Wystartowała 5. edycja BUP Book Award - wygraj publikację własnej książki fotograficznej

Autor: Redakcja Fotopolis

21 Marzec 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Nie musisz mieć makiety ani nawet dokończonego projektu. Liczy się tylko to, co chcesz pokazać. Zgłoszenia do tegorocznej edycji BUP Book Award możecie nadsyłać do 12 maja. Zwycięzca wygra kontrakt na publikację własnej książki fotograficznej.

Każdy projekt zasługuje na odpowiednie zakończenie, które przedłuży jego istnienie. A co jest trwalszego niż książka? Jakie jest lepsze narzędzie do kontrolowania sposobu, w jaki ludzie poruszają się po projekcie, niż książka? Jeśli więc zastanawiasz się nad publikacją swojego projektu fotograficznego w formie książki, warto rozważyć wzięcie udziału w 5. edycji konkursu BUP Book Award organizowanego przez BLOW UP PRESS.

Technika, w której pracujesz? Nie ma znaczenia. Temat Twojego projektu? To też nie ma znaczenia. Nie musisz mieć makiety książki ani jej wersji w pdf (nawet zaleca się ich nie mieć); nie musisz mieć projektu całkowicie ukończonego (nawet lepiej, jeśli nadal nad nim pracujesz); nie musisz mieć doświadczenia w redagowaniu i/lub projektowaniu książek (zrobią to za Ciebie) - wystarczy, że wyślesz projekt w surowej wersji wraz ze szczegółowym opisem i poczekasz na rezultaty.

Jak aplikować?

Trzeba się spieszyć. Ranne Ptaszki mogą nadsyłać swoje projekty do 31 marca, a ostateczny termin zgłoszeń mija 12 maja. Zgłoszenia powinny zawierać od 30 do 50 zdjęć w formacie JPEG (rozmiar do 1500 px na długim boku) oraz opis projektu (do 3000 znaków).

W konkursie obowiązuje wpisowe w wysokości 38 euro (zgłoszenia nadesłane do 31 marca) lub 45 euro (zgłoszenia nadesłane po 31 marca). Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie blowuppress.eu.

Zwycięzcę poznamy 9 czerwca

Wszystkie nadesłane, zweryfikowane i zatwierdzone zgłoszenia zostaną ocenione przez międzynarodowe jury składające się z osób zawodowo zajmujących się książkami fotograficznymi. Jurorzy wskażą 20 projektów, które ich zdaniem mają największy potencjał na udaną książkę fotograficzną. Jeden z nich (wybrany przez wydawców BLOW UP PRESS) stanie się prawdziwą książką.

Krótka lista 20 finalistów zostanie ogłoszona 2 czerwca, a zwycięzca lub zwyciężczyni - 9 czerwca.

Więcej informacji na stronie https://blowuppress.eu/pages/bup-book-award-2024.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
"Antologia spojrzeń" Fotograficzną Publikacją Roku 2024
"Antologia spojrzeń" Fotograficzną Publikacją Roku 2024
Podczas wczorajszej inauguracji Fotofestiwalu poznaliśmy zwycięzców konkursu na najlepszą Fotograficzną Publikację Roku. Główną nagrodę otrzymała książka „Antologia spojrzeń”, będąca...
2
Tyski Zin Fotograficzny - miniony rok w obiektywie członków TTF
Tyski Zin Fotograficzny - miniony rok w obiektywie członków TTF
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na premierę zina, który podsumowuje ostatni rok jego działalności. Publikacja prezentuje zdjęcia 23 członków TTF-u.
6
Zwyczajne Miasto - Wojciech Wilczyk autorem najnowszej Kolekcji Wrzesińskiej
Zwyczajne Miasto - Wojciech Wilczyk autorem najnowszej Kolekcji Wrzesińskiej
Kolekcja Wrzesińska to wieloletni projekt fotograficzny, w którego rezultacie powstaje artystyczne archiwum fotograficzne Miasta i Gminy Września. Autor tegorocznego projektu...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)