EOS Inspector 2 - sprawdź przebieg swojego Canona

Autor: Maciej Luśtyk

26 Lipiec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Zaktualizowana wersja programu EOS Inspector pozwoli sprawdzić przebieg migawki w aparatach Canona użytkownikom komputerów Apple. Do tego dostajemy kilka przydatnych, dodatkowych funkcji.

Przebieg migawki to jeden z głównych parametrów, na które zwracamy uwagę przy zakupie aparatu z drugiej ręki bądź jego sprzedaży. Warto jednak sprawdzać go także od czasu do czasu w przypadku codziennej pracy. W ten sposób będziemy mogli trzymać rękę na pulsie, gdy licznik zacznie dobijać do granicy jej żywotności.

W tym celu skorzystać musimy z zewnętrznego oprogramowania, na przykład pokazanej właśnie, odświeżonej wersji EOS Inspector. Aparaty Canona nie oferują nam bowiem bezpośredniej możliwości sprawdzenia przebiegu migawki.

Za pomocą aplikacji sprawdzimy nie tylko przebieg migawki w naszym aparacie (aplikacja obsługuje 65 modeli aparatów, ich listę znajdziecie tutaj), ale także poinformuje nas o jej szacowanej żywotności dla danego modelu, wyświetli numer seryjny i wersję firmware’u. Dodatkowo pozwoli nam zapisać nasze imię w metadanych zdjęcia.

Cena i dostępność

Aplikacja EOS Inspector 2 dostępna jest do pobrania za pośrednictwem serwisu App Store w cenie 14 zł. Osoby, które programy używały już wcześniej, aktualizację otrzymają za darmo.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem eosinspector.app.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe Premiere otrzyma opcje generatywnej AI - nadchodzi prawdziwa rewolucja w edycji wideo
Adobe zapowiada szereg nowych, opartych o układy generatywnej AI funkcji programu Premiere, które pozwolą robić rzeczy, jakie wcześniej wydawały się niemożliwe. Rewolucja w edycji...
8
DaVinci Resolve 19 - nowe funkcje AI, dokładniejszy grading, zarządzanie chmurą i setki usprawnień dla zawodowców
DaVinci Resolve 19 - nowe funkcje AI, dokładniejszy grading, zarządzanie chmurą i setki usprawnień...
Blackmagic Design prezentuje najnowszą wersję swojego programu do edycji wideo. W 19. odsłonie DaVinci Resolve znajdziemy masę usprawnień i nowe funkcje, które znacznie przyspieszą...
6
Luminar debiutuje w wersji na iPada i… Apple Vision Pro
Luminar debiutuje w wersji na iPada i… Apple Vision Pro
Konkurent dla Lightrooma, program Luminar, debiutuje w końcu w wersji na iPada. Nowa aplikacja chce odmienić sposób w jaki edytujemy, łącząc zabawę z profesjonalnymi rezultatami.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)