Reedycja kultowego albumu Helmuta Newtona. „Sumo” to ponad 6 kg świetnych zdjęć

1

Autor: Redakcja Fotopolis

5 Wrzesień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Legendarne "Sumo" Helmuta Newtona obchodzi swoje dwudziestolecie. Z tej okazji na rynek trafiło nowe wydanie albumu.

"Sumo" przełamało wszelkie wyobrażenia o sposobie wydawania albumu fotograficznego. To jedna z najcięższych i największych publikacji, jakie kiedykolwiek trafiły do sprzedaży. Pierwsze wydanie ważyło ponad 35 kg, zawierało ponad 400 fotografii i ukazało się w limitowanej serii 10 tys. egzemplarzy.

Najdroższa publikacja XX wieku

Pierwsze wydanie było tak duże, że do zestawu dołączano specjalny stolik zaprojektowany przez Philippe'a Starcka

Do historii przeszła pierwsza kopia albumu z podpisem Newtona oraz autografami ponad 100 gwiazd, których zdjęcia pojawiły się w książce. 6 kwietnia 2000 roku na aukcji w Berlinie, kopia ta została sprzedana za 317 tys. euro, przez co zaskarbiła sobie miano najdroższej publikacji XX wieku. 

Po 20 latach od powstania album doczekał się jubileuszowego wydania. To przystępniejsza, zmniejszona wersja, ale wciąż ważąca ponad 6 kilogramów. Na ponad 450 stronach możemy zobaczyć różne aspekty twórczości Newtona: fotografię mody, akty oraz portrety postaci ze świata show-biznesu.

{$in-article-newsletter}

Za nowe, zaktualizowane wydanie odpowiadała żona artysty June. Książka zawiera nową wkładkę, która przybliża historię powstania tego niezwykłego wydawniczego dzieła. 

  • Autor: Helmut i June Newton
  • Oprawa: Twarda
  • Wydawnictwo: Taschen
  • Język: Angielski
  • Liczba stron: 464 
  • Format: 28,5 x 40,2 cm
  • Cena: 499 zł

Album w promocyjnej cenie 399 zł można zamówić przez stronę Bookoff.pl, lub poprzez kontakt mailowy z obsługą księgarni.

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Wyjątkowe, jubileuszowe wydanie Digital Camera Polska do kupienia w przedsprzedaży
Wyjątkowe, jubileuszowe wydanie Digital Camera Polska do kupienia w przedsprzedaży
Magazyn Digital Camera świętuje 10 lat obecności na polskim rynku. Z tej okazji powstało specjalne urodzinowe wydanie, a w nim między innymi hołd dla Helmuta Newtona, który w tym miesiącu...
5
0
NAC wydaje album poświęcony Wojciechowi Tuszko. Odkryj archiwum jednego z najważniejszych polskich teoretyków fotografii
NAC wydaje album poświęcony Wojciechowi Tuszko. Odkryj archiwum jednego z najważniejszych polskich...
„Wojciech Tuszko – fotograf” to pierwsza publikacja książkowa w całości poświęcona znanemu chemikowi i teoretykowi fotografii, który przez kilkadziesiąt lat był również czynnym fotografem.
52
0
Wrześniowy numer magazynu Digital Camera Polska już w sprzedaży
Wrześniowy numer magazynu Digital Camera Polska już w sprzedaży
Jesienna fotografia przyrody, inspirujące wywiady, testy sprzętowych nowości i kreatywne fotoprojekty. Wszystko to, i wiele więcej, znajdziecie w najnowszym numerze Digital Camera Polska
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)