Konkurs fotografii dokumentalnej Tychy Press Photo 2021 rozstrzygnięty

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Marzec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Poznaliśmy zwycięzców konkursu fotografii dokumentalnej Tychy Press Photo 2021, odbywającego się w ramach Festiwalu Fotografii Dokumentalnej Tychy Press Photo 2021.

Podczas wernisażu wystawy pokonkursowej ogłoszono zwycięzców konkursu fotografii dokumentalnej Tychy Press Photo 2021.

Za fotoreportaż „Strefa zero” w kategorii “Najlepszy fotoreportaż” pierwszą nagrodę otrzymała Wiktoria Kot (zdjęcie powyżej). Druga nagroda w tej samej kategorii powędrowała do Michała Janusińskiego za fotoreportaż „Poradnik antywirusowy”.

W kategorii “Najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach” wygrał Artur Pławski z fotoreportażem „Boxed”. Przyznano też wyróżnienie dla Tomasza Dziubany za zdjęcie „Budzące się miasto”.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Za “Najlepszą fotografię” uznano zdjęcie z cyklu „Samotna Wielkanoc” Magdaleny Tekli. W tej kategorii wyróżnione zostało zdjęcie z cyklu „Paprocany we mgle” Mariusza Machnika oraz zdjęcie z cyklu „Na ratunek dzikiej gęsi” Jakuba Spodymeka.

Tychy Press Photo 2021 - wystawa pokonkursowa

W konkursie wzięło udział 40 osób, które zgłosiły łącznie 406 fotografii. Pula nagród to 3000 złotych. Prace zwycięzców można oglądać na wystawie pokonkursowej do 16 kwietnia w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok” przy placu Baczyńskiego 2 w Tychach. Wraz z nimi na wystawie znajduje się łącznie 89 zdjęć od 23 autorów.

Więcej informacji o Festiwalu Fotografii Dokumentalnej Tychy Press Photo 2021 znajdziecie na stronie www.tychypressphoto.pl

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Choć w swojej 40-letniej karierze odwiedził 5 kontynentów, dokumentując oblicze wielu konfliktów, stale odrzucał łatkę fotografa wojennego. Zamiast tego najbardziej interesowało go...
15
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
Pix.House zaprasza na autorską wystawę Emilii Martin, laureatki tegorocznego konkursu fotografii dokumentalnej Talent Roku 2023. Zdjęcia można oglądać do 14 grudnia.
3
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Skorzystaj z atrakcyjnych promocji z okazji Black Friday i kup statywy Manfrotto, plecaki i torby Lowepro oraz akcesoria JOBY w atrakcyjnych cenach
1
Powiązane artykuły