EOS Inspector 2 - sprawdź przebieg swojego Canona

0
Maciej Luśtyk
26 Lipiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Zaktualizowana wersja programu EOS Inspector pozwoli sprawdzić przebieg migawki w aparatach Canona użytkownikom komputerów Apple. Do tego dostajemy kilka przydatnych, dodatkowych funkcji.

Przebieg migawki to jeden z głównych parametrów, na które zwracamy uwagę przy zakupie aparatu z drugiej ręki bądź jego sprzedaży. Warto jednak sprawdzać go także od czasu do czasu w przypadku codziennej pracy. W ten sposób będziemy mogli trzymać rękę na pulsie, gdy licznik zacznie dobijać do granicy jej żywotności.

W tym celu skorzystać musimy z zewnętrznego oprogramowania, na przykład pokazanej właśnie, odświeżonej wersji EOS Inspector. Aparaty Canona nie oferują nam bowiem bezpośredniej możliwości sprawdzenia przebiegu migawki.

Za pomocą aplikacji sprawdzimy nie tylko przebieg migawki w naszym aparacie (aplikacja obsługuje 65 modeli aparatów, ich listę znajdziecie tutaj), ale także poinformuje nas o jej szacowanej żywotności dla danego modelu, wyświetli numer seryjny i wersję firmware’u. Dodatkowo pozwoli nam zapisać nasze imię w metadanych zdjęcia.

Cena i dostępność

Aplikacja EOS Inspector 2 dostępna jest do pobrania za pośrednictwem serwisu App Store w cenie 14 zł. Osoby, które programy używały już wcześniej, aktualizację otrzymają za darmo.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem eosinspector.app.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Edytor RAW o którym było w tym roku chyba najgłośniej, nareszcie dostępny jest do pobrania. Co otrzymujemy wraz z najnowszą odsłoną programu?
10
0
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
Koniec z bezkarnym retuszem twarzy - Adobe zaprezentowało narzędzie do wykrywania fotomanipulacji
We współpracy z badaczami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, Adobe opracowało nowy algorytm do wykrywania cyfrowych zmian dokonanych za pomocą narzędzia skraplania z uwzględnieniem...
33
0
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Adobe Photoshop Camera - nowy poziom mobilnej automatyzacji
Software'owy gigant chce przeprowadzić kolejny szturm na rynek aplikacji mobilnych, pokazując na konferencji Adobe MAX 2019 nowy program, który praktycznie sam robi i edytuje zdjęcia.
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)