Tyski Zin Fotograficzny - miniony rok w obiektywie członków TTF

Autor: Redakcja Fotopolis

7 Czerwiec 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na premierę zina, który podsumowuje ostatni rok jego działalności. Publikacja prezentuje zdjęcia 23 członków TTF-u.

Zasady są proste: osoby należące do Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego pokazują swoje zdjęcia (lub tylko jedno zdjęcie) o dowolnej tematyce i miejscu wykonania, zrobione w 2023 roku. Dwie strony formatu A4 to indywidualna przestrzeń, własna ściana w galerii, którą każdy zapełnia najlepiej jak umie. Do wyboru najlepszych kadrów zaproszono dwoje znakomitych fotografów, z którymi TTF miał już okazję wcześniej współpracować: Iwonę Germanek i Krzysztofa Gołucha.

fot. Tomasz Ziobro / Tyski Zin Fotograficzny

„Czerń i biel czy intensywność koloru, zdjęcie z Tychów czy znad morza, jedna duża fotografia czy zestaw czterech, krótki tekst czy tylko tytuł. Takie dylematy rozstrzygaliśmy” - mówi Marcin Zimnal, prezes TTF-u.

Tyski Zin Fotograficzny tworzy w sumie 23 autorów: Jacek Boczar, Magdalena Borucka, Jerzy Czapnik, Piotr Fankidejski, Dominik Gajda, Anna Guzik, Tomasz Jodłowski, Irek Kapler, Rafał Klimkiewicz, Ewelina Kosma, Grzegorz Krzysztofik, Wojciech Lasak, Altea Leszczyńska, Urszula Lisińska, Ewa Ożdżyńska, Izabella Pacek, Janusz Panejko, Bartłomiej Rokstein, Agnieszka Seidel-Kożuch, Maciej Trlik, Piotr Witkowski, Marcin Zimnal i Tomasz Ziobro.

Fot. Marcin Zimnal / Tyski Zin Fotograficzny

Kiedy i gdzie?

Premiera zina odbędzie się w środę, 19 czerwca o godz. 18.00 w SDK „Tęcza”, przy al. Niepodległości 188 w Tychach.

Wstęp jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma kopię zina, ale z racji ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy. Udział w wydarzeniu można zgłosić poprzez formularz na stronie ttf.tychy.pl.

Fot. Agnieszka Seidel-Kożuch / Tyski Zin Fotograficzny

Premiera to także 2 pokazy zdjęć. Pierwszy to zbiorowy slide show autorstwa TTF-owiczów, a drugi to pokaz fotografii Katarzyny Piechowicz. Zaproszona przez TTF niezależna fotografka dokumentalna w swojej pracy skupia się na długoterminowych projektach związanych z osobami i społecznościami doświadczającymi wykluczenia i dyskryminacji. Stypendystka Magnum Photos, jurorka i inicjatorka konkursu LaMPA – Ladek Mountain Photo Awards. Jej projekt „Seniorzy”, poświęcony samotności osób starszych, trafiał do finału Nagrody im. Krzysztofa Millera za Odwagę Patrzenia i zdobył I nagrodę w konkursie Grand Press Photo w 2020 roku.

Więcej informacji pod adresem ttf.tychy.pl i na stronie facebookowej wydarzenia.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
"Antologia spojrzeń" Fotograficzną Publikacją Roku 2024
"Antologia spojrzeń" Fotograficzną Publikacją Roku 2024
Podczas wczorajszej inauguracji Fotofestiwalu poznaliśmy zwycięzców konkursu na najlepszą Fotograficzną Publikację Roku. Główną nagrodę otrzymała książka „Antologia spojrzeń”, będąca...
2
Zwyczajne Miasto - Wojciech Wilczyk autorem najnowszej Kolekcji Wrzesińskiej
Zwyczajne Miasto - Wojciech Wilczyk autorem najnowszej Kolekcji Wrzesińskiej
Kolekcja Wrzesińska to wieloletni projekt fotograficzny, w którego rezultacie powstaje artystyczne archiwum fotograficzne Miasta i Gminy Września. Autor tegorocznego projektu...
9
Historia fotografii po polsku - „Polscy fotografowie, krytycy i teoretycy o fotografii 1839-1989”
Historia fotografii po polsku - „Polscy fotografowie, krytycy i teoretycy o fotografii 1839-1989”
Wydana przez Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu książka „Polscy fotografowie, krytycy i teoretycy o fotografii 1839-1989” to największy dotychczas zbiór tekstów dotyczących polskiej...
6
Powiązane artykuły