Najnowsza aktualizacja Nik Collection 2 to m.in. ponad 40 nowych presetów i kilka kluczowych rozwiązań

Autor: Michał Chrzanowski

6 Czerwiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

DxO udostępniło ważną aktualizację popularnych wtyczek Nik Collection. Otrzymujemy m.in. ponad 40 nowych presetów, wsparcie dla monitorów o dużej rozdzielczości, pełną kompatybilność z dołączonym programem do edycji DxO PhotoLab i znacznie więcej.

Wtyczki Nik Collection mają się coraz lepiej. Uznawane za jedne z najlepszych rozwiązań na rynku są powszechnie używane przez wielu fotografów jako wsparcie głównych programów do edycji zdjęć. Jednak warto przypomnieć, że w 2012 roku nastąpiły zmiany, które skutkowały dużymi reperkusjami: najpierw firmę Nik Software przejęło Google, a potem firma bezpłatnie udostępniła do pobrania cały pakiet wtyczek oraz oznajmiła, że zaprzestaje jakiegokolwiek wsparcia.

Gdy już się wydawało, że wtyczki czeka rychła śmierć, do gry wkroczyło francuskie DxO, które wykupiło Nik Collection oraz zapowiedziało rozwój i… dotrzymało danego słowa. Po kilku pomniejszych aktualizacjach teraz otrzymujemy Nik Collection w zupełnie nowej odsłonie ze sporymi usprawnieniami. Są one efektem przeprowadzonej ankiety. DxO poprosiło o opinię ponad 65 000 użytkowników. Tak więc wprowadzone zmiany są tymi, na które czekali i o które prosili najwierniejsi fani.

Ponad 40 nowych presetów

Nowe Nik Collection 2 to kilka kluczowych zmiany. Najważniejszą z nich jest „En Vogue”, czyli ponad 40 nowych stylów obrazu, które umożliwiają tworzenie unikalnych zdjęć za pomocą jednego kliknięcia. Presety z tej serii zostały rozlokowane w istniejących i dobrze znanych wtyczkach oferujących różne efekty: po 10 nowych stylów w Color Efex Pro, Silver Efex Pro, Analog Efex Pro i HDR Efex Pro. Seria „En Vogue” została stworzona we współpracy z fotografem i pedagogiem Danem Hughesiem, który naucza fotografii w Rochester Institute of Technology i współpracuje z Nik Software. Jak zaznacza „pakiet wtyczek pomógł promować sztukę fotografii, a dodanie nowych efektów znacznie zwiększy potencjał programu, oferując wszystkim użytkownikom nowe możliwości twórcze.”

Rozwiązania, na które czekano

Ale na tym nie koniec. Nik Collection 2 jest od teraz w pełni zintegrowany z DxO PhotoLab, który otrzymamy w zestawie z wtyczkami! Dzięki temu będziemy mogli edytować pliki RAW w programie, by następnie nałożyć odpowiedni efekt z palety presetów. Warto podkreślić, że DxO PhotoLab 2.3 oferuje bezpośredni dostęp do wtyczek Nik Collection, co oznacza, że użytkownicy nie są już zmuszeni do korzystania z rozwiązań Adobe. Do tego aktualizacja wprowadza także U Point (narzędzie do lokalnej edycji obrazu). Powody do radości mogą mieć także użytkownicy Windowsa. Podobnie jak w przypadku systemu macOS otrzymamy teraz wsparcie dla monitorów HiDPI o wysokiej rozdzielczości, jak również ulepszony interfejs użytkownika i wyraźniejsze wyświetlanie grafik i tekstu.

Cena dostępność

Nik Collection 2 zawiera łącznie 7 zestawów presetów: Kolor Efex Pro, Viveza, Dfine, Sharpener Pro, Silver Efex Pro, HDR Efex Pro i Analog Efex Pro. Wtyczki wraz z dołączonym programem DxO PhotoLab 2.3 Essential Edition są już dostępne do pobrania w promocyjnej cenie 100 euro. Z kolei dotychczasowi użytkownicy będą mogli zaktualizować oprogramowanie za 60 euro. Specjalna oferta potrwa do 30 czerwca. Wraz z początkiem lipca powrócą normalne ceny: odpowiednio 150 euro i 80 euro. Wtyczki Nik Collection 2 są kompatybilne z Adobe Photoshop, Lightroom Classic i Photoshop Elements. Po więcej informacji, jak również możliwość pobrania aktualizacji odsyłamy na stronę www.dxo.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar NEO wprowadza generatywną AI do swoich funkcji. Limitem w edycji będzie już tylko wyobraźnia
Luminar NEO wprowadza generatywną AI do swoich funkcji. Limitem w edycji będzie już tylko wyobraźnia
Twórcy programu Luminar informują o wprowadzeniu nowej funkcji o nazwie GenSwap. Tym samym program dołącza do rosnącego grona aplikacji, które w procesie edycji wykorzystują możliwości...
5
Canon Multi-Camera Control - produkcje wielokamerowe na wyciągnięcie palca
Canon Multi-Camera Control - produkcje wielokamerowe na wyciągnięcie palca
Canon przedstawia nową bezpłatną aplikację na smartfony, która znacznie ułatwić ma pracę w środowisku wielokamerowym. Pozwala obsłużyć do 4 kamer jednocześnie, umożliwiając na szeroką...
5
Project Stardust - Adobe szykuje rewolucję w edycji grafiki
Project Stardust - Adobe szykuje rewolucję w edycji grafiki
„Wszystko będzie warstwą”, tak w skrócie można opisać nową technologię, która według słów producenta ma kompletnie odmienić to, jak pracujemy z produktami Adobe.
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)