EOS Inspector 2 - sprawdź przebieg swojego Canona

0

Autor: Maciej Luśtyk

26 Lipiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Zaktualizowana wersja programu EOS Inspector pozwoli sprawdzić przebieg migawki w aparatach Canona użytkownikom komputerów Apple. Do tego dostajemy kilka przydatnych, dodatkowych funkcji.

Przebieg migawki to jeden z głównych parametrów, na które zwracamy uwagę przy zakupie aparatu z drugiej ręki bądź jego sprzedaży. Warto jednak sprawdzać go także od czasu do czasu w przypadku codziennej pracy. W ten sposób będziemy mogli trzymać rękę na pulsie, gdy licznik zacznie dobijać do granicy jej żywotności.

W tym celu skorzystać musimy z zewnętrznego oprogramowania, na przykład pokazanej właśnie, odświeżonej wersji EOS Inspector. Aparaty Canona nie oferują nam bowiem bezpośredniej możliwości sprawdzenia przebiegu migawki.

Za pomocą aplikacji sprawdzimy nie tylko przebieg migawki w naszym aparacie (aplikacja obsługuje 65 modeli aparatów, ich listę znajdziecie tutaj), ale także poinformuje nas o jej szacowanej żywotności dla danego modelu, wyświetli numer seryjny i wersję firmware’u. Dodatkowo pozwoli nam zapisać nasze imię w metadanych zdjęcia.

Cena i dostępność

Aplikacja EOS Inspector 2 dostępna jest do pobrania za pośrednictwem serwisu App Store w cenie 14 zł. Osoby, które programy używały już wcześniej, aktualizację otrzymają za darmo.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem eosinspector.app.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Dziś Adobe udostępniło aktualizację aplikacji Lightroom Classic do wersji 10. Wraz z nią otrzymujemy wiele ciekawych usprawnień, w tym chyba najważniejszy zaawansowany...
26
0
Sony Imaging Edge Webcam teraz także na Maca
Sony Imaging Edge Webcam teraz także na Maca
Wygląda na to, że praca zdalna wielu z nas nie ominie jeszcze przynajmniej przez kilka kolejnych miesięcy. Teraz do transmisji na żywo aparaty Sony wykorzystają także...
0
0
Photo Mechanic Plus - najlepszy program do podglądu i selekcji zdjęć wreszcie z własnym systemem katalogowania
Photo Mechanic Plus - najlepszy program do podglądu i selekcji zdjęć wreszcie z własnym systemem...
Jeśli pracujecie z ogromną liczbą zdjęć, wiecie, że selekcja to jeden z najbardziej żmudnych procesów, zwłaszcza jeśli korzystamy wyłącznie z Lightrooma. Nowa odsłona...
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)