“Polaroids” - pośmiertny album Davida Armstronga

“Polaroids” - pośmiertny album Davida Armstronga
Nakładem wydawnictwa MÖREL ukazał się ostatni, pośmiertny album uznanego fotografa, Davida Armstronga. Publikacja, na która składają się polaroidy z lat 70. XX wieku oferuje intymny wgląd w życie i otoczenie fotografa.
David Armstrong znany jest głównie za sprawą zdjęć portretujących życie i młodzież Nowego Jorku lat 70. i 80. XX wieku oraz późniejszych dokonań na polu fotografii modowej. Mimo dużego wpływu na współczesnych twórców, autor przez większość fotograficznej kariery stał na uboczu głównego nurtu. W 2012 nakładem wydawnictwa MÖREL ukazał się ostatni album (“Night and Day”) wydany za życia artysty. Po jego wydaniu autor skupił się na publikacji zawierającej polaroidy wykonane w latach 70. Prace nad albumem przerwała jednak śmierć fotografa w październiku 2014 roku.
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)
Teraz, w niecały rok po śmierci Davida Armstronga, dokończony przez wydawnictwo album “Polaroids” ujrzał wreszcie światło dzienne. 64-stronicowa książka zawierająca zdjęcia wykonane zarówno przez samego autora jak i jego przyjaciół, oferuje intymny wgląd w życie i otoczenie fotografa. Zebrane polaroidy przedstawiają autora, jego rodzinę, oraz przyjaciół, wśród których znajdziemy między innymi znaną fotografkę Nan Goldin, z który Armstrong współpracował przez dużą część swojej kariery.

Książka, w limitowanej edycji zawierającej odbitkę jednego ze zdjęć opublikowanych w albumie, dostępna jest do kupienia za pośrednictwem strony wydawnictwa MÖREL, w cenie £20. Więcej informacji znajdziecie na stronie morelbook.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4