“Polaroids” - pośmiertny album Davida Armstronga

“Polaroids” - pośmiertny album Davida Armstronga
Nakładem wydawnictwa MÖREL ukazał się ostatni, pośmiertny album uznanego fotografa, Davida Armstronga. Publikacja, na która składają się polaroidy z lat 70. XX wieku oferuje intymny wgląd w życie i otoczenie fotografa.
David Armstrong znany jest głównie za sprawą zdjęć portretujących życie i młodzież Nowego Jorku lat 70. i 80. XX wieku oraz późniejszych dokonań na polu fotografii modowej. Mimo dużego wpływu na współczesnych twórców, autor przez większość fotograficznej kariery stał na uboczu głównego nurtu. W 2012 nakładem wydawnictwa MÖREL ukazał się ostatni album (“Night and Day”) wydany za życia artysty. Po jego wydaniu autor skupił się na publikacji zawierającej polaroidy wykonane w latach 70. Prace nad albumem przerwała jednak śmierć fotografa w październiku 2014 roku.
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)
Teraz, w niecały rok po śmierci Davida Armstronga, dokończony przez wydawnictwo album “Polaroids” ujrzał wreszcie światło dzienne. 64-stronicowa książka zawierająca zdjęcia wykonane zarówno przez samego autora jak i jego przyjaciół, oferuje intymny wgląd w życie i otoczenie fotografa. Zebrane polaroidy przedstawiają autora, jego rodzinę, oraz przyjaciół, wśród których znajdziemy między innymi znaną fotografkę Nan Goldin, z który Armstrong współpracował przez dużą część swojej kariery.

Książka, w limitowanej edycji zawierającej odbitkę jednego ze zdjęć opublikowanych w albumie, dostępna jest do kupienia za pośrednictwem strony wydawnictwa MÖREL, w cenie £20. Więcej informacji znajdziecie na stronie morelbook.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4