Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

EOS Inspector 2 - sprawdź przebieg swojego Canona

0

Autor: Maciej Luśtyk

26 Lipiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Zaktualizowana wersja programu EOS Inspector pozwoli sprawdzić przebieg migawki w aparatach Canona użytkownikom komputerów Apple. Do tego dostajemy kilka przydatnych, dodatkowych funkcji.

Przebieg migawki to jeden z głównych parametrów, na które zwracamy uwagę przy zakupie aparatu z drugiej ręki bądź jego sprzedaży. Warto jednak sprawdzać go także od czasu do czasu w przypadku codziennej pracy. W ten sposób będziemy mogli trzymać rękę na pulsie, gdy licznik zacznie dobijać do granicy jej żywotności.

W tym celu skorzystać musimy z zewnętrznego oprogramowania, na przykład pokazanej właśnie, odświeżonej wersji EOS Inspector. Aparaty Canona nie oferują nam bowiem bezpośredniej możliwości sprawdzenia przebiegu migawki.

Za pomocą aplikacji sprawdzimy nie tylko przebieg migawki w naszym aparacie (aplikacja obsługuje 65 modeli aparatów, ich listę znajdziecie tutaj), ale także poinformuje nas o jej szacowanej żywotności dla danego modelu, wyświetli numer seryjny i wersję firmware’u. Dodatkowo pozwoli nam zapisać nasze imię w metadanych zdjęcia.

Cena i dostępność

Aplikacja EOS Inspector 2 dostępna jest do pobrania za pośrednictwem serwisu App Store w cenie 14 zł. Osoby, które programy używały już wcześniej, aktualizację otrzymają za darmo.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem eosinspector.app.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Affinity Photo, Designer i Publisher znów 3 miesiące za darmo - powraca przedłużony trial i rabaty
Affinity Photo, Designer i Publisher znów 3 miesiące za darmo - powraca przedłużony trial i rabaty
Wiosną zeszłego roku, ze względu na epidemię Serif wystartował ze świetną promocją, umożliwiając korzystanie z próbnych wersji aplikacji Affinity przez 90 dni. Teraz...
12
1
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Najbardziej zaawansowany symulator oświetlenia studyjnego doczekał się pokaźnej aktualizacji, która pozwoli szczegółowo zaplanować oświetlenie na planie filmowym....
1
0
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Oprogramowanie spod szyldu C1 nigdy nie należało do tanich, teraz jednak będzie jeszcze mniej osiągalne. Od poniedziałku1 stycznia ceny poszczególnych pakietów znacznie wzrosną.
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)