Najnowsza aktualizacja Nik Collection 2 to m.in. ponad 40 nowych presetów i kilka kluczowych rozwiązań

Najnowsza aktualizacja Nik Collection 2 to m.in. ponad 40 nowych presetów i kilka kluczowych rozwiązań

DxO udostępniło ważną aktualizację popularnych wtyczek Nik Collection. Otrzymujemy m.in. ponad 40 nowych presetów, wsparcie dla monitorów o dużej rozdzielczości, pełną kompatybilność z dołączonym programem do edycji DxO PhotoLab i znacznie więcej.

Wtyczki Nik Collection mają się coraz lepiej. Uznawane za jedne z najlepszych rozwiązań na rynku są powszechnie używane przez wielu fotografów jako wsparcie głównych programów do edycji zdjęć. Jednak warto przypomnieć, że w 2012 roku nastąpiły zmiany, które skutkowały dużymi reperkusjami: najpierw firmę Nik Software przejęło Google, a potem firma bezpłatnie udostępniła do pobrania cały pakiet wtyczek oraz oznajmiła, że zaprzestaje jakiegokolwiek wsparcia.

Gdy już się wydawało, że wtyczki czeka rychła śmierć, do gry wkroczyło francuskie DxO, które wykupiło Nik Collection oraz zapowiedziało rozwój i… dotrzymało danego słowa. Po kilku pomniejszych aktualizacjach teraz otrzymujemy Nik Collection w zupełnie nowej odsłonie ze sporymi usprawnieniami. Są one efektem przeprowadzonej ankiety. DxO poprosiło o opinię ponad 65 000 użytkowników. Tak więc wprowadzone zmiany są tymi, na które czekali i o które prosili najwierniejsi fani.

Ponad 40 nowych presetów

Nowe Nik Collection 2 to kilka kluczowych zmiany. Najważniejszą z nich jest „En Vogue”, czyli ponad 40 nowych stylów obrazu, które umożliwiają tworzenie unikalnych zdjęć za pomocą jednego kliknięcia. Presety z tej serii zostały rozlokowane w istniejących i dobrze znanych wtyczkach oferujących różne efekty: po 10 nowych stylów w Color Efex Pro, Silver Efex Pro, Analog Efex Pro i HDR Efex Pro. Seria „En Vogue” została stworzona we współpracy z fotografem i pedagogiem Danem Hughesiem, który naucza fotografii w Rochester Institute of Technology i współpracuje z Nik Software. Jak zaznacza „pakiet wtyczek pomógł promować sztukę fotografii, a dodanie nowych efektów znacznie zwiększy potencjał programu, oferując wszystkim użytkownikom nowe możliwości twórcze.”

Rozwiązania, na które czekano

Ale na tym nie koniec. Nik Collection 2 jest od teraz w pełni zintegrowany z DxO PhotoLab, który otrzymamy w zestawie z wtyczkami! Dzięki temu będziemy mogli edytować pliki RAW w programie, by następnie nałożyć odpowiedni efekt z palety presetów. Warto podkreślić, że DxO PhotoLab 2.3 oferuje bezpośredni dostęp do wtyczek Nik Collection, co oznacza, że użytkownicy nie są już zmuszeni do korzystania z rozwiązań Adobe. Do tego aktualizacja wprowadza także U Point (narzędzie do lokalnej edycji obrazu). Powody do radości mogą mieć także użytkownicy Windowsa. Podobnie jak w przypadku systemu macOS otrzymamy teraz wsparcie dla monitorów HiDPI o wysokiej rozdzielczości, jak również ulepszony interfejs użytkownika i wyraźniejsze wyświetlanie grafik i tekstu.

Cena dostępność

Nik Collection 2 zawiera łącznie 7 zestawów presetów: Kolor Efex Pro, Viveza, Dfine, Sharpener Pro, Silver Efex Pro, HDR Efex Pro i Analog Efex Pro. Wtyczki wraz z dołączonym programem DxO PhotoLab 2.3 Essential Edition są już dostępne do pobrania w promocyjnej cenie 100 euro. Z kolei dotychczasowi użytkownicy będą mogli zaktualizować oprogramowanie za 60 euro. Specjalna oferta potrwa do 30 czerwca. Wraz z początkiem lipca powrócą normalne ceny: odpowiednio 150 euro i 80 euro. Wtyczki Nik Collection 2 są kompatybilne z Adobe Photoshop, Lightroom Classic i Photoshop Elements. Po więcej informacji, jak również możliwość pobrania aktualizacji odsyłamy na stronę www.dxo.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4