
fot. Tadeusz Rolke. Dzięki uprzejmości Galerii Le Guern.
11 września, w ramach finisażu wystawy Tadeusza Rolke "Czarne kwadraty" otwarta zostanie jej druga część zatytułowana "Czarne kwadraty 2. Abstrakcje, fotografie". Wystawa zainspirowana jest dobiegającym końca pokazem fotografii Tadeusza Rolke w Galerii Le Guern. Wybrane z całego okresu twórczości Rolke zdjęcia zostaną uzupełnione o zbliżone w klimacie i nawiązujące do fotografii, ale przeważnie abstrakcyjne obrazy trzech malarzy związanych z galerią - Tomasza Ciecierskiego, Włodzimierza Zakrzewskiego i Tomasza Partyki. Tematem wywoławczym dla wszystkich pozostaje czarny kwadrat jako największa legenda sztuki abstrakcyjnej. Czy na fotografie można patrzeć jak na abstrakcje? Czy abstrakcja może niekiedy stać się zapisem rzeczywistości porównywalnym do fotografii? - pytają organizatorzy.

Kuratorem wystawy jest Tomasz Plata.

Czarne kwadraty 2. Abstrakcje, fotografie
Tomasz Ciecierski, Tomasz Partyka, Tadeusz Rolke, Włodzimierz J. Zakrzewski
Wernisaż: 11.09.2010, godz. 19:00
Termin: 12-25.09.2010

Galeria Le Guern
Widok 8, Warszawa
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
4
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1